Kako vas ne grize savest?

SRBI ne jedu KRAVE
a pogotovo ne TELAD!
to je sotonski balovski običaj
koji su zametnuli TITOISTI i VUK DRAŠKOVIć
sa javnim obrednim pečenjem VOLA!?

na srbskom selu se tamane
PILETINA, do iznemoglosti
jaja, sir... i preko iznemoglosti
UBOJNICE, odrasle svinje
BOŽIĆNJARČE, prase se jelo SAMO ZA BOŽIĆ i nikad više

KLANJE PRASIĆA I JAGANJACA su smislili SOTONISTI TITOSLAVENI!
prase i jagnje se nije klalo već samo ubojnice i dviske!

KRAVA je na srbskom selu majka hraniteljka, kakvo crno klanje TELADI!?
KO VAS TOME NAUČI!?

BAŠ KAO ŠTO SE NE JEDU NI KONJI, PSI, MAČKE, itd....

Не могу, превише су грациозни и племенити да би били поједени. Господа међу животињама.

pa i krava ti je plemenita
idi na selo pa vidi kakvo je SLAVLJE kad se recimo neka krava OBLIZNI
ili rodi VOČIĆA!

SRBI ne jedu KRAVE
a pogotovo ne TELAD!

UBOJNICE, odrasle svinje

KO VAS TOME NAUČI!?

ili rodi VOČIĆA!
Нема потребе да вичеш, нити да мени објашњаваш какве су краве и да ме шаљеш на село. Оне уопште нису биле тема, бар мени.

Нема потребе да вичеш, нити да мени објашњаваш какве су краве и да ме шаљеш на село. Оне уопште нису биле тема, бар мени.

викање је кад се све стави под велика слова
а ово је НАГЛАШАВАЊЕ. теби нису тема краве
мени јесу, а и онима што купују телетину за бебе
а не знају да је телеће месо препуно бактерија
јер бураг тек код јунади се направи како треба.

викање је кад се све стави под велика слова
а ово је НАГЛАШАВАЊЕ. теби нису тема краве
мени јесу, а и онима што купују телетину за бебе
а не знају да је телеће месо препуно бактерија
јер бураг тек код јунади се направи како треба.
Od kad sam bio dete držali smo krave i nikad nismo klali telad ni žensku junad.

Nije dao deda ni kupcima da kolju kod nas u dvorištu.
Prase se nije klalo ispod 35- 40 kila, a i to samo kad je neko slavlje.
Inače se jelo meso od životinja starijih od godinu dana.
Jagnje samo kad čobani donesu kad se naduva od zelene deteline pa da ne lipše.
Jedino mlade piliće smo jeli i golupčiće.

Poslednja izmena:
Jedem meso. I svestan sam sopstvenog licemerja obzirom da volim sve životinje i bude mi baš žao kada vidim da se u klanicama a i u mnogim poljoprivrednim imanjima, gaje u vrlo nehumanim uslovima. Svestan sam lanca ishrane. Ali se ježim na ove pomodarske obesti, coktanje, ućkanje, groktanje i oduševljavanje mesom. Šta ti to uopšte znači? Pa i stoka kada je gladna, jede dostojanstveno. A ne kao halapljivi, zadrigli čovek.
Gledam ove debilčine što se hvale po restoranima pečenim prasetom koje se seče tanjirom. Pa to prase ne može biti teže od 5 kg. Kakva ti je duša i da ga ubiješ a i da ga pojedeš. I jedne i druge bih ja na robiju sve potrpao!

U Španiji je čuven specijalitet jare staro jedan dan! Ej!
Čovek kada se ophodi prema životinji, uvek treba da ima u glavi onu izreku - najviše se čuvaj kletve onog stvora koji ne može da govori.

Kako kažu kinezi :
" sve što ide, leti ,gamiže i pliva može se jesti " :mrgreen:
" Pas koji laje nije dobro kuvan " :mrgreen:
Kao i ona što je preko "alija" naručila labradora , ovi joj poslali pekinezera .
Na njenu primedbu odgovorili
Ti nisi gladna ti si besna :mrgreen:
Ovo bili malo crnjaci !
Da odgovorim da ne spamujem samo
Jedem sve vrste mesa i spremljeno na sve načine !
Takva mi krvna grupa

Vise od devedeset posto ljudi u Srbiji su bili za Tita, danas njihovi potomci sve grehe prebacuju na njega, kao da ga narod nije obozavao...Pa nije Tito bio Vucic da o svemu odlucuje i u sve se petlja...To je radio narod, narodna partija, narodna sluzba i sve narodne poluge....Jednom ce i ovi sto su obozavali Vucica da kazu morali smo, nismo zeleli, naterao nas je :mrgreen:
Nasilje je u prirodi coveka, on ga cini nesvesno i bez grize savesti, nasilje je cesto i nasusna potreba...Covek od zivota odvaja biljke, ubija ih, zitarice, povrce i sve ostalo... Tako je i sa zivotinjama, sam sto u slucaju krupnih zivotinja moze doci do saosecanja kod odredjenih ljudi, a sitne zivotinje su zbog svoje velicine potpuno diskriminisane..Nikoga nema da zastiti muve, komarce, raznorazne insekte, zglavkare...Slicno je i sa gmizavcima ili mekuscima ili vodozemcima.... Dakle i tu vrsimo jednu selekciju obaziruci se na fizicki izgled, tacnije velicinu zivotinje...:cool:
Sto se tice jedenja prasetine, smucila mi se odavno, ne volim je i izbegavam...Iako sam je nekada obozavao...Izmedju jagnjetine i prasetine uvek biram jagnjetinu, a volim i govedinu....Svinjetinu, kao i piletinu manje...

Poslednja izmena:
Ја не капирам ту причу о нехуманом начину това као и убијања животиња за месну индустрију ( мада мене сматрају окрутним, чак и суровом па можда и не чуди) јер хуманост је ваљда превасходно термин који претпоставља однос према људима..уз то, те животиње свакако умиру?
Живе кратко и умиру.
И човек у бесконачности времена живи нехумано, кратко и бива убијен.
Зашто не воле људе једнако као животиње?

Ја не капирам ту причу о нехуманом начину това као и убијања животиња за месну индустрију ( мада мене сматрају окрутним, чак и суровом па можда и не чуди) јер хуманост је ваљда превасходно термин који претпоставља однос према људима..уз то, те животиње свакако умиру?
Живе кратко и умиру.
И човек у бесконачности времена живи нехумано, кратко и бива убијен.
Зашто не воле људе једнако као животиње?

Cinično porediti život celera ili šargarepe i ovce ili krave je veoma glup argument za nekog ko hoće da se pohvali time da je surov i okrutan. Jer to nije surovo ili okrutno. To je prosto... glupo.
Kao i rezon da je sasvim u redu da životinja živi u nehumanim uslovima jer će svakako umreti. Pa i čovek će svakako umreti. Niko nema tapiju na život ovde.
I jedno ne isključuje drugo. Ako kažem da nije u redu da životinja živi u nehumanim uslovima, to ne znači da mislim da je u redu da čovek živi u nehumanim uslovima. Tema je o životinjama.

Cinično porediti život celera ili šargarepe i ovce ili krave je veoma glup argument za nekog ko hoće da se pohvali time da je surov i okrutan. Jer to nije surovo ili okrutno. To je prosto... glupo.
Kao i rezon da je sasvim u redu da životinja živi u nehumanim uslovima jer će svakako umreti. Pa i čovek će svakako umreti. Niko nema tapiju na život ovde.
I jedno ne isključuje drugo. Ako kažem da nije u redu da životinja živi u nehumanim uslovima, to ne znači da mislim da je u redu da čovek živi u nehumanim uslovima. Tema je o životinjama.
Оки, занемари глупо мишљење моје.
Нисам ни прочитала шта си ти писао, тај став се уназад годинама агресивно намеће на сваком кораку о нехуманом одгоју товне стоке.
Дакле, ништа лично са моје стране.
🍀

Оки, занемари глупо мишљење моје.
Нисам ни прочитала шта си ти писао, тај став се уназад годинама агресивно намеће на сваком кораку о нехуманом одгоју товне стоке.
Дакле, ништа лично са моје стране.
🍀

Ma naravno. Nije lično ni sa moje strane. Prosto mi se ne sviđa takav stav i to je sve. Kao što sam rekao, svestan sam i svoje hipokrizije kao neko ko smatra da bi životinje morale imati daleko bolji tretman a opet jede meso.
Ta tema se pominje često ali ne nailazi na bilo kakvo razumevanje ni javnosti ni privrede jer niti većih farmi niti nehumanijih uslova nego u današnje vreme.

SRBI ne jedu KRAVE
a pogotovo ne TELAD!

UBOJNICE, odrasle svinje

KO VAS TOME NAUČI!?

ili rodi VOČIĆA!
Znači ti nisi bio na Ravnoj gori zadnjih 50 godina....i pišeš napamet ko i ostali "neinforimisani" polusrbi....

Back