Quantcast

KAKO VAM JE BILO NA KONCERTU BIJELOG DUGMETA???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Profimare

Elita
Poruka
22.280
Nisu pevali PLJUNI i zapevaj moja JUGOSLAVIJO mamu im lopovsku...kao i Bitanga i princeza. A nagutao sam se prasine za medalju ima da kasljem ceo dan + ispesacio sam taj dan ccc 20km i stajao oko 6 sati a nisam nista jeo ni pio Mad
Sve u svemu dosta lose za poslednji koncert i takvu grupu ali uopste se ne kajem sto sam isao jer cu ovaj NAJVECI spektakl ikada pamtiti ceo zivot! A vi svi sto pljujete na Bjelo dugme, prodane duse, treba da vas sram bude... Bijelo dugme je bila najveca grupa na balkanu i najblja i pitajte vase oceve da li su oni ovako pricali pre 20 godina...

Sarah I3

Početnik
Poruka
14
Zao mi je sto nisam otisla na koncert, nisam mogla jer sam imala ispit. Nije mi jasno sto se raspravljate o tome sta ko slusa, zna se da svako slusa ono sta mu odgovara. Bez obzira sto nisam bila tamo gledala sam prenos i zaplakala sam uz pesmu "Evo zaklecu se...", sta da radim kada sam emotivna, znam da ce neko tamo prokometarisati da sam pacenik ili sta vec, ali svi smo mi pacenici na svoj nacin, hvala Bogu pa nas ima razlicitih... Vi koji "mrzite" BD osnujte klub mrzitelja pa komentarisite...

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.084
POP Mare:
Nisu pevali PLJUNI i zapevaj moja JUGOSLAVIJO mamu im lopovsku...kao i Bitanga i princeza. A nagutao sam se prasine za medalju ima da kasljem ceo dan + ispesacio sam taj dan ccc 20km i stajao oko 6 sati a nisam nista jeo ni pio Mad
Sve u svemu dosta lose za poslednji koncert i takvu grupu ali uopste se ne kajem sto sam isao jer cu ovaj NAJVECI spektakl ikada pamtiti ceo zivot! A vi svi sto pljujete na Bjelo dugme, prodane duse, treba da vas sram bude... Bijelo dugme je bila najveca grupa na balkanu i najblja i pitajte vase oceve da li su oni ovako pricali pre 20 godina...

Лепо речено...много недопустивих пропуста...али НАЈВЕЋИ НАЈВЕЋИ СПЕКТАКЛ.

Sarah I3:
Zao mi je sto nisam otisla na koncert, nisam mogla jer sam imala ispit. Nije mi jasno sto se raspravljate o tome sta ko slusa, zna se da svako slusa ono sta mu odgovara. Bez obzira sto nisam bila tamo gledala sam prenos i zaplakala sam uz pesmu "Evo zaklecu se...", sta da radim kada sam emotivna, znam da ce neko tamo prokometarisati da sam pacenik ili sta vec, ali svi smo mi pacenici na svoj nacin, hvala Bogu pa nas ima razlicitih... Vi koji "mrzite" BD osnujte klub mrzitelja pa komentarisite...

Ту песму и ја необично волим...као и све њихове баладе. Ту је негде почео други рибљи сузавац. :lol: :wink:

Mea Nox

Početnik
Poruka
32
POP Mare:

Tacno tako Pope. BIJELO DUGME je bilo a i ostace naj veca grupa na Balkanu. Mogu da pricaju shta god hoce o njima. Ja mogu ruku da dam za to da ne postoji osoba u ovoj zemlji koja ne zna BAREM jednu pesmu BIJELOG DUGMETA.
Niko u to ne moze da me uveri.
Ovde ih kao shatro pljuju a za to vreme dok kucaju u pozadini u winamp-u osecam da slusaju "Evo zaklecu se", "Pljuni i zapjevaj", "Djurdjevdan"...
A da, pogotovo Djurdjevdan.
Imam samo jedno pitanje. Koliko zvezdasha ima trenutno ovde? Koja je Zvezdina pesma?
Pa doooobroooo. Pogreshi covek.

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.084
*misutka*:
Konjima su davali sedative...zbog buke... :roll: :cry:
kažu da ih je koncert baš istraumirao

Веровала или не...чујем се са људима...кажу да се у неким деловима града чуло феноменално...боље него на хиподрому.

Лоша акустика или техничка необученост организатора и дизање звучника у вис?

bigsister

Domaćin
Poruka
3.889
Mea Nox:
Tacno tako Pope. BIJELO DUGME je bilo a i ostace naj veca grupa na Balkanu. Mogu da pricaju shta god hoce o njima. Ja mogu ruku da dam za to da ne postoji osoba u ovoj zemlji koja ne zna BAREM jednu pesmu BIJELOG DUGMETA.
Niko u to ne moze da me uveri.
Ovde ih kao shatro pljuju a za to vreme dok kucaju u pozadini u winamp-u osecam da slusaju "Evo zaklecu se", "Pljuni i zapjevaj", "Djurdjevdan"...
A da, pogotovo Djurdjevdan.
Imam samo jedno pitanje. Koliko zvezdasha ima trenutno ovde? Koja je Zvezdina pesma?
Pa doooobroooo. Pogreshi covek.

shta bre jednu, znaju bar 10-20, to su neke kultne stvari ovde...
pope - moj si chovek... :wink:

X

xpajamacax

Gost
Ljuba82:
Веровала или не...чујем се са људима...кажу да се у неким деловима града чуло феноменално...боље него на хиподрому.

gde se to culo tako dobro?
znam da su moji prijatelji koji imaju kucu u puskuinovoj,koja bi mogla biti iznad bine...
imali sjajan zvuk, ali znam da se u zrmanjskoj,koja je sa ove strane hipodroma,nista nije culo...
gde se to culo,osim na topciderskom brdu i to samo na padini ka hipodromu?

Ljuba82

Domaćin
Poruka
3.084
xpajamacax:
Ljuba82:

gde se to culo tako dobro?
znam da su moji prijatelji koji imaju kucu u puskuinovoj,koja bi mogla biti iznad bine...
imali sjajan zvuk, ali znam da se u zrmanjskoj,koja je sa ove strane hipodroma,nista nije culo...
gde se to culo,osim na topciderskom brdu i to samo na padini ka hipodromu?

Рецимо код ергеле на главном улазу се ништа скоро није чуло. А то је 500м од бине. А опет на брду (и не само на брду) се чуло и то много боље (можда баш падина и одбијање звука има везе са тим).
Ја се само питам да ли је за то крива техничка необученост или акустика?

Само још једна ствар. Иако организатори немају никакво оправдање...људи би требало да знају да је повезивање звучника врло сложен процес из разлога што се звук веома споро преноси. То би могло да значи да...чак и да је озвучење било како треба...музика БД-а би на гл. улазу дошла са секундом закашњења...што би створило ехо и код обичног посматрача створило утисак да људи касне у певању (праћењу бенда). Наравно...све то може да се синхронизује...да буде прихватљиво...али и у свету има проблема код оваквих концерата, а не само код нас.

plavusa ana

Zainteresovan član
Poruka
293
rastamann:
plavusa ana:
Mea Nox:
E to sam zeleo da cujem. Znaci nisam jedini koji veoma zedovoljan koncertom.
Hvala Ljubo.
:D

meni je bilo divno
i ja sam plakala na svakoj ali bukvalno svakoj pesmi
dosla sam u 2 i bila u prvom redu
bilo je divno
i ovo cu pamtiti ceo zivot
:D

Pa zato i jesi plavusha. Plakanje uz kretenske pesme matorih degena kojima je pod stare dane zatrebao kesh...To mogu samo izabrani... :D

ne nego cu da se divim ceci i da je slusam na uscu
moguce da nesto pametno kaze
:shock:
za razliku od nje koja je zavrsila osnovnu jedva
ovi ljudi su skolovani

plavusa ana

Zainteresovan član
Poruka
293
Ljuba82:
Ljuba82:
Могу да разумем људе који су се сморили због озвучења. Тотално је некоректно узети те паре и не приуштити свим људима квалитетан програм.
На моју срећу...био сам међу 15-20 000 људи који су концерт феноменално доживели. Иначе био сам са леве стране највећег пројектора (на њему су биле рекламе за пиво)...значи неких 100-тинак метара од бине.

Жао ми је што велика већина није уживала, али на неки начин за то могу да захвале и свом неискуству...у смислу посећивања оваквих манифестација. Е бре људи...рибе се убише од суза.

Такође...што се тиче наслова у новинама...чланци су базирани по томе где су репортери били у време наступа. Они који су били на добром месту (већина) су одушевљени и сматрају да концерт улази у историју, баш као и ја (ЈБГ-а иако ми је искрено жао због већине...не могу да кажем да ми је жао што сам се екстра провео). Они, мање упорни (читај лењи) су написали то што су написали.

На крају ми остаје мало жал...што је све ово била жешћа комерцијала...што се могло закључити по Тифином интервјуу (мада сам знао да се ради због пара, али сам мислио да има и емоција).

Илузионисто...био је Ђурђевдан.

Мислим да сам био објективан у овоме. Очигледно се велика већина сморила, али људи...они срећнији...

Хеееееееееј ноћи...стани зооооора нек сване...

Резиме...феноменално потрошене паре упркос многобројним проблемима (прашина, трава, пиће...). То више не би требало да се догађа.

...и да поновим на овом месту. Можда најбоље потрошених 1000 Д.

slazem se :D

mortishaaa

Domaćin
Poruka
4.981
ovu temu zakljucavam naravno ... jer nije otvorena na zici ... postove cu porebaciti uvece or something sad stvarno ne mogu ...
Poz
*LOCK*

22.gif

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.