Kako vidite Boga?

Verujem da je bilo slicnioh tema ali ajmo da centralizujemo pricu.

kako vidite Boga?
Kao materijalnu ili nematerijalnu osobu, energiju... (dopisi kako ga vidis) ?
E Sredoje, daj bre neku laksu temu, dolazi vikend a obecali su i sneg. Velike su bile rasprave oko toga. Da li je materijalna osoba ili nije. Licno mislim da je nematerijalna osoba.

kako vidite Boga?
Nemam pojma.... iskreno...

Kada znam da ti treba 100.000 svetlosnih godina da bi prešao našu galaksiju sa kraja na kraj.....nama nezamislivom brzinom.
A znamo da je mlečni put jedna od stotine milijardi galaksija. Onda ti pamet stane. A Bog sve kontroliše. Kako?
Mali je naš mozak da bi Boga shvatio. Bar moj....

Nemam pojma.... iskreno...

Kada znam da ti treba 100.000 svetlosnih godina da bi prešao našu galaksiju sa kraja na kraj.....nama nezamislivom brzinom.
A znamo da je mlečni put jedna od stotine milijardi galaksija. Onda ti pamet stane. A Bog sve kontroliše. Kako?
Mali je naš mozak da bi Boga shvatio. Bar moj....
Svakome je to nezamislivo. Svi mi privatamo te cifre olako zaboravljajuci da se radi o brzini svetlosti. Kada se o tome dublje razmislja, shvati se da je u stvari besmisleno misliti o tome.

Poslednja izmena:

kako vidite Boga?
Bog je duhovno bice, duhovna osoba.
Iz Biblije saznajemo ko je Bog i kakav je.

Bog se ljudima javio i objavio je svoje Ime...

Prvo se Bog javio ljudima i evo kako

2. Mojsijeva 3:15

Bog zatim reče Mojsiju: „Ja sam Jehova.
Ja sam se pojavio Avrahamu, Isaku i Jakovu kao Bog Svemoćni,
ali svojim imenom Jehova nisam im se objavio.

2 Mojsijeva 20

2 “Ja sam Jehova, Bog tvoj, koji te izveo iz zemlje egipatske, iz kuće ropske.
3 Nemoj imati drugih bogova uz mene.
Psalam 83:18 da bi se znalo da si jedino ti, kojemu je ime Jehova,
Svevišnji koji je nad svom zemljom!

Takodje Bog JHVH Jehova je STVORITELJ svega, celog univerzuma i svih inteligentnih bica.

jedini je " oduvek i zauvek" besmrtan
Takodje iz Biblije vidimo da je Bog LJUBAV
i da poseduje 4 glavne osobine: Ljubav, mudrsot, pravednost i moc..
Takodje je Dobar Bog...

Kao dovoljno jak razlog za nastojanje da kroz život vodim više duhovne borbe nego borbe za učešće u materijalnom svetu.
Jedino što je za mnoge diskutabilno u svetu, a za mene nije, je da je po Božijoj moći nastalo i muško i žensko, ali kad mislim o Bogu, uvek mislim o očinskoj figuri pre nego... nekoj neutralnoj, ili pak ženskoj u tom smislu. Ipak je kompletno Pismo napravljeno u tom duhu gde je Bog Tvorac, Creator, pa Otac-Sin-Sveti Duh;
Kroz ovozemaljski život u najvećoj muci ili u sebi, ili na glas zovemo majku-svako svoju, čak bez obzira da li je u životu, ali za vernike je poziv/molitva Bogu u teškim trenucima nešto kao molitva vanvremenskom, svemoćnom ocu svima nama.

kako vidite Boga?
Covek moze da masta.
Ali to je uzalud.

Medjutim Bog nam o sebi otkriva u Bibliji, kroz zivot Hrista i sam Bog kaze posmatrajte stvorenja i kroz njih me upoznajte.
I kroz licna iskustva sa njime.
Ne verujuci misle da vernici samo slepo veruju.

Rimljanima 1,19Jer što se može doznati o Bogu, poznato je njima; jer im je Bog objavio.
Rimljanima 1,20Jer što se na njemu ne može vidjeti, od postanja svijeta moglo se je spoznati i vidjeti na stvorenjima, i njegova vječna sila i božanstvo, te nemaju izgovora.

Tri nadilaze 2 ili podjele no 3 moze postati extrem tako da 4 je Bog ,Tetragramaton ,tu je ravnoteža.Nema Boga osim Tetragramatona.
Zapazite da u Tetragramatonu ima 3 razlicita slova a 4-o slovo je dupliranje to je radi ravnoteže da se ne desi diktatura trojstva.

Bog je za mene Tvorac svih svetova duhovnih i materjalnih, život i izvor sveg života, svesnost i izvor sve svesnosti, ljubav i izvor sve ljubavi, beskonačna duša i izvor svih duša u svim svetovima.

Back