Kako visoke temperature utiču na naše mentalno zdravlje

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
345.630
Clip.jpg

Visoke temperature značajno utiču na naše zdravlje, posebno na naš mozak. Tokom vrelih dana, mozak se suočava sa raznim izazovima koji mogu negativno uticati na naše mentalno stanje i kognitivne funkcije. Povećanje temperature mozga može dovesti do neravnoteže neurotransmitera, što može uzrokovati razdražljivost, anksioznost i smanjenje koncentracije.
Takođe, ekstremne temperature mogu dovesti do dehidracije i gubitka elektrolita, što dalje može uticati na funkcije mozga kao što su pamćenje i donošenje odluka.
Pored toga, visoke temperature mogu izazvati i fizičke simptome kao što su glavobolje, vrtoglavice i umor, što dodatno otežava svakodnevne aktivnosti.

Da li visoke temperature koje su zadnjih dana zahvatile celu našu zemlju utiču na vas i vaše ponašanje ?

Da li visoke temperature koje su zadnjih dana zahvatile celu našu zemlju utiču na vas i vaše ponašanje ?
Kada sam ja dobro, sve je dobro. Sećam se kada sam izašla iz anksioznih
napada i kada sam sve posložila kako treba, ništa mi smetalo nije. Stojimo
na stanici u Kneza Miloša. Tolika je vrućina da ženama štikle upadaju u
asfalt. Svi se pzabijali u hladovine sa flašicama, panika u pogledima, a
meni je sve to zabavno. Pre toga, ako bude upozorenje da će biti jako
toplo, samo ne izađem iz kuće. Smetao mi je topao vazduh. Imala sam
subjektivni osećaj da ne dišem uopšte.

Kada sam ja dobro, sve je dobro. Sećam se kada sam izašla iz anksioznih
napada i kada sam sve posložila kako treba, ništa mi smetalo nije. Stojimo
na stanici u Kneza Miloša. Tolika je vrućina da ženama štikle upadaju u
asfalt. Svi se pzabijali u hladovine sa flašicama, panika u pogledima, a
meni je sve to zabavno. Pre toga, ako bude upozorenje da će biti jako
toplo, samo ne izađem iz kuće. Smetao mi je topao vazduh. Imala sam
subjektivni osećaj da ne dišem uopšte.
Takav sam osecaj imala od jutros dok sam bila napolju i završavala sta sam imala
Izmedju ostalog baš danas sam nameracila da kupim papuce i kupila sam

ne bih i to je uticaj na psihu i subjektivni osecaj ..cim smo pored vode .ništa nam ne fali :)
Da. Drugačije podnosiš vrućinu, zato što znaš da možeš u bilo kom trenutku
da se rashladiš. Zapravo ti strah od toplotnog udara pravi problem, više nego
vrućina sama.

Od baba sam kao mala videla da drže pod hladnom vodom zglob iznad šake.
Onaj deo gde merimo puls. Kažu da se tako rashladi celo telo, jer rashlade
krv. Pa je korisno možda poneti sa sobom flašicu sa zaleđenom vodom i
držati je povremeno na tom delu. Ili makar znati da je imaš kod sebe..

Pogledajte prilog 1568243

Visoke temperature značajno utiču na naše zdravlje, posebno na naš mozak. Tokom vrelih dana, mozak se suočava sa raznim izazovima koji mogu negativno uticati na naše mentalno stanje i kognitivne funkcije. Povećanje temperature mozga može dovesti do neravnoteže neurotransmitera, što može uzrokovati razdražljivost, anksioznost i smanjenje koncentracije.
Takođe, ekstremne temperature mogu dovesti do dehidracije i gubitka elektrolita, što dalje može uticati na funkcije mozga kao što su pamćenje i donošenje odluka.
Pored toga, visoke temperature mogu izazvati i fizičke simptome kao što su glavobolje, vrtoglavice i umor, što dodatno otežava svakodnevne aktivnosti.

begam u planine.

Nervoznija sam nego obično. Imam i fizičke tegobe, na vrućini se prošire vene na nogama i stvaraju se otoci, tako da osećam i bolove.

Srećom, narednih nekoliko dana temperatura pada i moći će lakše da se diše.

Pogledajte prilog 1568243

Jok.
Otporan sam na vruccinu.
Na mene utice samo ljudski bezobrazluk i lenjost.
Vremenske prilike ne.

Pa iskreno meni ne smetaju, najviše volim ili leto ili ciči zimu, minus temperaturu i sneg, nekako bolje se osećam pod malo ekstremnijim uslovima, meni je najgore ono umereno vreme, 15-20 stepeni, kad je ni tamo ni vamo, recimo rano proleće ili jesen, to nikako ne volim.

Inače što se tiče teme, pa sigurno da vrućinu negativno utiču na nervni sistem i da čine da se ljudi često osećaju nervozno, razdražljivo, lenjo, usporeno, melanholično, nemaju koncentraciju, itd.

Doduše meni recimo ne smeta kad je napolju 40 stepeni i kad sunce prži i udara u glavu, mislim da je najgore vrućine u stanu (kad ono maltene samo ležiš a znojiš se) i vrućine noću, to kad noću nema daška svežine i kad je noću omorina je mnogo gore nego kad preko dana prži sunce i pogotovo to te noćne omorine i vrućine u stanu i zatvorenom prostoru baš loše utiču na živce i raspoloženje.

Back