Како возиш, тако и живиш

Па да, и за жалбе, и за поруку да се мушкарци не жале и не изливају срамне емоције због женске глупости за волан и оријентацију у простору...

То се неће променити, ма колико се ти саблажњаво и ја не глумио финоћу...
Које срамне емоција сам ја икада испољио на овом форуму?

Друго, откуд да се монаси разумеју у жене?

Само држи одстојање и прилагођавај се условима пута...

Ти возачи који не држе дистанцу су највећи проблем у саобраћају, јер кад се држи дистанца, манијаци могу да возе рели између и да се лагано обилазе спораћи...

Дакле дистанца је кључ, и ако се она држи, небитно је каква си врста возача...
Држим ја дистанцу, али пешак само истрчи на улицу.

Најбоље је када ја стојим, а онда он са стране из мртвог угла креће да прелази и у једном тренутку се створи испред мене.

Na primer, biciklisti koji nisu vozaci.
Utripovani da su najvazniji, da sve mora biti naklonjeno njima.
И ови који возе нису ништа бољи. Ја знам идиоте који имају возачку дозволу, а истовремено возе бицикл. Они се међусобно подржавају у кршењу правила саобраћаја и не дају на себе и своју глупост. Скоро ми је један такав рекао да нема везе што бициклисти пролазе кроз црвено светло на семафорима, јер ето они нису опасни и не могу никога да угрозе.

Пешак мора да стоји на црвеном, а бицикл може да иде како хоће по њиховом поимању.

Будале.

И ови који возе нису ништа бољи. Ја знам идиоте који имају возачку дозволу, а истовремено возе бицикл. Они се међусобно подржавају у кршењу правила саобраћаја и не дају на себе и своју глупост. Скоро ми је један такав рекао да нема везе што бициклисти пролазе кроз црвено светло на семафорима, јер ето они нису опасни и не могу никога да угрозе.

Пешак мора да стоји на црвеном, а бицикл може да иде како хоће по њиховом поимању.

Будале.

Ovde su pristojni. Verovatno jer nema zaiebancije sa zakonom i propisima, a kazne nisi naivne.

Ovde su pristojni. Verovatno jer nema zaiebancije sa zakonom i propisima, a kazne nisi naivne.
Наравно.

Тамо где ради батина према заслузи, нема проблема те врсте.

Теби овде дође човек и крене дијагонално да прелази улицу, леђима окренут возилу које му долази. Шта тај мисли? Где је научио то?

Када га кола ударе, онда возач мора да се правда и да доказује да је невин. Најјаче је када кола ударе бицикл или пешака на ауто путу или путу резервисаним за саобраћај моторних возила. Шта ту има да се суди? Пешаци ту не смеју да се нађу.

Наравно.

Тамо где ради батина према заслузи, нема проблема те врсте.

Теби овде дође човек и крене дијагонално да прелази улицу, леђима окренут возилу које му долази. Шта тај мисли? Где је научио то?

Када га кола ударе, онда возач мора да се правда и да доказује да је невин. Најјаче је када кола ударе бицикл или пешака на ауто путу или путу резервисаним за саобраћај моторних возила. Шта ту има да се суди? Пешаци ту не смеју да се нађу.

Ja sam u Makedoniji naleteo na volujska kola u levoj traci autoputa :D
Da, dobro si procitao - kola koja je vukao par volova :D

Posle toga, nema vise iznenadjenja :D

Ја не причам о монаштву. Нађи текст где сам писао о монасима и манастирима.

Што се висине тиче, неш' надаме.
Питао си како разумеју нешто што нису женили и гњечили...

Одговор ти је дат, ал ништа ниси схватио колико си мудар за самоспознају...

Najgori ucesnici u saobracaju su oni koji nisu svakodnevno u vise uloga.

Na primer, biciklisti koji nisu vozaci.
Utripovani da su najvazniji, da sve mora biti naklonjeno njima.
Није само то, неки просто немају у виду оно што нису никад окусили. Предуго сам возио мотор и стрепио кад год возим десном траком у којој су и паркирана возила да ми неко изненанда не отвори врата... Зато кад год станем с колима, прије него отворим врата увијек прво бацим поглед да ми не иде неко с мотором, али јбг, онај ко никад није сјео на мотор тога се просто не сјети.

Питао си како разумеју нешто што нису женили и гњечили...

Одговор ти је дат, ал ништа ниси схватио колико си мудар за самоспознају...
То "женили", а нарочито ово "гњечили" су сам рекао, а не ја. Друго, "гњечили" звучи ултра језиво.

То колико сам ја мудар, не може да се види из ових текстова, а нарочито не ако не се нема искуство која имам.

Ja sam u Makedoniji naleteo na volujska kola u levoj traci autoputa :D
Da, dobro si procitao - kola koja je vukao par volova :D

Posle toga, nema vise iznenadjenja :D
Вјероватно је у десној траци био једнопрег па је овај с двопрегом коректно прешао у траку за претицање. :lol:

Није само то, неки просто немају у виду оно што нису никад окусили. Предуго сам возио мотор и стрепио кад год возим десном траком у којој су и паркирана возила да ми неко изненанда не отвори врата... Зато кад год станем с колима, прије него отворим врата увијек прво бацим поглед да ми не иде неко с мотором, али јбг, онај ко никад није сјео на мотор тога се просто не сјети.
Тако је. Ја гледам јер сам возио бицикл, а осим тога, возио сам кола и тако је неколико пута неко нагло отворио врата да сам морао одмах да станем или да променим правац кретања да га не бих ударио.

Бахат иначе, бахат за воланом.

Dragi moji,

Neke postove koji nemaju veze sa temom sam obrisala, neke nisam, a vidim da ima mnogo off topic postova. Hajde da se vratimo na temu, molim vas. 🙂
Постоји тврдња, коју и ја заступам, да како човек вози, односно како се понаша у саобраћају, да тако и живи. Људи који бахато претичу колоне да би стали на чело исте или да се укључе у неку траку, углавном гледају да преко реко реда ураде нешто за себе и своје. Исто тако, људи који возе преспоро, испод ограничења, даве људе око себе, као што даве и у саобраћају. Људи који трубе и абледнују за сваку ситницу, исто тако знају да се посвађају због ситнице и прилично су импулсивни.

overtaking.jpg

Да ли делите моје мишљење?

Ne bih da generalizujem sve vozače, ali ima dosta istine u ovom uvodnom postu.

I ponašanje u saobraćaju pokazuje osobine nekih ljudi. Postoje ljudi koji se ne nerviraju i oni koji se nerviraju..i oni dosadni...mada mislim da je to "dosadni" prejaka reč.

Ljudi koji imaju neki strah verovatno iz straha voze sporo.

Inače, nisam vozač. Volim brzu vožnju ali samo kad me vozi profi vozač.

@крсташ Tema je dobra, i na pomalo neobičan način dao si analizu gotovo svih ljudskih osobina.

Ali me zanima nešto..Ako je neko po prirodi smirena osoba a voli brzu vožnju, da li je on neustrašiv i hrabar u životu?

Još jednom vas molim da se držite teme, jer ovo nije potforum "Auto-moto sport" već "Psihologija". 🙂 :vzagrljaj:

Ali me zanima nešto. Ako je neko po prirodi smirena osoba a voli brzu vožnju, da li je on neustrašiv i hrabar u životu?
Од храбрости и неустрашивости до маније и лудила је танка линија, нарочито ако константно брзо возиш и не прихваташ савете са стране да мало успориш због других...

Храброст мора бити ободвострана, како учи Његош - ЧОЈСТВО И ЈУНАШТВО ... Чојством браниш друге људе од себе, а Јунаштвом - себе од других људи.

Ako je neko po prirodi smirena osoba a voli brzu vožnju, da li je on neustrašiv i hrabar u životu?
Знам и такве људе. Ћуте, не говоре много, причају тихо, уредни су, отресити и усмерени, а возе као на тркама, додуше доста прецизно. Све у милиметар.

Не знам да ли је неустрашив и храбар јер га никада нисам изазивао нити плашио нечим. Може да буде. Усресређен и истрајан и упоран да.

Back