Kako vernici koji ne prihvataju cinjenicu da su ljudi zivotinje objasnjavaju cinjenicu da spadamo u grupu zivotinja?

Nisam rekao da nemamo istog tvorca , samo taj tvorac nas je ubacio u grupu zivotinja , jer delimo mnoge posebne karakteristike sa samo jednom grupom zivotinja , genetiku nisam ni spomenuo.
Pa nije tako.
Svako stvorenje ima drugaciji sastav tela.
Nije riblje telo isto sto i psa ili macka sto i misa itd.
Cak i ne mogu da se pare medjusobno vec samo u vrsti.
Pored svega sve je unikat.
Cak svaki list na grani je unikat.
Ne postoji jedno stvorenje isto sa drugim.
Eto banana ima slican sastav kao mi skoro 70% a ipak je to nesto drugo.
Muva preko 50% itd.

Pa nije tako.
Svako stvorenje ima drugaciji sastav tela.
Nije riblje telo isto sto i psa ili macka sto i misa itd.
Cak i ne mogu da se pare medjusobno vec samo u vrsti.
Pored svega sve je unikat.
Cak svaki list na grani je unikat.
Ne postoji jedno stvorenje isto sa drugim.
Eto banana ima slican sastav kao mi skoro 70% a ipak je to nesto drugo.
Muva preko 50% itd.
Upravo tako , zato sto sve prolazi od zajednickog pretka , Ali da ne zalazimo u evoluciju sada , drzimo se teme , ljudi su sisari , tako da je mnogo cudno zasto bi nas Bog navodno stvorio posebne a onda nas ubacio u posebnu grupu zivotinja.

Upravo tako , zato sto sve prolazi od zajednickog pretka , Ali da ne zalazimo u evoluciju sada , drzimo se teme , ljudi su sisari , tako da je mnogo cudno zasto bi nas Bog navodno stvorio posebne a onda nas ubacio u posebnu grupu zivotinja.
Pa ne polazi iod zajednickog predka jer smo svi totalno medjusobno drugaciji.
Svaka zivotinja za sebe, itd.
Imamo zajednickog tvorca ne pretka.
A to je razlika kao nebo i zemlja a ti zelis da ih spojis?
Ne ide to.

Ključ je u u “Naši najbliži rodjaci” kao što kažeš.
Što sličniji nama to grešniji.
Jedino su gorile recimo pažljivije od čovjeka.
Ukoliko gorile ne tretiraju ženke fino ove se pokupe i odu u neku drugu grupu i nema ljutnje a ni okršaja.
Netacno , bonobo majmuni koji su nam isto bliski kao i simpanze imaju vrlo malo nasilja u svojim grupama , orangutani nikad nisu naudili coveku u prirodi cak se ne kace ni medjusobno ,, kao sto kazes i gorile su uglavnom nenasilne , kitovi ubice ( koji su isto sisari ) nikada nisu ubili coveka u divljini , itd.

Pa ne polazi iod zajednickog predka jer smo svi totalno medjusobno drugaciji.
Svaka zivotinja za sebe, itd.
Imamo zajednickog tvorca ne pretka.
A to je razlika kao nebo i zemlja a ti zelis da ih spojis?
Ne ide to.
Svi delimo isti DNK molekul , jedino sto nas odvaja su mutacije u tom molekulu , ali opet niko nije odgovorio kako to da smo sisari a nismo zivotinje

Obožavam Terzina a profesor Vladeta Jerotić je moj duhovni iscjelitelj!
Baš je on spomenjiao kako je neobično da se djelimo na Darvinovce i vjernike a zapravo ni sam Darvin se nije nikad izjasnio kao ateista.
Samo ograničen čovjek ne vidi magiju više sile oko nas.
Kakve veze ima ateizam sa naukom , i ja sebe smatram agnostikom.

Netacno , bonobo majmuni koji su nam isto bliski kao i simpanze imaju vrlo malo nasilja u svojim grupama , orangutani nikad nisu naudili coveku u prirodi cak se ne kace ni medjusobno ,, kao sto kazes i gorile su uglavnom nenasilne , kitovi ubice ( koji su isto sisari ) nikada nisu ubili coveka u divljini , itd.

Znači li to što više inteligencije više zla i iskušenja?
Jel hobotnica najinteligentnija životinja? Slabo znam o njenim navikama

A u šta to tačno ne vjeruješ?
U višu inteligentnu silu koja je kreirala sve ovo ili ne vjeruješ u Biblijskog Boga?
Citao sam Bibliju i nista tamo ne pise sto nisu mogli obicni ljudi da napisu , tako da ne mogu da verujem u to. Tvorac svemira i zakona fizike sigurno ne bi zeleo da zrtvujemo koze u njegovo ime i hvatao strane u plemenskim ratovima.
Nemam pojma da li postoji neka visa sila , ne bih bio iznenadjen da postoji,

Strašno me zanima kako um agnostika ili ateiste objašnjava DNK, evoluciju..
Ukoliko kažu da je to sasvim slučajno od Big bang to je bezveze.
Neko ga zove Bog, neko Priroda..Viša sila.
Znači ti nisi agnostik zapravo. Ti vjeruješ u višu silu. Odakle “theos” teologija i šta snači ta riječ?
Zato Vladeta Jerotić kaže da ne vjeruje da je iko ateista pa čak ni agnostiik.

Strašno me zanima kako um agnostika ili ateiste objašnjava DNK, evoluciju..
Ukoliko kažu da je to sasvim slučajno od Big bang to je bezveze.
Neko ga zove Bog, neko Priroda..Viša sila.
Znači ti nisi agnostik zapravo. Ti vjeruješ u višu silu. Odakle “theos” teologija i šta snači ta riječ?
Zato Vladeta Jerotić kaže da ne vjeruje da je iko ateista pa čak ni agnostiik.
Moze taj da prica sta hoce , po meni je jedini pravi odgovor na velika zivotna pitanja oko visih sila je da covek ne moze da zna , moze samo da misli da zna , ja znam da ne znam , i nigde nisam napisao da verujem u visu silu , samo da ne bih bio iznenadjen da postoji.
Evolucija i DNK su procesi koji su mozda pokrenuti prirodno a mozda na neki drugi nacin , ne znam jer nisam bio tamo na pocetku.

Citao sam Bibliju i nista tamo ne pise sto nisu mogli obicni ljudi da napisu , tako da ne mogu da verujem u to. Tvorac svemira i zakona fizike sigurno ne bi zeleo da zrtvujemo koze u njegovo ime i hvatao strane u plemenskim ratovima.
Nemam pojma da li postoji neka visa sila , ne bih bio iznenadjen da postoji,

Zato meni leži dobri Vladeta. Odbacio je ružne strane i pravila religije i crkve koje mu nemaju logiku i čak bude gnjev i mnogo ljudi su otjerali od Boga a ne mora tako biti.
Ljubav prema svima, svim vjerama koje na miroljubiv način uče čovjeka da se dogradjuje.
Ne kažnjava Bog. To su krivo tumačili. On opominje za naše dobro šta da ne radimo.
Nema pakla a možda ni raja ali Boga ima!

Sad bi trebala pogledati drugu stranu i teorije naučnika koji brane Big bang teoriju..
Ovo je jako zanimljivo sa eksperimentima i šta se dešava ukoliko se masa elektrona promjeni za nijansu. Sve je uradjeno u savršenom skladu.
Kad je krenuo na frekvenciju onda mi je Tesla pao na pamet (energija, frekvencija i vibracija).
Volila bi da mogu naći njegovo dublje objašnjenje.
Ne vjerujem u BBamg ali vjerujem da se Universum širi i skuplja. Sve oko nas pulsira, svaka planeta, svako srce pa vjerovatno i Univerzum ima svoje srce samo što njegov otkucaj traje najduže.

Nisam govorio o vrstama.
Svako bice za sebe je unikatno.
To je dokaz stvaranja.
Da je evolucija ona bi samo stancovala ista bica kao na traci.
Evolucija je apsolutno suprotno od stancovanja istih bica , pozitivne mutacije , prirodna selekcija i prilagodjavanje na razlicite sredine ce stvoriti na primer 100 000 vrsta osa , zato sto su se prilagodjavale na razlicite sredine , nije ih Bog stvarao jednu po jednu niti ih je neko drzao na barci ( :D ) , tako je i sa sisarima.

Back