Како већи део Срба замишља однос Србије и ЕУ

Poruka
21.599
Скренула ми је пажљу ова реченица у тексту о потенцијалном пријему ЦГ.
Nešto ozbiljnija je ideja o "postepenoj integraciji", koja se delimično i ostvaruje. To je uključivanje država kandidata u što više oblasti u EU i pre članstva. Primeri su učešće u programima EU, sastanci i konsultacije EU sa kandidatima na nivou ministara, šefova država ili vlada, uključivanje u zajedničke nabavke, u projekte u energetskom sektoru, transportu itd. Ipak, uz sve ideje, proces se nastavlja prema postojećim pravilima dok se ona dogovorom ne promene.
https://www.blic.rs/vesti/politika/...iz-brisela-koji-otkriva-ko-ulazi-u-eu/zvhc3e8
То се већ дешава кандидатима за пријем у ЕУ, дакле већ постоје неки програми и неки фондови где кандидати имају иста права као и чланице или делимична.
Да не причамо тек о усаглашавању закона.

Зато многи антиЕУ људи погрешно замишљају ствар као:
0% → па одједном 100%, када те званично приме.
А у реалности је:10%, 25%, 40%, 60% интегрисаности… односно толико си у процентима члан те заједнице.

Многи замишљају Eвропску унију као ноћни клуб са вратима ... или си напољу, или си унутра.

А у стварности, ЕУ више функционише као огроман систем концентричних кругова и постепеног укључивања.

Србија није „изван свега“ па да једног дана магично уђе.
Она је већ годинама делимично унутар многих механизама ЕУ
добија европске фондове,
усклађује законе,
повезује инфраструктуру,
учествује у програмима образовања, привреде и енергетике,
тргује претежно са ЕУ,
њене фирме већ раде по европским правилима у многим областима.

То је више као, Србија је већ у предворју, ходницима и делу зграде, само није ушла у главну салу где се гласа.
Или још сликовитије, замишљати да Србија „нема везе са ЕУ док не уђе“ је као да кажеш, човек који је верен, живи са партнером, дели рачуне и планира децу и „нема никакве везе“ док формално не потпише брак.

Зашто о овоме пишем ? Па зато што чак ни радикали, који су написали књигу ''ЕУ сатанистичка творевина'', чак и они нису могли да нађу алтернативу, односно док су били опозиција и док их није занимала држава и њени механизми, нису ни размишљали о другом решењу, него су само били против, али када су дошли на власт, онда су схватили да чак и они највећи Срби, патриоте и антизападњаци, немају шта да понуде, да нађу други правац.
 
Uglavnom sve sto danasnji Srbi imaju i u kojem standardu zivota zive, sve to im je uglavnom zbog Evrope.

Ali su oni nekako u svojim pomahnitalim glavama umislili da Evropa njih nesto iskoriscava.

Evropa iskoriscava Srbiju, sa tako strucnim kadrovima kao sto us Bata Gasic, Vulin, Andrej Vucic, Milan Radoicic i Ana Brnabic. :cepanje:

Srbi sami za sebe, da se oni pitaju onako nezavisno, ne bi uopste ni postojali.

Eventualno bi mozda neko preziveo po pecinama sakupljajuci bobice.

Sve sto jesmo, jesmo zbog Evrope.
 
Srbija je na dobrom putu da postane ekonomski ubedljivo najsnaznija zemlja u regionu. EU tu moze samo da nas sputava. Naravno, pod uslovom da se ovaj rast nastavi, sto ce uveliko zavisiti i od predsojecih izbora. Kakva vlast, takvi rezultati.
nebitni ste...neuspešni ste.. nije nadležan...odlazite
ne lažite više o ekonomskom tigru...ekonomski magarac je u pitanju
1778437286289.png

https://countryeconomy.com/countries/compare/serbia/croatia?sc=XE15

1778437497243.png

https://countryeconomy.com/countrie...a?sector=GDP+per+capita+(Dollars)&sc=XE34#tbl
 
Скренула ми је пажљу ова реченица у тексту о потенцијалном пријему ЦГ.

https://www.blic.rs/vesti/politika/...iz-brisela-koji-otkriva-ko-ulazi-u-eu/zvhc3e8
То се већ дешава кандидатима за пријем у ЕУ, дакле већ постоје неки програми и неки фондови где кандидати имају иста права као и чланице или делимична.
Да не причамо тек о усаглашавању закона.

Зато многи антиЕУ људи погрешно замишљају ствар као:
0% → па одједном 100%, када те званично приме.
А у реалности је:10%, 25%, 40%, 60% интегрисаности… односно толико си у процентима члан те заједнице.

Многи замишљају Eвропску унију као ноћни клуб са вратима ... или си напољу, или си унутра.

А у стварности, ЕУ више функционише као огроман систем концентричних кругова и постепеног укључивања.

Србија није „изван свега“ па да једног дана магично уђе.
Она је већ годинама делимично унутар многих механизама ЕУ
добија европске фондове,
усклађује законе,
повезује инфраструктуру,
учествује у програмима образовања, привреде и енергетике,
тргује претежно са ЕУ,
њене фирме већ раде по европским правилима у многим областима.

То је више као, Србија је већ у предворју, ходницима и делу зграде, само није ушла у главну салу где се гласа.
Или још сликовитије, замишљати да Србија „нема везе са ЕУ док не уђе“ је као да кажеш, човек који је верен, живи са партнером, дели рачуне и планира децу и „нема никакве везе“ док формално не потпише брак.

Зашто о овоме пишем ? Па зато што чак ни радикали, који су написали књигу ''ЕУ сатанистичка творевина'', чак и они нису могли да нађу алтернативу, односно док су били опозиција и док их није занимала држава и њени механизми, нису ни размишљали о другом решењу, него су само били против, али када су дошли на власт, онда су схватили да чак и они највећи Срби, патриоте и антизападњаци, немају шта да понуде, да нађу други правац.
...чују они ноћу руске тенкове код Доњецка,..а врхунац интелекта им је...
..." ја кад одем, радите шта хоћете"...
....од њих тражиш да рационално одговоре?...
 
Zamislja da se uz evrice iz EU lozi na Acu Srbina i brata Volodju. To je najlepse.
Највише противника ЕУ има међу ћацијима, али има и на нашој страни.

Meђутим ни њих не можеш све ставити у исти кош, мислим на људе, док политичари су багра која једно прича, друго ради, нажалост ти бирачи верују политичарима и ови их редовно варају и шишају као овце. Зашто ? Зато што на антиЕУ наративу се добијају гласове, али немаш ништа да понудиш, осим што си против. Онда дођеш на власт и видиш да празне речи не могу да држе економију, већ постоје мрежа која се градила деценијама.

Они се деле на прагматичне и мекше еускептике који гледају смо корист од ЕУ, а критикују оно што им се не свиђа и траже, дакле да не диктира у свему, што је сасвим у реду.
И имаш тврђе еускептике и изолационисте, који траже прекид процеса и независан пут или изолацију.

Милош Ј. би рецимо кочио интеграције мање од Вучића, док би Несторовић кочио мање више као Вучић.
Али занимљиво што нико од њих не би окренуо Србију ка неком другом економском моделу и рецимо поништио еу законе, прекинуо сарадњу, трговину и направио неке нове шине за економски пут Србије.
 
...чују они ноћу руске тенкове код Доњецка,..а врхунац интелекта им је...
..." ја кад одем, радите шта хоћете"...
....од њих тражиш да рационално одговоре?...
Не, али не мора да значи да су искључиво путинофили противници ЕУ интеграција.
И није исто бити против ЕУ интеграција и бити против чланства у ЕУ.

Што је најгоре, многи људи не капирају да су ЕУ интеграције маратон, а не спринт, и да трчање маратона не значи нужно да мораш стићи до самог циља.
Можда сам ја прагматичан и желим 100% сарадњу са ЕУ, али желим да останемо испред циља, јер нам је то довољно као држави, ако сузбијемо корупцију, изградимо институције и модернизујемо се по узору на најбоље ЕУ државе или неке које нису у ЕУ, али су интегрисане, као Швајцарска, Норвешка и Исланд ... онда је суштина већ постигнута.
 
Eu nas kontrolise kao koloniju
То се решава на изборима. Ако желиш да прекинеш тај однос који је наметнуо АВ режим, онда гласаш за СЛ.
Ко жели колонија да останемо гласа за СНС+Нестор+МилошЈ.

Али не можеш да очекујеш да већа економија има мањи утицај, не може наша мала економија да има већи утицај на велику ЕУ економију.
Као што за нас велика Канада има мањи утицај на С.А.Д. економију, јер ови утичу и на њих и на Мексико и то окружење тамо.
 
Не, али не мора да значи да су искључиво путинофили противници ЕУ интеграција.
И није исто бити против ЕУ интеграција и бити против чланства у ЕУ.

Што је најгоре, многи људи не капирају да су ЕУ интеграције маратон, а не спринт, и да трчање маратона не значи нужно да мораш стићи до самог циља.
Можда сам ја прагматичан и желим 100% сарадњу са ЕУ, али желим да останемо испред циља, јер нам је то довољно као држави, ако сузбијемо корупцију, изградимо институције и модернизујемо се по узору на најбоље ЕУ државе или неке које нису у ЕУ, али су интегрисане, као Швајцарска, Норвешка и Исланд ... онда је суштина већ постигнута.
...управо су ти мрски радикали просули причу како је потребно бити на е. путу, не нужно и ући у њу...елем...стрпљиви су европљани, већ је јасно да без њиховог тржишта и инвестиција не би било ни нас..оваквих...ми смо инвестиција...ништа друго...дал се зовеш србин...бугар...црногорац...на европском си тлу...још је слађе ако се сам трудиш да се придружиш...премда ...они не журе никуда...
 
...управо су ти мрски радикали просули причу како је потребно бити на е. путу, не нужно и ући у њу...елем...стрпљиви су европљани, већ је јасно да без њиховог тржишта и инвестиција не би било ни нас..оваквих...ми смо инвестиција...ништа друго...дал се зовеш србин...бугар...црногорац...на европском си тлу...још је слађе ако се сам трудиш да се придружиш...премда ...они не журе никуда...
Не, ја сам написао ''можда'' и друго нисам мислио да стојимо на путу, као рецимо сада са Вучићем, него да се крећемо ка циљу, то је битна разлика.

Много важније је модернизовати и реформисати држави, створити јаке институције, сузбити корупцију, него да сад овог тренутка нас приме у ЕУ, преко везе, без услова.
 
Uglavnom sve sto danasnji Srbi imaju i u kojem standardu zivota zive, sve to im je uglavnom zbog Evrope.

Ali su oni nekako u svojim pomahnitalim glavama umislili da Evropa njih nesto iskoriscava.

Evropa iskoriscava Srbiju, sa tako strucnim kadrovima kao sto us Bata Gasic, Vulin, Andrej Vucic, Milan Radoicic i Ana Brnabic. :cepanje:

Srbi sami za sebe, da se oni pitaju onako nezavisno, ne bi uopste ni postojali.

Eventualno bi mozda neko preziveo po pecinama sakupljajuci bobice.

Sve sto jesmo, jesmo zbog Evrope.
Nije istina.Mi smo nekada izvozili svinje u Evropu a bili samostalni.
 
То се решава на изборима. Ако желиш да прекинеш тај однос који је наметнуо АВ режим, онда гласаш за СЛ.
Ко жели колонија да останемо гласа за СНС+Нестор+МилошЈ.

Али не можеш да очекујеш да већа економија има мањи утицај, не може наша мала економија да има већи утицај на велику ЕУ економију.
Као што за нас велика Канада има мањи утицај на С.А.Д. економију, јер ови утичу и на њих и на Мексико и то окружење тамо.
Prvo da se odreknete podrške Hrvata i šiptara.
 
То се решава на изборима. Ако желиш да прекинеш тај однос који је наметнуо АВ режим, онда гласаш за СЛ.
Ко жели колонија да останемо гласа за СНС+Нестор+МилошЈ.

Али не можеш да очекујеш да већа економија има мањи утицај, не може наша мала економија да има већи утицај на велику ЕУ економију.
Као што за нас велика Канада има мањи утицај на С.А.Д. економију, јер ови утичу и на њих и на Мексико и то окружење тамо.
A sto onda ovi "plenumasi" i njhov pulen Djokic malo malo pa idu u Brisel, Hag, ili gde vec u toj EU?

I naravno da sve nesuglasice oko vlasti treba da se resavaju na izborima. Ali nisam siguran da ce upravo ti tzv. "studenti" priznati rezultate istih.
 
A sto onda ovi "plenumasi" i njhov pulen Djokic malo malo pa idu u Brisel, Hag, ili gde vec u toj EU?

I naravno da sve nesuglasice oko vlasti treba da se resavaju na izborima. Ali nisam siguran da ce upravo ti tzv. "studenti" priznati rezultate istih.
Neverovatno da je Marijan Risticevic ubacio i oca da botuje na krstarici.
 
Srbija je na dobrom putu da postane ekonomski ubedljivo najsnaznija zemlja u regionu. EU tu moze samo da nas sputava. Naravno, pod uslovom da se ovaj rast nastavi, sto ce uveliko zavisiti i od predsojecih izbora. Kakva vlast, takvi rezultati.
"Region" je jadan bedan i mizeran i biti prvi u takvom okruzenju je i dalje jadno,bedno i mizerno.
...

Ovde je jedino siguran rast cena,inflacije pljacke,kriminala itd.
 
То се решава на изборима. Ако желиш да прекинеш тај однос који је наметнуо АВ режим, онда гласаш за СЛ.
Ко жели колонија да останемо гласа за СНС+Нестор+МилошЈ.

Али не можеш да очекујеш да већа економија има мањи утицај, не може наша мала економија да има већи утицај на велику ЕУ економију.
Као што за нас велика Канада има мањи утицај на С.А.Д. економију, јер ови утичу и на њих и на Мексико и то окружење тамо.
kakvi izbori ovde bre pre studenata nisi ni imao opoziciju

kako da dobije opozicija kada je pola opozicije u saradnji sa AV, sns koji ima beskonacno para (jer prodaje resurse srbije za podrsku), itd itd itd
 
Srbija je na dobrom putu da postane ekonomski ubedljivo najsnaznija zemlja u regionu. EU tu moze samo da nas sputava. Naravno, pod uslovom da se ovaj rast nastavi, sto ce uveliko zavisiti i od predsojecih izbora. Kakva vlast, takvi rezultati.

Bulšit i propaganda.

Srbija je na oko 52% proseka EU
Bugarska je oko 67% proseka EU
Hrvatska je 78% proseka EU
Rumunija je 79% proseka EU

Dakle gori smo i od najgorih država EU. Toliko o sputavanju.
 

Back
Top