Како третирамо људе који су ризиковали животе за одбрану Србије?

Poruka
876
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ošare,+zadnja+vojna+pošta+srpskih+junaka.html
Откако сам прочитао ову репортажу у новинама желим да покренем тему о статусу ратних ветерана у Србији.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...Svaki+sumrak+bio+je+opraštanje+od+života.html

Жалосно је што момак који прича о борби на Кошарама крије свој прави идентитет из страха да не остане без посла. Моја је претпоставка да ради у некој државној фирми, а пошто је данас политички некоректно бити патриота - можда је његов страх и оправдан.

Шта остали форумаши мисле о томе.
 
Poslednja izmena:
За неке ствари хрватима скидам капу- они своје тзв. бранитеље третирају много боље него ми наше борце..

Код нас је све као у оној приповеци: Све ће то народ позлатити......
 
greška koju je prvu plasirao navidelo kralj Aleksandar,kad je u Armiju SHS primio austrougarske oficire i podoficire u ime jugoslovenstva:rtfm::rtfm::think::think:

ОК. Причамо о борцима 90-тих. Овде чим споменеш Александра или било ког другог краља, почну међудинастичке борбе или теорије завере.
Причамо о статусу ветерана у Србији....
 
ОК. Причамо о борцима 90-тих. Овде чим споменеш Александра или било ког другог краља, почну међудинастичке борбе или теорије завере.
Причамо о статусу ветерана у Србији....

Nema sta da pricas.Po zavrsetku WWI invalidi su prosili dok su ratni profiteri uzivali.Danas ratni vojni invalidi ne prose jer su kao i veterani u zestokom bedaku,.Ali nas zato ratni profiteri vode sve skupa u svetlu i lepsu buducnost.Leta gospodnjeg 2050 Srbija dobija status kandidata u EU, nemojmo to kvariti prevremenim izborima
 
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ošare,+zadnja+vojna+pošta+srpskih+junaka.html
Откако сам прочитао ову репортажу у новинама желим да покренем тему о статусу ратних ветерана у Србији.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...Svaki+sumrak+bio+je+opraštanje+od+života.html

Жалосно је што момак који прича о борби на Кошарама крије свој прави идентитет из страха да не остане без посла. Моја је претпоставка да ради у некој државној фирми, а пошто је данас политички некоректно бити патриота - можда је његов страх и оправдан.

Шта остали форумаши мисле о томе.

te ljude posmatram kao najvece idiote.................koji verovatno ni do danas nisu svesni da su tada branili americke "nacionalne" interese. radi takvih jugoslavija je krvarila.......................al nisu oni krivi sto su primitivni, neobrazovani i sto je sa nji lako manipulisati.
 
Brate , dobro je da si otvorio ovu temu . Sramno je za Srbiju da tako tretira one koji su se za nju borili protiv najvece vojne sile u istoriji .

Ja sam negde pomenuo kako drugi narodi titraju svoje vojnike ( u konkretnom slucaju kako Hrvatska tretira svoju paravojnu i izdajnicku oolos koji tamo zovu branitelji ) ... Da ne pominjem kako je Tito tretirao ucesnike rata - od boracke penzije , do svih mogucih i nemogucih beneficija ....

U Rusiji svaki ucesnik VOV po zakonu od pre par godina je dobio novi stan ili novu kucu - iako su i ranije imali obezbedjene stanove .. Sad dobijaju nove , a posto se radi o ljudima u poznim godinama to je ustvari drzava namenila njihovim potomcima !!! :worth: .. Silne milijarde dolara su odvojene u te svrhe - a ti znas koliko tamo kosta stan ili kuca .

I ucesnici rata u Avganistanu imaju sve moguce beneficije - sluzili su narodu i drzavi , bez obzira sto je taj rat izgubljen - tj. Rusi su se povukli .

U Hrvatskoj postoji posebno ministarstvo za ,, branitelje ,, - inaju mali milion povlastica - od upisa dece u skole i na fakultete , do resavanja stambenih problema i prednost pri zaposljavanju njih ili njihove dece ... i jos masu povlastica ...

A Srbija se stvarno ponasa kao u vremenima Obrenovica i Aleksandra - kada su ratni heroji postajali predmet sprdnje , zakljucujici sa Milosevicem koji je doziveo ono sto je doziveo upravo zato sto se nije ni osvrnuo na borce za odbranu Srbije ( SRJ ) , pa su ga na kraju od Cede i Zemunaca ( koje bi jedan nas vod pojeo zive sa sve koskama ) branili Mira , Slavica Djukic , onaj Vucinic i jos par penzionera .. Ali nije slucajno da Srbija ( ne SFRJ ) tako vec 150 godina tretira one koji su rizikovali svoje zivote za odbranu drzave i naroda .... :cool:

Trebalo bi videti kako su Hrvati resili status takozvanih ,, branitelja ,, i u Srbiji formirati ministarstvo za branitelje Srbije !!!
 
Poslednja izmena:
te ljude posmatram kao najvece idiote.................koji verovatno ni do danas nisu svesni da su tada branili americke "nacionalne" interese. radi takvih jugoslavija je krvarila.......................al nisu oni krivi sto su primitivni, neobrazovani i sto je sa nji lako manipulisati.

Kad te drzava mobilise ti se nista ne pitas, vec molis Boga da te ne izda i da radi u interesima naroda i drzave.
Mogu da te posalju u prve redove da cistis minsko polje, a alternativa ti je da dezertiras pa da te streljaju, da se povuces/bezis i da te opet vod tvoje vojske strelja, ili naravno da izdas i predjes na drugu stranu, a u tom slucaju ti se zna i kod njih i kod kuce.
Tako je to kad neko sa dvocifrenim IQ-om proziva nekog da je primitivan, neobrazovan i glup. :roll:
 
te ljude posmatram kao najvece idiote.................koji verovatno ni do danas nisu svesni da su tada branili americke "nacionalne" interese. radi takvih jugoslavija je krvarila.......................al nisu oni krivi sto su primitivni, neobrazovani i sto je sa nji lako manipulisati.

Чему вређање бораца? 99-те смо се бранили како смо знали и умели........
Зашто вређање?
 
ништа ново у Србији...све је то описао Арчибалд Рајс у својој књизи *Чујте Срби!*..још пре скоро 100 година...а изгледа ко да је данас писан....питао се човек зашто дозвољавамо да нам ратни ветерани умиру од глади,зашто дозвољавамо да нас води неки олош који је за време рата побегао у иностранству или је сарађивао са непријатељем,како можемо да помислимо и да се понашамо одмах по завршетку рата да су нам Немци тобоже неки пријатељи ко да се ништа није десило,зашто се ложимо на ту Европу и покушавамо да јој се додворимо и глумимо да смо они........ето...ми за сто година нисмо дали ниједан одговор на та питања нити смо се исправили у тим лудилима....па како да ти онда добијеш неки сувисли одговор на ово...треба да почнемо да се стидимо због овога што смо постали...па да се плашимо Бога...тј ово треба обрнутим редоследом....а после ће све полако долазити на своје место...
 
ништа ново у Србији...све је то описао Арчибалд Рајс у својој књизи *Чујте Срби!*..још пре скоро 100 година...а изгледа ко да је данас писан....питао се човек зашто дозвољавамо да нам ратни ветерани умиру од глади,зашто дозвољавамо да нас води неки олош који је за време рата побегао у иностранству или је сарађивао са непријатељем,како можемо да помислимо и да се понашамо одмах по завршетку рата да су нам Немци тобоже неки пријатељи ко да се ништа није десило,зашто се ложимо на ту Европу и покушавамо да јој се додворимо и глумимо да смо они........ето...ми за сто година нисмо дали ниједан одговор на та питања нити смо се исправили у тим лудилима....па како да ти онда добијеш неки сувисли одговор на ово...треба да почнемо да се стидимо због овога што смо постали...па да се плашимо Бога...тј ово треба обрнутим редоследом....а после ће све полако долазити на своје место...

Укратко- Што би дике -оде у војнике,
што би шкарта-оста да се карта.....

Историја се овде константно понавља.....
 
ништа ново у Србији...све је то описао Арчибалд Рајс у својој књизи *Чујте Срби!*..још пре скоро 100 година...а изгледа ко да је данас писан....питао се човек зашто дозвољавамо да нам ратни ветерани умиру од глади,зашто дозвољавамо да нас води неки олош који је за време рата побегао у иностранству или је сарађивао са непријатељем,како можемо да помислимо и да се понашамо одмах по завршетку рата да су нам Немци тобоже неки пријатељи ко да се ништа није десило,зашто се ложимо на ту Европу и покушавамо да јој се додворимо и глумимо да смо они........ето...ми за сто година нисмо дали ниједан одговор на та питања нити смо се исправили у тим лудилима....па како да ти онда добијеш неки сувисли одговор на ово...треба да почнемо да се стидимо због овога што смо постали...па да се плашимо Бога...тј ово треба обрнутим редоследом....а после ће све полако долазити на своје место...

Ima ti i neke vise pravde - nisam uzalud pomenuo Obrenovice , Aleksandra i Milosevica - zna se kako su zavrsili ... i Tita - zna se kako je je i koliko on vladao ...

Vidim da Putin i ruska vlast mnogo postuju borce - siguran sam da ce jos dugo vladati ....

Pa cak je ona Kosor sa mesta ministarke za ,, branitelje ,, postala premijer ...
 
Nema sta da pricas.Po zavrsetku WWI invalidi su prosili dok su ratni profiteri uzivali.Danas ratni vojni invalidi ne prose jer su kao i veterani u zestokom bedaku,.Ali nas zato ratni profiteri vode sve skupa u svetlu i lepsu buducnost.Leta gospodnjeg 2050 Srbija dobija status kandidata u EU, nemojmo to kvariti prevremenim izborima
:ok:
I, nazalost, u medjuvremenu smo se "kultivisali", radimo na postovanju ljudskih, osobito manjinskih, prava, izvinjavamo se sto smo uopste pokusavali da se odbranimo, pa se jos bestidnije nipodastavaju oni koje je ova drzava duzna da zastiti i zbrine.
 
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...ošare,+zadnja+vojna+pošta+srpskih+junaka.html
Откако сам прочитао ову репортажу у новинама желим да покренем тему о статусу ратних ветерана у Србији.

http://www.pressonline.rs/sr/vesti/...Svaki+sumrak+bio+je+opraštanje+od+života.html

Жалосно је што момак који прича о борби на Кошарама крије свој прави идентитет из страха да не остане без посла. Моја је претпоставка да ради у некој државној фирми, а пошто је данас политички некоректно бити патриота - можда је његов страх и оправдан.

Шта остали форумаши мисле о томе.
Nikakva novost nije da sve sto je sveto Srbinu i Srbiji, beskrupulozno se skrnavi, kako je govorio veliki Brana Crncevic,od strane "demokratora":evil::evil::evil:
 
Како их третира држава види се по томе што је дезертере аболирала, што се мене лично тиче а и већине српског народа они су хероји, али *** политика ове државе не зависи ни од мене ни од народа.
 
Какви су петоколонаши на власти (и купљена квази опозиција), дошло се дотле да не смеш да будеш националиста, не смеш да се дичиш српством, не смеш да имаш и волиш отаџбину, не смеш да кажеш да си је бранио 99-е био можда на Кошарама (то је сад срамота, смејаће ти се наша господа еуропљани правиће од тебе будалу, добићеш и отказ од послодавца), не смеш више ни да помислиш да узмеш оружје у руке ако буде требало .... јер завршићеш у Хагу (како смеш да браниш своју отаџбину) ... а и војску више немамо

Овде се све ради не да се српство ужасно деградира, већ просто да се уништи, укине.

У вези с тим један сурово истинит текст : ИЗВЕШТАЈ ИЗ СЛОМЉЕНЕ ОТАЏБИНЕ
 
Brate , dobro je da si otvorio ovu temu . Sramno je za Srbiju da tako tretira one koji su se za nju borili protiv najvece vojne sile u istoriji .

Ja sam negde pomenuo kako drugi narodi titraju svoje vojnike ( u konkretnom slucaju kako Hrvatska tretira svoju paravojnu i izdajnicku oolos koji tamo zovu branitelji ) ... Da ne pominjem kako je Tito tretirao ucesnike rata - od boracke penzije , do svih mogucih i nemogucih beneficija ....

U Rusiji svaki ucesnik VOV po zakonu od pre par godina je dobio novi stan ili novu kucu - iako su i ranije imali obezbedjene stanove .. Sad dobijaju nove , a posto se radi o ljudima u poznim godinama to je ustvari drzava namenila njihovim potomcima !!! :worth: .. Silne milijarde dolara su odvojene u te svrhe - a ti znas koliko tamo kosta stan ili kuca .

I ucesnici rata u Avganistanu imaju sve moguce beneficije - sluzili su narodu i drzavi , bez obzira sto je taj rat izgubljen - tj. Rusi su se povukli .

U Hrvatskoj postoji posebno ministarstvo za ,, branitelje ,, - inaju mali milion povlastica - od upisa dece u skole i na fakultete , do resavanja stambenih problema i prednost pri zaposljavanju njih ili njihove dece ... i jos masu povlastica ...

A Srbija se stvarno ponasa kao u vremenima Obrenovica i Aleksandra - kada su ratni heroji postajali predmet sprdnje , zakljucujici sa Milosevicem koji je doziveo ono sto je doziveo upravo zato sto se nije ni osvrnuo na borce za odbranu Srbije ( SRJ ) , pa su ga na kraju od Cede i Zemunaca ( koje bi jedan nas vod pojeo zive sa sve koskama ) branili Mira , Slavica Djukic , onaj Vucinic i jos par penzionera .. Ali nije slucajno da Srbija ( ne SFRJ ) tako vec 150 godina tretira one koji su rizikovali svoje zivote za odbranu drzave i naroda .... :cool:

Trebalo bi videti kako su Hrvati resili status takozvanih ,, branitelja ,, i u Srbiji formirati ministarstvo za branitelje Srbije !!!

Hoce oni,nebrini,formirace se ministarstvo takve vrste,ali kad svi pomru.Posle ce reci,eto,zar nismo ucinili sve za nase borce?
Poznata Srpska taktita,strategija koja se primenjuje veoma dugo.
 
Poslednja izmena:
Какви су петоколонаши на власти (и купљена квази опозиција), дошло се дотле да не смеш да будеш националиста, не смеш да се дичиш српством, не смеш да имаш и волиш отаџбину, не смеш да кажеш да си је бранио 99-е био можда на Кошарама (то је сад срамота, смејаће ти се наша господа еуропљани правиће од тебе будалу, добићеш и отказ од послодавца), не смеш више ни да помислиш да узмеш оружје у руке ако буде требало .... јер завршићеш у Хагу (како смеш да браниш своју отаџбину) ... а и војску више немамо

Овде се све ради не да се српство ужасно деградира, већ просто да се уништи, укине.

У вези с тим један сурово истинит текст : ИЗВЕШТАЈ ИЗ СЛОМЉЕНЕ ОТАЏБИНЕ

Текст Антонија Ђурића, великог српског књижевника, Равногорца и правог патриоте је заиста изванредан као и увек.

Комунисти су од када постоје одувек радили на УКИДАЊУ Србије, српства, православља и свега што има предзнак НАЦИОНАЛНО и СРПСКО - зато не треба да те изненађује најновија ПОЛИТИКА ДЕЗЕРТЕРА и ЛОКАТОРА... али њих ће тек стићи праведна рука народа.
 
ОК. Причамо о борцима 90-тих. Овде чим споменеш Александра или било ког другог краља, почну међудинастичке борбе или теорије завере.
Причамо о статусу ветерана у Србији....

ko ne nauči istoriju dobro,ona mu se ponavlja........
 

Back
Top