Przenice

Има хиљаду различитих имена, а сви обожавамо ово да једемо.

148431_shutterstock-394442623_ls.jpg



Код мене се то увек звало "лебаујаја".
French toast
ili
Armer Ritter (siromasni vitez)

:)
 
da, ali i dalje milion klasa iznad eurocrem-a
na jednoj drugoj temi sam vec o tome pisao... oduvek sam voleo Eurokrem, kada se u neko doba u Srbiji pojavila Nutella, probao sam, ali mi je Eurokrem bio i dalje br 1. posto duze vreme ne zivim u Srbiji, prestao sam da jedem Eurokrem jer nisam mogao da ga kupim, pa smo poceli da jedemo Nutellu. nedavno sam sasvim slucajno u jednoj prodavnici video nas "pravi Eurokrem", kupio sam i srecan kao malo dete odem kuci da pravim palacinke! blago receno bio sam razocaran! Eurokrem ili vise nema onaj isti ukus kao ranije, ili je to stvar navike, pa mi sada mnoooogo bolji ukus ima Nutela jer je konzumiramo posl. 10 god. verovatno je i jedno i drugo... :think:
 
na jednoj drugoj temi sam vec o tome pisao... oduvek sam voleo Eurokrem, kada se u neko doba u Srbiji pojavila Nutella, probao sam, ali mi je Eurokrem bio i dalje br 1. posto duze vreme ne zivim u Srbiji, prestao sam da jedem Eurokrem jer nisam mogao da ga kupim, pa smo poceli da jedemo Nutellu. nedavno sam sasvim slucajno u jednoj prodavnici video nas "pravi Eurokrem", kupio sam i srecan kao malo dete odem kuci da pravim palacinke! blago receno bio sam razocaran! Eurokrem ili vise nema onaj isti ukus kao ranije, ili je to stvar navike, pa mi sada mnoooogo bolji ukus ima Nutela jer je konzumiramo posl. 10 god. verovatno je i jedno i drugo... :think:
Probaj nutkao.
Linolada isto dobar krem
 
Чудите се пофезнама са слатким, а једете слатке палачинке. Није исто, али није ни сушта супротност. Јаја, млеко...
 
Ja umutim jaja, dodam malo mleka, posolim i u to utopim (onaj) stari hleb. Posle pržim u tiganju.

1686947340390.png


Vidim neko ih peče u rerni?
A neki ih jedu sa džemom?

Kakva je situacija kod vas?
 
Umutim jaja sa malčice brašna i soli... i zagrejem ulje.
Potapam svoje prženice po sekund sa obe strane, taman da spolja budu pokrivene jajima, ali da nisu natopljene.
Tako ih ispržim malo bolje, i dobijem prženicu koja spolja ima tu zlatnu boju, a unutra je samo hleb.

To su moje savršene prženice.
Uh... postim...
Priznajem da mi nedostaju te prženice! :)
Pored malo sira, ili umočiš u jogurt...Uh! Lepota Božija!
Da li ovo treba da ispovedim kao greh stomakougađanja?:confused:
 

Back
Top