Kako videti proslost?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Mislim da sam o ovoj temi vec davno pisao, ali nije lose da se podsetimo, jer ja cesto mislim na nju....

Ustvari, svaki put kada mi pogled padne na moju digitalnu kameru...

U toj MALOJ kameri ima na stotine raznih slika....Prebacim ih u komp i gledam...

GDE I KAKO SU ONE NASLAGANE U KAMERI?

Svakako, na NEKOJ MATERIJI.....

Znaci, SLIKE SE NA NEKIM MATERIJAMA MOGU SLAGATI...

Kojim sve materijama? :think:

Ja bih rekao MNOGIM, iako to sada zvuci malo ...jereticki.....cak i na obicnom kamenu.

Svakako se isto tako slazu slike iz davne proslosti i na kamenim zidovima recimo piramida, samo sto jos ne znamo kako da ih "skinemo" odande i vidimo hiljade i hiljade slika koje su se kroz vekove tamo NATALOZILE i naslagale....

Ali, one su SIGURNO TAMO....

Samo treba otkriti KAKO DA IH VIDIMO!
:think:
 
Pogledaj teleskopom nekoliko hiljada svetlosnih godina daleko i videćeš ustvari toliko hiljada godina u prošlost, tolko što se tiče naslova..
Ovaj post ne vredi da se komentariše, nauči osnove matematike i elektronike pa možda shvatiš nešto..
 
Pogledaj teleskopom nekoliko hiljada svetlosnih godina daleko i videćeš ustvari toliko hiljada godina u prošlost, tolko što se tiče naslova..
Ovaj post ne vredi da se komentariše, nauči osnove matematike i elektronike pa možda shvatiš nešto..

Sve sto prevazilazi tvoj obrazovni, intelektualni i imaginacioni nivo - nije lepo da komentarises.
 
Sve sto prevazilazi tvoj obrazovni, intelektualni i imaginacioni nivo - nije lepo da komentarises.

:hahaha:
Ma ok, na ovom pdf-u možeš svakakve gluposti da iznosiš, od čuvanja mozga u nekim tečnostima posle smrti do toga kako je homo sapiens nastao pre 4 miliona godina..samo nemoj pdf priodne nauke da kaljaš pre nego što uzneš neku naučnu knjigu u ruke, važi?
 
sta ce ti proslost? buducnost je interesantnija.

Mozda je moguce videti i buducnost......

Na osnovu nekih pokazatelja iz proslosti i sadasnjosti...

Do nekle vec mozemo da spoznamo buducnost na osnovu nasih i tudjih iskustva...

Ali, tu smo jos jako daleko od savrsenstva jer ne mozemo da predvidimo (za sada) sve mogucnosti koje se mogu javiti, a kojih je - bezbroj.

Kada budemo mogli da proracunamo SVE OPCIJE koje mogu da se dese - videcemo buducnost.
 
Mozda je moguce videti i buducnost......

Na osnovu nekih pokazatelja iz proslosti i sadasnjosti...

Do nekle vec mozemo da spoznamo buducnost na osnovu nasih i tudjih iskustva...

Ali, tu smo jos jako daleko od savrsenstva jer ne mozemo da predvidimo (za sada) sve mogucnosti koje se mogu javiti, a kojih je - bezbroj.

Kada budemo mogli da proracunamo SVE OPCIJE koje mogu da se dese - videcemo buducnost.

To se zove uzrocno-posledicna veza. :D
 
Svakako se isto tako slazu slike iz davne proslosti i na kamenim zidovima recimo piramida, samo sto jos ne znamo kako da ih "skinemo" odande i vidimo hiljade i hiljade slika koje su se kroz vekove tamo NATALOZILE i naslagale....

Ali, one su SIGURNO TAMO....

Samo treba otkriti KAKO DA IH VIDIMO!

One jesu negde, ali ako misliš da su baš tamo to je tvoje uverenje.
Generalno, prošlost može da se istraži ako sa posećuju mesta poput Velike piramide. To neke od nas spopada nekakvim idejama i nekim tako spoznajam. Problem je što ono što vidimo, ili nekako drugačije percipiramo, nismo uvek u stanju da obradimo.
Potpuno neprimetan detalj na primer
U Velikoj piramidi između tzv kraljeve odaje i završetka visokog uspinjućeg hodnika, Velike Galerije, nalazi se ne duži od metar ipo, jedan vodoravan hodnik koji sa desne strane na oko metar ipo visine ima jedan otvor zatvoren kamenom rešetkom. Svako može da je vidi ali niko na ovom svetu danas ne može da je napravi. Stvar nije ništa posebno ne bih je ni ja primetio da mi nije ukazano. Vodiči se ni neosvrću na nju, ona je autentična siguran sam, ali mi tehnika kojom je rađena jednastavno neshvatljiva.
 
Mozda je moguce videti i buducnost......

Na osnovu nekih pokazatelja iz proslosti i sadasnjosti...

Do nekle vec mozemo da spoznamo buducnost na osnovu nasih i tudjih iskustva...

Ali, tu smo jos jako daleko od savrsenstva jer ne mozemo da predvidimo (za sada) sve mogucnosti koje se mogu javiti, a kojih je - bezbroj.

Kada budemo mogli da proracunamo SVE OPCIJE koje mogu da se dese - videcemo buducnost.

Racunanjem,hmm... :)
Ispeci pa reci -povezes proslost i vidis u buducnost koliko je potrebno ;)
 
Dal se ti secas svog rodjenja? Mislim da ne.

Jos interesantnije pitanje je da li se mozes secati necega MNOGO PRE RODJENJA (ovde ne mislim na neke erotske bezobrastine), vec na NIT ZIVOTA koji tece od prvobitne amebe, do tebe i mene......

U svakom od nas jos uvek ima kap onog mora u kome je nastao zivot....

Jedinke umiru, ali ZIVOT TECE, on se NIKADA nije prekinuo!

Da li mozemo da se, KROZ TU NIT ZIVOTA, setimo necega sto se davno, davno dogodilo?
 

Back
Top