Kako vidite Boga?

Kao kompjuter, ili veliki eter u kome se radjaju svetovi
Bog je duhovno bice, duhovna osoba.
Jer je eter duhovan, ali nije osoba, no svakako je sveprisutan
Mozda oni tim izazom, koji asocira na osobu, zapravo hoce da sakriju postojanje etera sto im je i inace cilj u vecini konspirativnih agendi?
2 “Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Znaci priznaje se da ima i drugih?
Kada znam da ti treba 100.000 svetlosnih godina da bi prešao našu galaksiju sa kraja na kraj.....nama nezamislivom brzinom.
A znamo da je mlečni put jedna od stotine milijardi galaksija. Onda ti pamet stane. A Bog sve kontroliše. Kako?
Jednostavno, kao sto se preko interneta cela planeta iskontrolise u par sekundi zasto ne bi mogla i metagalaksija drugim platformama?
Bog je za mene Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih, život i izvor sveg života, svesnost i izvor sve svesnosti, ljubav i izvor sve ljubavi, beskonačna duša i izvor svih duša u svim svetovima.
Ako je tvorac eter zasto se koristi rec koja asocira na licnost - osobu? Ili ako ih ima vise - onda su organizacija
Energija svakako.
Da a ko koristi tu energiju, kome je naklonjena... da li je to vril koji kriju od covecanstva, a oni - mocnici - se "bogate" raspolazuci istim? Pa kao covecanstvo treba da se vrati bogu...
1700783895563.png

Poslednja izmena:
NNemam pojma.... iskreno...

Kada znam da ti treba 100.000 svetlosnih godina da bi prešao našu galaksiju sa kraja na kraj.....nama nezamislivom brzinom.
A znamo da je mlečni put jedna od stotine milijardi galaksija. Onda ti pamet stane. A Bog sve kontroliše. Kako?
Mali je naš mozak da bi Boga shvatio. Bar moj....
Nema vremena, nema prostora, nema ograničenja, nema antimaterije..
Pitate se šta ima?

Eh, ni sam Bog ne zna iako je sve što nije...

Poslednja izmena:
Ako je tvorac eter zasto se koristi rec koja asocira na licnost - osobu? Ili ako ih ima vise - onda su organizacija
nije Tvorac eter...eter podrazumeva pasivnu životnu energiju...Tvorac je mnogo više od toga...on je sve što postoji...mi smo likovi u njegovom snu...mi smo beskrajno mali delići njega kroz koje on ima iskustvo života i upoznaje sebe....

Covek moze da masta.
Ali to je uzalud.

Medjutim Bog nam o sebi otkriva u Bibliji, kroz zivot Hrista i sam Bog kaze posmatrajte stvorenja i kroz njih me upoznajte.
I kroz licna iskustva sa njime.
Ne verujuci misle da vernici samo slepo veruju.

Rimljanima 1,19Jer što se može doznati o Bogu, poznato je njima; jer im je Bog objavio.
Rimljanima 1,20Jer što se na njemu ne može vidjeti, od postanja svijeta moglo se je spoznati i vidjeti na stvorenjima, i njegova vječna sila i božanstvo, te nemaju izgovora.
Znači po ovome ovakav bog je samo život?
Smrt nije? Ono između života i smrti isto nije?

Surov je.
I sumnjam da "ga" je mnogo brinulo šta će o njemu napisati, reći ili koga će žrtvovati..
Mimo malog života je.
U suprotnom nije Bog...

Jedan od primera je rak ociju kod dece , nema dovoljno mesta na forumu da nabrojim sve.
Pa nije Bog stvorio rak.
Postoji neko ko jos vlada zemljom i ima najveci cenzus jer mu ga ljudi daju.
I to sprecaca Boga da moze 100 % da utice.
Kako je moguce kod dece?
Treba traziti uzrok.
Ali on te ne zanima.

Bog je da coveku znanje da se bori sa bolestima.
Ali roditelji mogu da traze iscelenje u molitvi.
A da li to cine?

Na osnovu cega napisa ovo?
Ljudske priče ga izuzetno interesuju.

Posebno oni umišljeni koji mu služe kako oni misle da treba da mu budu podanici...

Mislim da Bog nije taj, to je sve ljudska umišljenost, domišljatost i donekle umnost...

Vrv odatle, iz uverenja da Boga nije briga dal će svi ljudi da se istrebe ili da nas bude 100 milijardi...

Pa nije Bog stvorio rak.
Postoji neko ko jos vlada zemljom i ima najveci cenzus jer mu ga ljudi daju.
I to sprecaca Boga da moze 100 % da utice.
Kako je moguce kod dece?
Treba traziti uzrok.
Ali on te ne zanima.

Bog je da coveku znanje da se bori sa bolestima.
Ali roditelji mogu da traze iscelenje u molitvi.
A da li to cine?
Znači nemoćan je...

Verujem da je bilo slicnioh tema ali ajmo da centralizujemo pricu.

kako vidite Boga?
Kao materijalnu ili nematerijalnu osobu, energiju... (dopisi kako ga vidis) ?
U Pismu postoje argumenti u prilog obe opcije - Bog jeste i Duh ali svakako i Neko ko "sedi na prestolu"i upravlja citavim svemirom...
E sad oko ovog se moze polemisati jesu li ti prikazi simbolika i kako se to treba shvacati i to svakako u nekoj meri stoji stoga bih ja ovaj put dao jedan tekst koji nam daje za prava da donosimo osnovane zakljuccke:

1 Mojs.3,8:
"...I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu..."

Na pocetku bih skrenuo paznju na dva momenta - atmosferske prilike u kontekst realnog Bozjeg prisustva u vrtu i pokusaj bracnog para da se nekako sakriju od Boga sto je tehnicki nemoguce ukoliko je Bozja objava bila iskljucivo Duhovna .
...mozes se sakriti iskljucivo ukoliko smatras da te neko moze primetiti iz pozicije ISPRED povrsine iza koje se krijes zar ne ?

1 Mojs.3,8:
"...I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu..."

Na pocetku bih skrenuo paznju na dva momenta - atmosferske prilike u kontekst realnog Bozjeg prisustva u vrtu i pokusaj bracnog para da se nekako sakriju od Boga sto je tehnicki nemoguce ukoliko je Bozja objava bila iskljucivo Duhovna .
...mozes se sakriti iskljucivo ukoliko smatras da te neko moze primetiti iz pozicije ISPRED povrsine iza koje se krijes zar ne ?
Ako ovo uzimaš tako doslovno, ona Bog ne samo da je pojavan, već je i nemoćan,
preosetljiv. Eto i vrućina mu smeta. Sunčanica je jača od njega.. :lol: Niti je svemoćan,
niti je sveprisutan, jer eto neko od njega može i da se sakrije.

Ako ovo uzimaš tako doslovno, ona Bog ne samo da je pojavan, već je i nemoćan,
preosetljiv. Eto i vrućina mu smeta.
A kome je po tebi smetala vrucina,Bogu ili bracnom paru ???
Ako je prva opcija onda donekle tvoja primedba stoji ali ako je druga onda se radi o Pazljivom Ocu koji se stara za svoja stvorenja.
Sunčanica je jača od njega.. :lol: Niti je svemoćan,
Ili ipak jeste ali bi da ljudi uzivaju u komunikaciju s Bogom a ne da ih sunce opece... :kafa:
niti je sveprisutan, jer eto neko od njega može i da se sakrije.
Zavisno od toga kako su ljudi imali priliku da komuniciraju s Njim - ako im se Bog javljao primetnoim manifestacijom koju su mogli percepirati onda je njihova reakcija donekle razumljiva jer se ujedno ne sme iskljuciti uticaj sotone koji ih je doveo u zabludu pogresnom percepcijom za Boga !

A kome je po tebi smetala vrucina,Bogu ili bracnom paru ???
Ako je prva opcija onda donekle tvoja primedba stoji ali ako je druga onda se radi o Pazljivom Ocu koji se stara za svoja stvorenja.

Ili ipak jeste ali bi da ljudi uzivaju u komunikaciju s Bogom a ne da ih sunce opece... :kafa:

Zavisno od toga kako su ljudi imali priliku da komuniciraju s Njim - ako im se Bog javljao primetnoim manifestacijom koju su mogli percepirati onda je njihova reakcija donekle razumljiva jer se ujedno ne sme iskljuciti uticaj sotone koji ih je doveo u zabludu pogresnom percepcijom za Boga !
Ne znam šta si sad ovde izvrnuo, niti imam inspiraciju da analiziram tvoje
zavrzlame. Nemam ništa protiv da ti Boga vidiš kao nekoga ko se po hladu
šeta po vrtu i od koga neko može da se sakrije. Jedino što u tome nikakve
duhovne poruke nema, osim da je bog nemoćan i da nije sveprisutan.

koje to super biće kaže, : Ja sam tvoj Bog, nemoj imati drugih Bogova, sem mene, i onda hvalospev o sebi...
Valjda to kaze Stvoritelj,koji voli svoja stvorenja i zeli im sve najbolje...ali i koi nije licemer nego im ukazuje realnost onakva kakva zaista jeste.
Bog koji ima ego, nije Bog, nego slabo biće sa svim šta to nosi. Percepcija o Bogu se izmenila,
sa novim iskustvima...
Hmmm,moram priznati da je i ovo jedna od mogucih percepcija jer si ipak slobodoumno bice koje ima prava na svoj stav...cak i tada kada si potpuno u krivom,kao sto je trenutno slucaj.

Ne znam šta si sad ovde izvrnuo, niti imam inspiraciju da analiziram tvoje
zavrzlame.
Nisam nista izvrnuo,to je tvoj stil pisanja...
Nema potrebe od tolikog analiziranja ,imas jasnu situaciju sa najmanje dve mogucih percepcija sagledavanja pa sad ko kako hoce - nek izvoli.
Nemam ništa protiv da ti Boga vidiš kao nekoga ko se po hladu
šeta po vrtu i od koga neko može da se sakrije.
To nisam ja video nego prvi ljudi a situaciju je zapisao neko ko je imao priliku "gledati Boga" stoga "don't kill the messanger",ja ti samo ukazujem na Biblijsku realnost koja tebe ocito ne zanima...sta ces,ima vas i takvih,nisi jedina.
Jedino što u tome nikakve
duhovne poruke nema,
Ako si raspolozena mozemo i sa duhovnim aspektom te situacije jer i toga svakako ima.
osim da je bog nemoćan i da nije sveprisutan.
...eto,pocela si vec da izvlacis/donosis neke zakljuccke sto jeste dobro za pocetak,i pored toga sto su potpuno pogresni...

Back