Kako vernici koji ne prihvataju cinjenicu da su ljudi zivotinje objasnjavaju cinjenicu da spadamo u grupu zivotinja?

Pa to kazem, znaci da su sisari covek jer imaju dlake i mlecne zlezde.
Ne mogu sisari da budu covek , moze samo covek da bude sisar.
Mada kako god da gledas u grupi smo zivotinja , naravno mozemo da odemo i dalje od sisara , spadamo u mnogo vise grupa , mislim da niko ovde ne bi poricao da spadamo u kicmenjake , sve su to rodovi , familije , grupe i vrste zivotinja , mi smo deo njih.

Ne mogu sisari da budu covek , moze samo covek da bude sisar.
Mada kako god da gledas u grupi smo zivotinja , naravno mozemo da odemo i dalje od sisara , spadamo u mnogo vise grupa , mislim da niko ovde ne bi poricao da spadamo u kicmenjake , sve su to rodovi , familije , grupe i vrste zivotinja , mi smo deo njih.
Pa ako covek zbog dlake i zlezde moze po tebi da bude zivotinja, sto zivotinje ne bi bile zbog istog razloga covek?
Zasto?

Ljudi spadaju u sisare , kako onda nisu zivotinje ? Da ne zalazimo u to da Bog nigde nije ovo spomenuo , bas cudna stvar da se zaboravi :)
Лажи и зло се не спомињу у Светом Писму...

То својим сатанистима и атеистима можеш као опомену да захвалиш...

Zato sto postoji 6500 hiljada organizama koji pripadaju sisarima , ne mogu svi da budu covek , ako jesu onda super , i dalje pripadamo istoj grupi.
Pa ako je kriterijum da smo mi zivotinje jer imamo zlezde i dlake kako kazes, zasto bi mi bili nizi organizmi zbog toga i tezili ka nizem jer smo ipak svesna i svrsnija bica, a zasto ne bi bilo obrnuto?

Osim toga i voz ide na dizel pa nije auto...
To pokazuje samo da imaju istog tvorca kao i ovi gore.

Sad upadam ja da unesem malo vedrine kao Depresivni Perzijanac iz MAD TV 😅

Ne vidim neku veliku razliku ljudi sa životinjama osim što mi imamo veću inteligenciju i sposobnost kontrole nad impulsima ali i to prestaje da radi kad dođje muka.
..onaj čuveni pad aviona 1972 u Andima (hanibalizam)je priličan dokaz koliko smo drugačiji od životinja zar ne?
Jel može neko da se zakune da nebi bio hanibal da je bio na njihovom mjestu?

Sad upadam ja da unesem malo vedrine kao Depresivni Perzijanac iz MAD TV 😅

Ne vidim neku veliku razliku ljudi sa životinjama osim što mi imamo veću inteligenciju i sposobnost kontrole nad impulsima ali i to prestaje da radi kad dođje muka.
..onaj čuveni pad aviona 1972 u Andima (hanibalizam)je priličan dokaz koliko smo drugačiji od životinja zar ne?
Jel može neko da se zakune da nebi bio hanibal da je bio na njihovom mjestu?
I životinje imaju inteligenciju. Imaju i sposobnost kontrole impulsa.
Primer, pripitomljene ili dresirane životinje. Imaju i emocije.

Ono što čoveka izdvaja od životinja je mogućnost oboženja, probuđenja
ili kako se već to u različitim religijama zove..

Pa ako je kriterijum da smo mi zivotinje jer imamo zlezde i dlake kako kazes, zasto bi mi bili nizi organizmi zbog toga i tezili ka nizem jer smo ipak svesna i svrsnija bica, a zasto ne bi bilo obrnuto?

Osim toga i voz ide na dizel pa nije auto...
To pokazuje samo da imaju istog tvorca kao i ovi gore.
Nisam rekao da nemamo istog tvorca , samo taj tvorac nas je ubacio u grupu zivotinja , jer delimo mnoge posebne karakteristike sa samo jednom grupom zivotinja , genetiku nisam ni spomenuo.

I životinje imaju inteligenciju. Imaju i sposobnost kontrole impulsa.
Primer, pripitomljene ili dresirane životinje. Imaju i emocije.

Ono što čoveka izdvaja od životinja je mogućnost oboženja, probuđenja
ili kako se već to u različitim religijama zove..

“Duhovno budjenje” treba samo čovjeku. Životinja uglavnom ubija kad je gladna i nema potrebu da uništava sve oko sebe za svoj luksuz. Možda samo mace znaju biti zloće.

Ne znam odakle ti ideja da je to činjenica... :dontunderstand:
Da su ljudi sisari ? Da li si sisala/sisao kad si bila mala , da li imas mlecne zlezde , da li imas dlake itd. Ako imas spadas u podgrupu kicmenjaka koji se zovu sisari i to je cinjenica , cak i da verujes da nas je Bog stvorio odvojeno i da se evolucija nije desila opet nas je ubacio u grupu zivotinja , ne postoji nista posebno kod ljudi sem vece inteligencije.

“Duhovno budjenje” treba samo čovjeku. Životinja uglavnom ubija kad je gladna i nema potrebu da uništava sve oko sebe za svoj luksuz. Možda samo mace znaju biti zloće.
Nasi najblizi rodjaci iz prirode ( simpanze ) ubijaju i zbog teritorije ( isto kao i mi ) , patroliraju svojim granicama i ubiju svako pleme ili pojedinca koje predje granicu , poubijaju sve u plemenu i ne pojedu nikoga , samo odu.

Da su ljudi sisari ? Da li si sisala/sisao kad si bila mala , da li imas mlecne zlezde , da li imas dlake itd. Ako imas spadas u podgrupu kicmenjaka koji se zovu sisari i to je cinjenica , cak i da verujes da nas je Bog stvorio odvojeno i da se evolucija nije desila opet nas je ubacio u grupu zivotinja , ne postoji nista posebno kod ljudi sem vece inteligencije.
To je na fizičkom nivou. Ako imaš strogo materijalistički pogled na svet
onda je to za tebe tako.

Nasi najblizi rodjaci iz prirode ( simpanze ) ubijaju i zbog teritorije ( isto kao i mi ) , patroliraju svojim granicama i ubiju svako pleme ili pojedinca koje predje granicu , poubijaju sve u plemenu i ne pojedu nikoga , samo odu.

Ključ je u u “Naši najbliži rodjaci” kao što kažeš.
Što sličniji nama to grešniji.
Jedino su gorile recimo pažljivije od čovjeka.
Ukoliko gorile ne tretiraju ženke fino ove se pokupe i odu u neku drugu grupu i nema ljutnje a ni okršaja.

Back