Quantcast

Kako uci u trag instagram profilu

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
278
Pre nekoliko dana, mi je neko poslao neke (meni) poverljive informacije sa laznog instagram profila koji je bio napravljen samo za tu svrhu. Nista mi nije hakovano i slicno, proverio sam sve mreze i naloge i svi uredjaji koji su prijavljeni su moji. Ne znam ko bi ovo mogao da bude a s obzirom da je sadrzaj eksplicitan da li moze da se prijavi policiji pa cak i onda da li bi oni mogli nesto da urade povodom toga s obzirom da podaci naloga pripadaju instagramu?

DUH

Domaćin
Poruka
4.936
Pre nekoliko dana, mi je neko poslao neke (meni) poverljive informacije sa laznog instagram profila koji je bio napravljen samo za tu svrhu. Nista mi nije hakovano i slicno, proverio sam sve mreze i naloge i svi uredjaji koji su prijavljeni su moji. Ne znam ko bi ovo mogao da bude a s obzirom da je sadrzaj eksplicitan da li moze da se prijavi policiji pa cak i onda da li bi oni mogli nesto da urade povodom toga s obzirom da podaci naloga pripadaju instagramu?
Skoro pa nemoguće, ako je neki lični obračun u pitanju, zabole sajber policiju takvim (iz njihove perspektive) sitnicama bave.
Komšija te juri po društvenim mrežama i vređa, čudna mi čuda, ma samo ignoriši.

seoski_lola

Početnik
Poruka
27
Najbolji ti je da blokiras taj profil..Nece se policija baviti time. A kako je uopste dospeo taj eksplicitan sadrzaj do te osobe? Vrv si ga pre nekome slao,pa te Ista ta osoba sprda sad sa laznog profila..

Poslednja izmena:

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.847
A ti poverljivi podaci gde su se nalazili? Na tvom racunaru?

Ne moras da kazes koji su to konkretno podaci u pitanju, ali reci nesto vise, da li se ti podaci nalaze na racunaru, mobilnom telefonu ili na nekom od profila?

Poslednja izmena:

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
278
Podaci su bili na Google Drive nego to nije bitno bas. Mene samo zanima da li je moguce da se utvrdi lokacija ili bilo koja znacajna informacija instagram profila koji mi je slao to? Da li policija ima neke specijalne alate za to i slicno, jer ja koliko znam sve informacije o korisnicima su na Instagram serverima i u njihovom vlasnistvu.

Djox010

Zainteresovan član
Poruka
278
Eksplicitne slike 🤣 konkretno me zanima da odem sad u policiju i kazem da me neko uznemirio mojim nekim slikama (samo jednom poslao i nista vise) hoce li se oni tamo angazovati da saznaju ko stoji iza toga? Mislim da je nakon sto mi je poslao i obrisao nalog. A i posto je ovo na forumu 'Internet' ako bi neko strucniji mogao da mi kaze na koji nacin bi taj profil mogao da se prati ili sazna sa kog uredjaja je poslato s obzirom da ti podatci nisu javni.

Enina

Veoma poznat
Poruka
10.151
Eksplicitne slike 🤣 konkretno me zanima da odem sad u policiju i kazem da me neko uznemirio mojim nekim slikama (samo jednom poslao i nista vise) hoce li se oni tamo angazovati da saznaju ko stoji iza toga? Mislim da je nakon sto mi je poslao i obrisao nalog. A i posto je ovo na forumu 'Internet' ako bi neko strucniji mogao da mi kaze na koji nacin bi taj profil mogao da se prati ili sazna sa kog uredjaja je poslato s obzirom da ti podatci nisu javni.
Dobro..pitati ce te u policiji sta je bilo na snimcima..

Enina

Veoma poznat
Poruka
10.151
Pa nije problem meni da kazem policiji o boze. Samo me zanima jel vredi cimati se oko toga ako oni ne mogu nista da urade oko toga. Mislim nije ovo nista ozbiljno ipak, bave se ljudi ubistvima i drogom da li ce i mojim slikama, to mene zanima :')
Ma smijat ce se.U nas je jedna sise slikala i neko to djelio.Prezivila je.Ti mozes samo faca ispasti.Sta god da si radio.Ako si jeba.ao..ispast ces muskarcina.

BLANKED

Elita
Moderator
Poruka
18.847
Podaci su bili na Google Drive nego to nije bitno bas. Mene samo zanima da li je moguce da se utvrdi lokacija ili bilo koja znacajna informacija instagram profila koji mi je slao to? Da li policija ima neke specijalne alate za to i slicno, jer ja koliko znam sve informacije o korisnicima su na Instagram serverima i u njihovom vlasnistvu.
Mozes da saznas njegovu lokaciju jedino ako caskate medjusobno, pa ga navuces na foru :p

U suprotnom ne .

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.