Kako ući u ruter

Hazrael

Zainteresovan član
Poruka
107
Imali igdje na ovom forumu, ja nisam pronašao, objašnjenje kako ući u pojedine kable i wirelles rutere??? Npr. D-Link taj broj, TP-Link taj broj, itd....Znam da se ulazi preko web brovsera ali mi trebaju adrese...pozzzzz
 
Imali igdje na ovom forumu, ja nisam pronašao, objašnjenje kako ući u pojedine kable i wirelles rutere??? Npr. D-Link taj broj, TP-Link taj broj, itd....Znam da se ulazi preko web brovsera ali mi trebaju adrese...pozzzzz

Ama, ja uopšte nemam rutera.Mene to jednostavno interesuje....da nešto naučim....

Lepo si gore rekao da ti trebaju adrese, a ne da te to zanima...

Ispod rutera pise njegova adresa, lozinka i sifra. Kod vecine je 192.168.1.1, user admin i pas admin

Da, kod vecine, kod telekomovih je telekom telekom valjda...
 
Zbog radi toga :rotf:, kada se kacim na komsijske modeme :per:, ako je ista adresa nece da radi :sad2:, to me u pocetku zezalo 2 dana, dok nisam izvalio u cemu je kvaka :hahaha:, i samo promenis u sta bilo drugo i ono samo furaaaaaaa :mrgreen:

Cekaj ,stani,vidi,gledaj :hahaha:
Komsije su ti zesci mentoli! :D
Zasto ne zakljucavaju mrezu? XDDD
Ja hvatam sa ovom mojom antenom jedno 20-tak signala ali nisam pokusavao da se kacim na nekog drugog... xD
Imam solidno jak signal od oko 60 decibela ,a ovi ostali signali se krecu od 10-30-tak decibela..tako da i da se nakacim na njih nebi imao nikakvu brzinu.
 
Poslednja izmena:
Cekaj ,stani,vidi,gledaj :hahaha:
Komsije su ti zesci mentoli! :D
Zasto ne zakljucavaju mrezu? XDDD
Ja hvatam sa ovom mojom antenom jedno 20-tak signala ali nisam pokusavao da se kacim na nekog drugog... xD
Imam solidno jak signal od oko 60 decibela ,a ovi ostali signali se krecu od 10-30-tak decibela..tako da i da se nakacim na njih nebi imao nikakvu brzinu.

Pa zato sto samo znaju da udju na FB :cepanje:
Cast izuzetcima ima i onih koji su zakljucali, pola pola je trenutna situacija XD

Koju imas antenu ? Jesi u kuci nekoj, ili zgradi, kakva ti je opticka vidljivost ?

Kako mislis nebi imao nikakvu brzinu da se nakacis na signale od 10-30, pa ja da imam tako, ja bi vristao :lol: :rotf:

Meni signala dva na koja se kacim ne prelaze 8 debibela obicno su ispod 5 :hahaha:
 
Pa zato sto samo znaju da udju na FB :cepanje:
Cast izuzetcima ima i onih koji su zakljucali, pola pola je trenutna situacija XD

Koju imas antenu ? Jesi u kuci nekoj, ili zgradi, kakva ti je opticka vidljivost ?

Kako mislis nebi imao nikakvu brzinu da se nakacis na signale od 10-30, pa ja da imam tako, ja bi vristao :lol: :rotf:

Meni signala dva na koja se kacim ne prelaze 8 debibela obicno su ispod 5 :hahaha:

Antena......
telex_2415_yagi.jpg
..
ovako izgleda...A Akses point mi je Planet, ne znam koji model,niti sam se nesto interesovao da zapamtim.
U zgradi sam,na trecem spratu a sto se tice opticke vidljivosti ,vidim kucu odakle pici signal mada je daleko i blago je zaklanja zid :D ...
Ne prelaze 8 decibela???? :D
Pa jel ti je stabilna konekcija? Kolko izvlaci? XDDD
 
Antena......
telex_2415_yagi.jpg
..
ovako izgleda...A Akses point mi je Planet, ne znam koji model,niti sam se nesto interesovao da zapamtim.
U zgradi sam,na trecem spratu a sto se tice opticke vidljivosti ,vidim kucu odakle pici signal mada je daleko i blago je zaklanja zid :D ...
Ne prelaze 8 decibela???? :D
Pa jel ti je stabilna konekcija? Kolko izvlaci? XDDD

Hmmm, koji je ovo tip antene ? Koliko staje :lol: ?

Da pa ti si u zgradi, nema sanse da nesto ne ,,uhvatis'' :per:

Ma kojih 8 kada je 8 ja pevam :rotf:, oko 5 i ispod :rotf:, konekcija zna da bude stabilna i po 6 sati da mozda budu 2-3 prekida na 10 sec, a zna da bude i tako ocajna kao ovih zadnjih 7 dana da hocu da izludim ! :sad2:

Izvlaci max znaci ja se kacim na 1.5 mega bita, i izvlaci max u noc, e sada sto se tice prekidanja signala, nerviram se ovih dana na minute :besna:
 
Hmmm, koji je ovo tip antene ? Koliko staje :lol: ?

Da pa ti si u zgradi, nema sanse da nesto ne ,,uhvatis'' :per:

Ma kojih 8 kada je 8 ja pevam :rotf:, oko 5 i ispod :rotf:, konekcija zna da bude stabilna i po 6 sati da mozda budu 2-3 prekida na 10 sec, a zna da bude i tako ocajna kao ovih zadnjih 7 dana da hocu da izludim ! :sad2:

Izvlaci max znaci ja se kacim na 1.5 mega bita, i izvlaci max u noc, e sada sto se tice prekidanja signala, nerviram se ovih dana na minute :besna:

Ma antena ovako izgleda...ne pise ovo Telex 2.4hhz bla bla bla .. I ja sam se zacudio kad je lik doneo antenu kod mene da je montira :D ...
Sutradan babe iz komsiluka me zapitkivale kakva mi je to skalamerija na terasi :hahaha: .....
Inace nisam znao da i sa takvim signalom moze da se izvlaci dobra brzina.....
evo sad sam slikao koje signale hvatam...
m79cid.jpg

Ovako izgledaju podesavanja u mom access point-u :D
 
Ma antena ovako izgleda...ne pise ovo Telex 2.4hhz bla bla bla .. I ja sam se zacudio kad je lik doneo antenu kod mene da je montira :D ...
Sutradan babe iz komsiluka me zapitkivale kakva mi je to skalamerija na terasi :hahaha: .....
Inace nisam znao da i sa takvim signalom moze da se izvlaci dobra brzina.....
evo sad sam slikao koje signale hvatam...
m79cid.jpg

Ovako izgledaju podesavanja u mom access point-u :D

Pitao sam koji je tip antene, nije omni, nije jagi, nije 3 d korner, nije kantena, nije grid, sta je to ? :lol:
Koliko kosta ?

Ahahahahahahaaaa, ovo mi je poznato, a idu mi na zivce samo tako, sta vas bole k. gledajte svoja posla :lol:

Evo da se i ja malo pohvalim :rotf: :hahaha: :cepanje: :super:



Da napomenem da je ovo sada kada priblizim skroz uz prozor, kada odmaknem, nema ni ovo :rotf:
 
Pitao sam koji je tip antene, nije omni, nije jagi, nije 3 d korner, nije kantena, nije grid, sta je to ? :lol:
Koliko kosta ?

Ahahahahahahaaaa, ovo mi je poznato, a idu mi na zivce samo tako, sta vas bole k. gledajte svoja posla :lol:

Evo da se i ja malo pohvalim :rotf: :hahaha: :cepanje: :super:



Da napomenem da je ovo sada kada priblizim skroz uz prozor, kada odmaknem, nema ni ovo :rotf:

Celokupnu opremu sam platio 100e...
antena 40e, access point 60e ... xD
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Sta je ovo sunce ti poljubim? :D
Podigni malo tu antenu brate,aman,gde je drzis? :D
 
Celokupnu opremu sam platio 100e...
antena 40e, access point 60e ... xD
:hahaha: :hahaha: :hahaha:
Sta je ovo sunce ti poljubim? :D
Podigni malo tu antenu brate,aman,gde je drzis? :D

Auhhhh, 100 e bre pa to je mnogo !
Kakav ti je taj AP, da li zaista vredi toliko ?
I antena, neznam gde si je kupio i kako ali to je mnogo brate.

To je jos i dobro kako zna da bude, a nemam ja antenu trenutno :hahaha:, nego koristim onu malu na ruteru, fabricku :lol:, kupio sam bio 3 D korner i isti mi k. bio sa njom, ja sam u losem polozaju sto se tice opticke vidljivosti..., pa nemoze da mi pomogne ni neznam koja antencina :sad2: Trazim sada upravo ovih dana hyperlink od 24 decibela, ako me to ne izvadi, neznam sta ce :dash: :worth:
 
Auhhhh, 100 e bre pa to je mnogo !
Kakav ti je taj AP, da li zaista vredi toliko ?
I antena, neznam gde si je kupio i kako ali to je mnogo brate.

To je jos i dobro kako zna da bude, a nemam ja antenu trenutno :hahaha:, nego koristim onu malu na ruteru, fabricku :lol:, kupio sam bio 3 D korner i isti mi k. bio sa njom, ja sam u losem polozaju sto se tice opticke vidljivosti..., pa nemoze da mi pomogne ni neznam koja antencina :sad2: Trazim sada upravo ovih dana hyperlink od 24 decibela, ako me to ne izvadi, neznam sta ce :dash: :worth:

Kako mnogo j.bt?
Pogledaj cene AP pa vidi. Nije mnogo, meni se ovaj net isplatio za 3 meseca jer na prethodnoj dial up konekciji stizali su mi racuni za telefon od po 3500-4000 :D :D :D
a brzina 0! :D
Aaaaaa ti vatas signal preko one antenice na ruteru???????? Pa sad me i ne cudi sto ne vatas iznad 8dcbl. Meni antena na terasi dugacka metar :D ...
Ja sam prvo hteo da uzmem adsl ali nisam imao uslova za njega zbog stare telefonske centrale,koja nije jos uvek promenjena. A pre mesec dana su se stekli uslovi za ali koji ce mi sad qr.ac..... Ovo mi ne sluzi lose,nekad se desi da zajebava konstantno, vremenske prilike ne uticu uopste na kvalitet neta, ali brzina varira u toku dana... :/
 

Back
Top