Kako treba razumeti Isusovu izjava - Ako želiš da budeš savršen, idi, prodaj svoje imanje i daj siromašnima, i imaćeš blago na nebu, i hajde za mnom

pa, zbog tom jonesa, ali dzip nije teoloska rasprava, nema s tobom rasprave, trla baba lan da joj prodje dan
ranije sam pokusao s tobom, znam te od ranije, sada se zeznem, pa te procitam, a inace te ignorisem, nema se od teba sta pametno cuti, samo imas retoriku, razumem vezbas srpski jezik
Znam ga ja ne boj se. Nego volim da ga džaram, slabost jbg. Moj dobri bata...:mrgreen:

pa, zbog tom jonesa,
...a sad ti pevac kriv za tvoje licemerstvo...!???
ali dzip nije teoloska rasprava, nema s tobom rasprave
Pa sto se onda meni obracas ?
...ili si se totalno izgubio u prostoru,nestao ti GPS ? :mrgreen:

, trla baba lan da joj prodje dan
Ma videlo se odmah da je tvoj stil komunikacije takav ali nisam hteo da ti to ja kazem,bolje je sto si sam priznao da znamo s kim imamo posla. :kafa:

Znam ga ja ne boj se. Nego volim da ga džaram, slabost jbg. Moj dobri bata...:mrgreen:
tvoj bata je lukavi lisac, umislio da je mnogo pametan, nemam sta da ge se bojim, samo kazem da je gubljenje vremena, a njemu dobro dodje da vezba srpski jezik

tvoj bata je lukavi lisac, umislio da je mnogo pametan, nemam sta da ge se bojim, samo kazem da je gubljenje vremena, a njemu dobro dodje da vezba srpski jezik
..sva sreca po tebi sto nisam...
... nego, kazes tebe ucili da se trebas bojati pametnih,jal tako ?
Jes ti skola bato,gde god da si isao... :mrgreen:

Ti mi pričaš što sa ženom letuješ po Italiji? Odakle ti lova? Jeste putovali vozom ili đipom?

A što se sveštenstva tiče, fala na pitanju, u novom... Znači onom koje prinosi beskrvnu žrtvu Hristovu za spomen i spasenje i ne traži fiksno mesečno. I fala Bogu, pa nam još kolo ne vode vidoviti traktoristi sa srednjeg zapada i lažne proročice-prepisivačice. IQ300
Pa valjda radnik moze jednom godisnje na more?
Kojoj crkvi ti pripadas ?
Jadna je ta crkva ciji vernici zive samo od vredjanja drugih?

Pa eto, neka korist ipak postoji. Kako se gađao ranije, sad je super. Može da se razbira po nešto što kaže, mada još ne konta podosta...

A ovde je naučio i kako se prasići vare jer je bežao sa nastave.

Ti mi pričaš što sa ženom letuješ po Italiji? Odakle ti lova? Jeste putovali vozom ili đipom?
Ohoho,sta je ovo Glasnik.,"pala ti sekira u medu" bolje nego meni ?
...pa ne moze to tako bato,ja se ubih od piskaranja na forumu i jedva skrpio za jednog djipa ( pitaj pevaca ako mi ne veruijes ) a ti djipom na odmor u Italiji ???
...jes da pises duze ali mislim,stvarno nije fer...ma ima pod hitno da potrazim povisicu !!! :D

Kako treba razumeti Isusovu izjava - Ako želiš da budeš savršen, idi, prodaj svoje imanje i daj siromašnima, i imaćeš blago na nebu, i hajde za mnom ?
Da treba da se shvati bukvalno ili kao neku metaforu ? Jer danas nitijedan Hriscanin nece prodati svoje imanje i dati siromasnima, Jer se tu pojavljuje i drugi problem, ako bi svi bogati davali siromasnima, oni bi i sirpmasni postali bogati ? Ima tu jos milion pitanja, ali ovo je za okvir teme.
:think:

Evanđelje po Mateju prenosi sledeću priču:
To je bilo u ona vremena. Sada, ako nisi monah, gotovo je nemoguce.

Ali zato stari srpski domacini nisu pocinjali da slave slavu dok nisu siromasne primali u kucu pre svih gostiju ujutru, da im daju poklone od te bogate trpeze, da se ne nasite samo bogati (kasnije), vec i siromasni, prvo oni.

..sva sreca po tebi sto nisam...
... nego, kazes tebe ucili da se trebas bojati pametnih,jal tako ?
Jes ti skola bato,gde god da si isao... :mrgreen:
opet ti hvalis vlastitu pamet? uobrazenko, ti samo imas dobru retoriku, idu ti jezici
Kako se gađao ranije, sad je super. Može da se razbira po nešto što kaže, mada još ne konta podosta...
pa, eto, on umesto da nam bude zahvalan sto ga poducavamo srpskom jeziku, on uobrazava da je nesto pametan, 'teo bi i nesto o religiji da nauci, ali mu ne da dzip

Aha, veliki si ti radnik pa 30 godina spavaš odavde. Bolje ćuti i ne komentariši glupostima.
A tebi svejedno,jel tako ???
...nego,da ti slucajno nije mozda krivo sto se Glasnik u zivotu bolje snasao od tebe ?
...narocito u kontekst tvog razumevanja hriscanstva u okvirima kojeg se cini da nema mesta za godisnji odmor,vozila za transport,brak i t.d. ?

Ohoho,sta je ovo Glasnik.,"pala ti sekira u medu" bolje nego meni ?
...pa ne moze to tako bato,ja se ubih od piskaranja na forumu i jedva skrpio za jednog djipa ( pitaj pevaca ako mi ne veruijes ) a ti djipom na odmor u Italiji ???
...jes da pises duze ali mislim,stvarno nije fer...ma ima pod hitno da potrazim povisicu !!! :D
Bato, ti ovde izgibe koliko crnčiš a ovaj švabo "radnik", prc, pa u Italiju na more, mesec dana. To ti pričam...

Aha, veliki si ti radnik pa 30 godina spavaš odavde. Bolje ćuti i ne komentariši glupostima.
glasnik je zaradio penziju vec forumaseci, robi moze samo da masta o tome
Bato, ti ovde izgibe koliko crnčiš a ovaj švabo "radnik", prc, pa u Italiju na more, mesec dana. To ti pričam...
!!! nemoj tako surovo

opet ti hvalis vlastitu pamet?
...a da ipak jos jednom procitas ono sto sam napisao,za svaki slucaj ?
pa, eto, on umesto da nam bude zahvalan sto ga poducavamo srpskom jeziku,
Ma jes poucili,ne kontate nista od onog sto vam iznosim sto ce reci da ne pisem razumljivo ili jos preciznije - da imam jos puuuno toga raditi da bi me neki poput vas dvoje mogli uopste razumeti... ( krivicu svaljujem na mene ,necu ni da pomislim da je mozda problem kod vas).

Ma jes poucili,ne kontate nista od onog sto vam iznosim sto ce reci da ne pisem razumljivo ili jos preciznije - da imam jos puuuno toga raditi da bi me neki poput vas dvoje mogli uopste razumeti... ( krivicu svaljujem na mene ,necu ni da pomislim da je mozda problem kod vas).
covece, pa pisi na drugim forumima, moZda pomogne u ucenju

ovde si ipak tanak, glasnik za 30 godina je nesto i nauycio, dobije i tumb up ponekad, a ti si brate tanak, badava retorika

covece, pa pisi na drugim forumima, moZda pomogne u ucenju

ovde si ipak tanak, glasnik za 30 godina je nesto i nauycio, dobije i tumb up ponekad, a ti si brate tanak, badava retorika
Ne znam za njega,ja sam ovde poslovno i trudim se da ispunjavam svoje radne obaveze...ako ujedno naucim nesto iz srpskog onda mi to "djek pot"...

Ne znam za njega,ja sam ovde poslovno i trudim se da ispunjavam svoje radne obaveze...ako ujedno naucim nesto iz srpskog onda mi to "djek pot"...
Samo napred.
Nidu srecni da si aktivan pa pokusavaju da te obeshrabre.

Poslednja izmena:
https://svetosavlje.org/psaltir/62/

.

Нпр данас су људи везани за друштвене мреже и Крстарицу.

Библија не забрањује богатство, пробај да читаш мало више. Не вреди да постављаш ове теме правећи спрдњу од хришћанства, али га у ствари ти не познајеш, а ни Библију не познајеш.
A ti ekspert i za Bibliju i za ateizam.
Da si citao Bibliju onda bi znao sta Isus kaze za osobe koje imaju bogatstvo.
A Isus reče svojim učenicima: zaista vam kažem da će bogataš teško ući u carstvo nebesko. I opet vam kažem, lakše je kamili da prođe kroz iglene uši, nego da bogataš uđe u carstvo Božije.

A ti ekspert i za Bibliju i za ateizam.
Шта би сад ? Ја сам ти одговорио на питање. Не свиђа ти се одговор ?
Da si citao Bibliju onda bi znao sta Isus kaze za osobe koje imaju bogatstvo.
Написао сам ти шта Исус каже.
A Isus reče svojim učenicima: zaista vam kažem da će bogataš teško ući u carstvo nebesko. I opet vam kažem, lakše je kamili da prođe kroz iglene uši, nego da bogataš uđe u carstvo Božije.
А Исус рече ученицима својим: Заиста вам кажем да је тешко богатоме ући у Царство небеско.
Није речено "немогуће је".
Прескочио си један део.
И још вам кажем: лакше је камили проћи кроз иглене уши него ли богатоме ући у царство Божије. А кад то чуше ученици, дивљаху се врло говорећи: ко се дакле може спасити? А Исус погледавши на њих рече им: људима је ово немогуће, а Богу је све могуће.
Једни (се хвале) колима, и други коњима,
а ми ћемо се величати Именом Господа Бога нашега.
https://svetosavlje.org/psaltir/20/

Poslednja izmena:
Шта би сад ? Ја сам ти одговорио на питање. Не свиђа ти се одговор ?

Написао сам ти шта Исус каже.

Прочитај део који си прескочио

Није речено "немогуће је".
Прескочио си један део.
Preskočio si deo koji kaže da je lakše "kamili proći kroz iglene uši" što pokazuje kolika je "mogućnost" u pitanju.

Back