Kako ukloniti krpelja?

pikax

Veoma poznat
Moderator
Poruka
10.533
Nego kako? Doktorska tajna? ;)
:lol: samo sam čekala da me to pitaš

napisala sam da je izvađen krpelj pre desetak godina, prolseđen za SM.
nije sigurno da bi ga čuvali, nego proverili u labosu ili gde već.
može biti da se sad to ne praktikuje, da nije isplativo, ili šta već. nemam pojma.

je l vidiš da nije zyb., da je krpelj opasna zverka
Koliko je krpelj bio prisutan vremenski ? Dan,dva...duže?

SilverStar

Domaćin
Poruka
4.760
Jednostavno...

20220601_095941.jpg

LikiLee

Veoma poznat
Poruka
11.206
:lol: samo sam čekala da me to pitaš

Koliko je krpelj bio prisutan vremenski ? Dan,dva...duže?
pretpostavili smo da je taj dan negde pokupio, jer kod jutarnjeg tuširanja nije ništa osetio.
tek uveče pred spavanje, a smestio se na guzi, pa između :eek:
ne znam kako @Sensei zamišlja vađenje :lol: ne znam ni kako je žmu znao da je krpelj.
odletio je na hitnu brzinom svetlosti.
te godine ovde je bilo invazija krpelja, i tih zaraženih...

Mr No

Buduća legenda
Poruka
47.505
pretpostavili smo da je taj dan negde pokupio, jer kod jutarnjeg tuširanja nije ništa osetio.
tek uveče pred spavanje, a smestio se na guzi, pa između :eek:
ne znam kako @Sensei zamišlja vađenje :lol: ne znam ni kako je žmu znao da je krpelj.
odletio je na hitnu brzinom svetlosti.
te godine ovde je bilo invazija krpelja, i tih zaraženih...
Prosao to. Mesec dana Dovicina i aj cao.

Poruka
22.343
a kada se ode do lekara da ga izvadi, da li se ispituje za bakterije i viruse?
Не, препоруче ти да пазиш наредних десетак дана хоће ли се на мјесту "угриза" појавити црвенило ("кружић). Ако се појави, идеш у амбуланту. Раније су након уклањања крпеља одмах преписивали неке таблете.

Belgradeboy

Iskusan
Moderator
Poruka
6.430
Evo nekoliko saveta kako da uklonite krpelja:

• Sterilizujte vrh pincete alkoholom i uhvatite krpelja što bliže površini kože.

• Izbegavajte uvrtanje ili gnječenje krpelja jer to može dovesti do toga da mu se glava ili usta odlome i ostanu u vašoj koži. Ako se to dogodi, dermatolozi predlažu korišćenje pincete za uklanjanje preostalih delova. Ako ne možete da uklonite ostatak krpelja, posetite dermatologa.

• Uklonite krpelja tako što ćete ga staviti u zapečaćenu vreću ili kontejner. Potopite krpelja u alkohol ili ga čvrsto umotajte u traku.

• Očistite mesto ugriza sapunom i vodom.

Izvor: https://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html

Pogledajte prilog 1163544
Kad ostanete bez para krpelj ce sam otići.

a bre Milun

Elita
Poruka
24.415
Evo nekoliko saveta kako da uklonite krpelja:

• Sterilizujte vrh pincete alkoholom i uhvatite krpelja što bliže površini kože.

• Izbegavajte uvrtanje ili gnječenje krpelja jer to može dovesti do toga da mu se glava ili usta odlome i ostanu u vašoj koži. Ako se to dogodi, dermatolozi predlažu korišćenje pincete za uklanjanje preostalih delova. Ako ne možete da uklonite ostatak krpelja, posetite dermatologa.

• Uklonite krpelja tako što ćete ga staviti u zapečaćenu vreću ili kontejner. Potopite krpelja u alkohol ili ga čvrsto umotajte u traku.

• Očistite mesto ugriza sapunom i vodom.

Izvor: https://www.cdc.gov/ticks/removing_a_tick.html

Pogledajte prilog 1163544
kazu, polijes ga srakiju pa ga ondak onako pijanog izvuces bez da ti bezi jos dublje pod kozu

Elle

Poznat
Moderator
Poruka
9.022
Ako odete na infektivnu , tamo ce uzeti noz , skalpel i odseci ce vam tri puta vece parce mesa od velicine krpelja....a prvo ce se cuditi sto ste uopste dosli kod njih..

Tako da bolje da odete u komsiluk, tj veterinarski fakultet...

Vađenje krpelja ne podrazumeva nikakvo sečenje.

Izvezbao sam vadjenje krpelja pre svega na psima a izvadio sam i ljudima na desetine.
I iz mog iskustva par kapi nafte,sirceta,acetona i lagano okretanje,moze prstima moze i pinceta da se koristi.

Nikako ne treba polivati krpelja bilo čime od navedenog jer to povećava rizik od infekcije (te supstance izazivaju povraćanje kod krpelja a taj sadržaj je zapravo infektivan).

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.