Kako tumacite ideologiju partije koju podrzavate?

commodore

Domaćin
Poruka
4.296
Red je da i sam pomognem da se ovaj forum malo popravi...

Dakle... kako tumacite ideologiju partije koju podrzavate... Kako to u vasoj glavi izgleda...
NEMOJTE COPY / PASTE... nego svojim recima... kako vi tumacite stav svoje stranke po odredjenom pitanju?

evo recimo, kako tumacite stav svoje stranke kada je u pitanju borba protiv kriminala?

Jomini, ako se pojavi neko ko samo spamuje, ili neko ko podrzava neku ekstremisticku organizaciju, a ne LEGALNU i PARLAMENTARNU politicku partiju, molim te da ga eliminises.
 
commodore:
pod "nova sablja" podrazumevas jednokratno hapsenje velikog broja osumnjicenih ljudi u kratkom vremenu? Regularno uvedeno vanredno stanje ili samo takav pristup problemu?

pazi,sablja je pokazala rezultate...droge gotovo da nije bilo na ulicama,broj provalnih kradja,krivicnih dela sa elementima nasilja se drasticno smanjio...znaci,ogroman broj onih koji su privedeni nisu bili tu bez razloga...uglavnom,podrazumevam davanje vecih ovlascenja policiji (bar neko vreme) npr.pravo pretresa stanova osumnjicenih za trgovinu drogom,pravo zadrzavanja na duze vreme izvrsilaca krivicnih dela protiv imovine i zivota i tela i slicno...i naravno,poostravanje drakonsko poostravanje kazni za gore pocinjena dela...i ponovno uvodjenje smrtne kazne
 
serb_pagan:
pazi,sablja je pokazala rezultate...droge gotovo da nije bilo na ulicama,broj provalnih kradja,krivicnih dela sa elementima nasilja se drasticno smanjio...znaci,ogroman broj onih koji su privedeni nisu bili tu bez razloga...uglavnom,podrazumevam davanje vecih ovlascenja policiji (bar neko vreme) npr.pravo pretresa stanova osumnjicenih za trgovinu drogom,pravo zadrzavanja na duze vreme izvrsilaca krivicnih dela protiv imovine i zivota i tela i slicno...i naravno,poostravanje drakonsko poostravanje kazni za gore pocinjena dela...i ponovno uvodjenje smrtne kazne

"Сабља" је имала смисла у ситуацији када је убијен премијер. Данас увести ванредно стање значи успоставити диктатуру. То такође значи и да немате много мозга, јер ако је једино решење сила, разговора нема...
Коме закон лежи у "Сабљи"...
 
Adalv:
"Сабља" је имала смисла у ситуацији када је убијен премијер. Данас увести ванредно стање значи успоставити диктатуру. То такође значи и да немате много мозга, јер ако је једино решење сила, разговора нема...
Коме закон лежи у "Сабљи"...

nisam mislio na uvodjenje vanrednog stanja,vec na sveobuhvatnu borbu protiv kriminala...gde ce se dotaci i privredni kriminal,mozda glavni pokretac svog natalozenog sljama u drustvu...procitaj gore sta sam napisao...i slazem se da bi bilo bezumno uvesti neku diktaturu ili vanredno stanje
 
2 Комодор

Решење криминала је доношење или измена постојећих закона, високе новчане и затворске казне и контрола.
Мислим да сам већ негде писао али:

Највећа казна за брзу вожњу наплаћена је неком од директора Нокије - око 70 000 евра. Наиме, Код њих се казне одређују на основу примања - већа плата већа казна.
Мени пандур ако наплати казни 5 000 динара, ја ћу добро да се размислим. А Карићу ако наплате (или било ком богаташу/политичару)?
 
Pa kao prvo najvažnije je da oni koji sprovode borbu protiv korupcije i kriminala, ne budu skloni
korupciji i kriminalu, dakle, ljudi dokazanih visokih moralnih kvaliteta. Zatim od velikog je značaja
striktno i dosledno sprovođenje zakona, bez pravljenja ikakvih izuzetaka. U praksi smo videli, da je moguće urediti, na primer, oblast parkiranja u užem gradskom jezgru, podelili su gradsko jezgo u
tri zone, obeležili parking mesta i zaposlili ljude koji sprovode u delo odluke gradsih vlasti. To je jedan
mali, ali značajan korak u uvođenju reda. Isto je moguće i na daleko višim nivoima.
 
Podržavam DSS, ali nisam član, niti sam ikada bio član neke stranke, tako da nisam baš izbliza upoznat sa stavovima po pitanju kriminala i sl. Mogu samo o svom utisku kakav je stav DSS-a, što je previše uopšteno i možda netačno...Slažem se sa većinom koja ovde podržava borbu protiv kriminala na svim nivoima, jedino mi se ne dopadaju metode pojedinih LDP-DS fanova, tipa "Sablje"...Ako je to put kojim treba da se borimo protiv kriminalaca, hvala lepo...Nakon "Sablje" droga se i dalje valja, prostitucija + trgovina ljudima cveta. To je, po meni najveće zlo, koje "Sablja" nije uništila...

Zbog tih stvari, treba povećati broj pozornika u blizini škola, broj civilnih policajaca u lokalima "na glasu", promeniti zakone po kojima narkosi za učinjena krivična dela dobijaju kaznu "obaveznog lečenja" i to na slobodi (?), za dilere, trgovce ljudima, otmičarima ljudi i dece (NAROČITO), treba odrediti DRAKONSKE kazne, KAO I ZA KORUPCIJU NA SVIM NIVOIMA VLASTI...Samo dobra sankcija može delovati preventivno u budućnosti.
 
Strela:
Pa kao prvo najvažnije je da oni koji sprovode borbu protiv korupcije i kriminala, ne budu skloni
korupciji i kriminalu, dakle, ljudi dokazanih visokih moralnih kvaliteta. Zatim od velikog je značaja
striktno i dosledno sprovođenje zakona, bez pravljenja ikakvih izuzetaka. U praksi smo videli, da je moguće urediti, na primer, oblast parkiranja u užem gradskom jezgru, podelili su gradsko jezgo u
tri zone, obeležili parking mesta i zaposlili ljude koji sprovode u delo odluke gradsih vlasti. To je jedan
mali, ali značajan korak u uvođenju reda. Isto je moguće i na daleko višim nivoima.

bravo strelo
 
commodore:
molim sve da kazu svoje tumacenje politickog stava partije koju podrzavaju po pitanju borbe protiv kriminala, a ne da daju opste i pausalne ocene. Hvala.
commodore, # 1 monarhista sam, # 2 bez razlike koja partija dobije vecinu, treba imati mehanizam, (nema veze kad je se kriminal dogodio ili u koju drzavu se kriminalac nalazi), ta(e) stranke mora da podlezu krivicnog zakona Srbije, inace dosadasnji kriminalci ce se izvuci kazne!!!
 
Hvala svima... dakle, vi svi mislite da ce vase stranke upravo to uraditi kad dodju na vlast.
OK?
A ako oni imaju drugaciji stav od ovoga sto ste vi rekli?
Sta onda? Sta, ako na primer, stav DS-a bude da se mora pojacati institucionalna borba protiv kriminala, da se ne smeju pritom krsiti prirodna ljudska prava, i ako prihvati evolucionu politiku Vojislava Kostunice...?
...
Inace, zanima me i sta mislite, kad je ova stvar u pitanju... Koliko ja vidim, hapsi se... znam licno da su neki ozbiljni kriminalci uhapseni i osudjeni na visedecenijske robije... ali polako, u okviru zakona, bez lincha i hajke... Sta vi mislite o tome? Apostrofiram ljubitelje "sablje"... zar nije bilo bolje da je sablja uradjena po zakonu, ljudi, majku mu?
 
Evo vidis efendija, ja nisam pripadnik nijedne stranke niti sam ikad bio, cak sam bio izbacen iz pionira :D... Na neki nacin, ali samo toliko, podrzavam DSS i Voju, bez obzira na milion slabosti. Samo zato sto je prvi pravi Srbin rodom iz Sumadije na celu drzave.

Strela je lepo rekla, sve stoji. Samo nije rekla da kad je posle Sablje bilo zatisje na ulici sto se tice normalnih ljudi, nije bilo zatisje u podzemlju. Stari dileri i gazde su corkirani, a novi su dosli. Ko je pustio drogu ponovo na ulice neka se zapita on ili neki drugi kad mu dodju na vrata, koji je njegov udeo u svemu ovome.

Trebamo znati da represija i vojna uprava nikome nije donela nesto jako pozitivno... mozda jedino Poljacima, ali oni su druga prica zbog Amera i Valense. Treba napraviti jaku policiju, mozda i pomalo okrutnu za najgore krimose. Jedino tako ce se potencijalni izvrsioci koliko toliko ustezati... sam ako nisu skroz naduvani. Za trgovinu ljudima, maloletnicku prostituciju, pedofiliju i nudjenje opijata ispred skola... postoji samo jedna kazna. Ali ona ne postoji i treba je zameniti adekvatnom da kao u Kini onaj koji krene u da muva sa kokom i heroinom, zna kakav ce mu biti kraj kad zglajza. Za neke stvari se treba biti ekstreman... za primer. Kao Karic. Vreme je bilo davno da primi rudu i primice je zajedno sa jarmom. Hvala Voji ako se to odradi do kraja kako treba.

Partija i ideologija? Smesno mi je jer ja sam prvi protiv mitova i ideologija. Zato nikada nisam simpatisao nijednu jer su sve iste manje vise okupljene oko jednog lidera, koji je posisao svu mudrost ovog sveta pa sad baca koskice okolo. Ali ovde se govori da se mi koji se zalazemo za nacionalnu svest bavimo mitovima. Mi barem imamo svest da o tome razmisljamo... oni ne. Kod njih je novac i korist jedini smisao postojanja i prodali bi rodjenu majku i decu za pare. A o zemlji da ne pricamo. Kao dobar dan.
 
Tako je. Poptuno se slazem... Lako, moj efendija, postoje dve vrste ljudi, jedni koji bi prosli pored bolesnog coveka palog na ulici, uz misao "sta se to mene tice, imam ja svoja posla, mozda je pijan" i drugi koji bi stali i pitali "gospodine hocete da pozovem hitnu pomoc?"
...
Licno mislim da ono prvo nisu ljudi... Kad cujem rec PRAGMATIZAM, LICNA KORIST, LICNI INTERES i slicno, ja se najezim covece... to su tako neljudske osobine, tako odvratno neljudske, da mi se ljudi koji ih stalno potenciraju gade preko svake mere.
...
Lepo si rekao, COVEK ima svest da razmisljam o nekom osim o samome sebi... I naravno, istina je, prodali bi i majku i decu za SVOJU KORIST... sljam...
...
Sad sto se tice ideologija... Jedina ideologija koju ja prihvatam je da sve mora da bude po zakonu. Kao veliki postovalac Tradicije Srba, znam da smo mi imali ZAKON, kad si "evropi" morao da objasnjavas de se bule i povelje mogu povezati u JEDNU knjigu i sortirati po clanovima... Pa, kad je vec tako, onda DA BUDE PRAVO I PO ZAKONU... sto kaze Dule...
...
Svejedno, razumeh te...
 
Bravo, prava tema za ovakav forum.
Iz dosadašnjih odgovora vidi se da većina podržava političke stranke ne na osnovu programskih načela,već na osnovu sopstvene stvorene slike.
I to je ok.
Ako pažljivo pročitate programe stranaka videće te da su gotovo svi identični. Po meni najbolji program imaju radikali,ali ne pripadam toj opciji...
Stranka koju podržavam je do sada imala najveći broj ispunjenih obećanja,najmanje odstupanja od utvrđenih načela,svoj rad je potvrdila i na makro i na mikro planu...
dovoljno da i nadalje imaju moj glas.
Što se sablje tiče-mislim da je to bio hod po ivici žileta.Ipak,uzimajuči u obzir okolnosti donekle je opravdavam.
 
И ја мислим да радикали имају програм најближи народу, најупорнији су у његовој пропаганди, најмање афера је иза њих, а најјачи су. Када би имали бар делић афера и прљавштина које имају ДС, ПСС, СПО, чанковићи, касићи, они шифровани (Г17), чедићи..., а сви скупа немају гласова колико радикали, па радикале би распели на крстове и забранили, као странку. Што се тиче "сабље", скупо је коштала државу, резултати никакви и само су прикрили стварно стање. И Слоба је за време бомбардовања протерао дилере девиза са улица, сетите се! НИје било девиза, девиза, виза, за , ааа, па је опет букнуло још јаче када су опет пуштени на улице. И сабља је погодила само оне који су се одметнули о Ђинђића и његовог дила са подземљем, Дс није имала му*а да испоручи никога Хагу, повукли су се после грозних афера (Бодрум...., који још није решио Тадић, а обећао!) и сада кевћу на Коштуницу како недовољно сарађује са Хагом, како цветају афере, како није обавештен... Па, они ни дан данас нису обавештени да је се глумица вратила из Бодрума! Најбоља, најстабилнија, најпатриотскија, са најмање мрља за собом и најдоследнија би била влада радикали-ДСС. Већина у парламенту огромна, ослобођена од комби партија, крвопија у власти и корумпираних скоројевића, који трају колико и живот једног лептира. Имали би мандат да хапсе профитере у политици и парламентарну подршку за то. То би била и најдемократскија власт јер је све демократско што прође демократске изборе! ДС је реметилачки фактор на нашој политичкој сцени. Ђинђић је погазио договор са Вуком када је постао градоначелник Београда, није се држао договора да подржи Вука на председничким изборима, иако Вук тада није имао шансе да прође, а ја баш и не волим СПО.Али, договор се мора поштовати! Ту су радикали доследни, они увек поштују договорено и ту нема политичког марифетлука, зато и имају најмање мрља у својој политици.
 
commodore:
Slazem se dovla... to je ok zakon... samo kod nas ne bi funkcionisao jer zbog loseg zakona o porezu na dohodak svi prijavljuju manje plate... e, to je problem...

Све се може. Коригујеш постојеће, усвојиш нове, и држава ће полако стати на ноге. Стрела је дала добар пример, а размислите и о томе колико возача данас користи сигурносни појас, а колико их је користило пре пар година.

Ми смо данас, у ствари, у фази дечјих болести парламентаризма. С обзиром да прави "парламентарни живот" нисмо имали, наши политичари се још увек уче. И ове афере са мандатима су део тога. Карић (или неко други) "купи" посланика, зато што му се може и зато што таквих случајева није било. Ово за последицу има то да странке проналазе методе којима ће се осигурати у будућности од таквих појава, законодавство ради на томе да закрпи рупе, чак ће и Карић (ако икада дође до парламента, или на власт, односно преживи данашње афере) радити на томе да задржи своје посланике.
Замислите Карића на власти следеће године. Постоји могућност да ће неко евентуално покушати да купи његове посланике и он има две могућности: 1. да их плаћа много; 2. да се ослони на закон. Шта мислите да би изабрао?

И не заборавите: издајнику нико не верује! Купљени посланици немају политичку будућност. Они су као марамице - купиш их, обришеш руке и бациш у канту.
 
lider:
Bravo, prava tema za ovakav forum.
Iz dosadašnjih odgovora vidi se da većina podržava političke stranke ne na osnovu programskih načela,već na osnovu sopstvene stvorene slike.
I to je ok.
Ako pažljivo pročitate programe stranaka videće te da su gotovo svi identični. Po meni najbolji program imaju radikali,ali ne pripadam toj opciji...
Stranka koju podržavam je do sada imala najveći broj ispunjenih obećanja,najmanje odstupanja od utvrđenih načela,svoj rad je potvrdila i na makro i na mikro planu...
dovoljno da i nadalje imaju moj glas.
Što se sablje tiče-mislim da je to bio hod po ivici žileta.Ipak,uzimajuči u obzir okolnosti donekle je opravdavam.

Naravno da je bilo po ivici zileta... naravno i da je donekle opravdavam... licno, nisam nikad voleo Zorana Djindjica, ali, Premijera MOJE Drzave ne moze niko da ubija kao psa na ulazu u Vladu. To da se razumemo. Ukoliko to uradi Amerika, Podzemlje ili Kina, reakcija Srbije mora da bude ista. Obracun... Zamerka je sto je to uradjeno u panici, a ne pametno. Ne iskusno, nego ad hoc. A to ne daje rezultate. Ad hoc resenja su po default-u losa karta... Pogledajte Haski Trubunal... dno prava... dno bilo cega, btw.. dno dna... sto kaze moj kum...
...
Radikali imaju program koji je pisan da se dopadne narodu. Sustina Radikalskog problema je u tome sto oni podilaze jednoj uvrezenoj svesti koju nas narod usled visedecenijske vladavine komunizma ima, da Drzava mora nesto da mu obezbedi, sto je suprotno nacelima liberalnog kapitalizma, trenutno vladajuceg u svetu, po kome je drzava duzna samo da omoguci okvir i poluge zastite za slobodnu trgovinu i protok novca ljudi i kapitala. Sustina radkalskog problema, da se vratim na pocetak recenice, je upravo u tome sto se oni JASNO, nedvosmisleno i javno zalazu za dirigovanu privredu i drzavni upliv u kadriranje i poslovanje. To ce, nesumnjivo izazvati velike reakcije zapada, koji, sigurno, nece dozvoliti radikalima ostvarenje ove svoje ideoloske zamisli. Zbog toga ce rukovodstvo partije morati da ustukne, to je nedvosmisleno, i da pristupi daljoj liberalizaciji ekonomskih prilika, sto je usus sine qua non sto se tice daljih integracija i trgovinsko poslovnih aranzmana...
...Ne znam samo, kako ce na to reagovati prosecan radikal....
... ali, zivi bili, videcemo, treba sacekati neko vreme i bice nam jasno kako ce se dalje odvijati stvari.
...
Hvala za kompliment, rekoh, da postavim ponovo jednu cisto politicku temu, mozda ima ko pametan da kaze nesto... i vidim... ima...
 

Back
Top