kako to mozete da slusate???????

verba

Obećava
Poruka
57
Zalosno je to sto se mladim ljudima namecu neke stvari. gde god se okrenes vidis i cujes spodobe koje kao da su izasle iz nekog trecerazrednog harema, i jos zavijaju i arlaucu kao da im je slon stao na nogu. Ne zelim nikoga da vredjam, muzika je stvar ukusai licnog opredeljenja, a meni i slicnima nije niko kriv sto nismo u "stanju da shvatimo gde su nam koreni". E pa ako su nasi koreni u Turskoj i gdee-ti-ja-znam-jos....jadni mi :? A jos zalosnije je sto 99% folk - fanatika nema blage veze sta je prava izvorna narodna muzika.
Ja sam imala tu srecu da rastem u okruzenju gde se slusao rok, bluz, dzez i samim tim od malih nogu ta muzika mi je "u usima".
Mislim da je iluzoran svaki pokusaj nas da proniknemo u nacin razmisljanja turbo-fanova, i obrnuto. jednostavno, zivi i pusti druge da zive :wink:
Eh, i jos nesto, sta je sa fanaticima shpanskih serija... :?: cesto te dve "oblasti" idu zajedno...

helena_LP-freak

Zainteresovan član
Poruka
293
Ja, da budem iskrena,ne mogu da smislim narodnjake, posebno ove nase gdje izvodjaci izgledaju kao da su upravo izasli iz javne kuce. Sve je to komercijala, i nije mi jasno kako je moguce da neki veoma pametni ljudi koje poznajem ''okidaju'' na narodnjake??? Kako ne shvataju-muzika nisu samo besmislene rijeci i zvuk za ''mijesanje'' kukovima, muzika je nesto MNOGO dublje! Kada bi samo POKUSALi da poslusaju bar 1 metal pjesmu, ali da je BAS preslusaju...
Neko je napisao da njima (koji slusaju narodnjake) nije jasno kako mi (metalci) mozemo da divljamo na koncertima i kako se metal bandovi ''izivljavaju'' skacuci po bini i lomeci gitare... Pa to je sastavni dio metal muzike, na taj nacin se oslobadjamo negativne energije...
Evo, uporedite BILO KOJI narodnjacki text sa metal textom!!!
Recimo...
stand alone in this desolate space
In death they are truly alive
Massacred innocence, evil took place
The angels were burning inside

Centuries later I wonder why
What secret that they took to their grave
Still burning heretics under our skies
Religion's still burning inside

uporedite taj text sa, na primer:

Puce samar kao metak, al to nije zavrsetak ljubavi naseee...

Suzama sam lepila tapete, otis'o si i odveo dete...

Cele noci ja na splavu s njooom sam bio...

Mislim, kada cujem nesto tako... uh, pa mislim, kada bi me neko prisilio da slusam narodnjake, ja bih posle 2 dana nacisto prolupala.

New Rose

Zainteresovan član
Poruka
303
Hmmmm...
Mislim da to pitanje moze da se ravna sa pitanjem:
zasto volite zelenu boju?
Jednostavno eto. Ljudi vole. Ko da je bitno.
Najsmesniji su oni ljudi ( znate ono: Novi fazon je da te je briga za fazon ) koji idu okolo i pljuju narodnjake i/ili nesto sto oni ne vole( bas kao sto narodnjaci pljuju metal i slicno )... Koliko to ljudi imaju vremena za bacanje i mrznju??? Kao da ih nema dovoljno na svetu???
Iskreno, ja ne volim novokomponovano, ali nemam nista protiv, iskreno, boli me uvo za to. Ko voli nek izvoli, ko ne - ne.
Ajd sad da vas pitam - kako mozete da (ne) slusate Shostakovichev konchertino a-moll za 2 klavira?
Ajd` sad! :roll: :wink:
opusteno, ne gubite vreme na mrznju, ima ljudi koji hoce.
Peace!!! :D

mortishaaa

Iskusan
Poruka
6.304
vicente:
joGooOOD:
NIKAD NECU PROVALITI KAKO TO MOZE NEKO DA SLUSA! :(

ostaće večita misterija....

(unapred se izvinjivam za sledeći red, ali morao sam....)

kao i to kako mogu radikali da dobiju najviše glasova na svakim izborima...
ne uplici politiku molim te (; ako se neko bune nastavio na ovo brisacu postove (;

~ ~ ~ ~ ~
Jungle is nothing without animals, animals are nothing without jungle!
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE

vicente

Aktivan član
Poruka
1.234
mortishaaa:
vicente:
joGooOOD:

ne uplici politiku molim te (; ako se neko bune nastavio na ovo brisacu postove (;

~ ~ ~ ~ ~
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE

izvinio sam se unapred, ali ću još jednom...

SORRY

mortishaaa

Iskusan
Poruka
6.304
vicente:
mortishaaa:
vicente:
joGooOOD:

~ ~ ~ ~ ~
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE

izvinio sam se unapred, ali ću još jednom...

SORRY
ma ok, znam (; ali morala sam da opomenem ((;
PoZ

~ ~ ~ ~ ~
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE

mortishaaa

Iskusan
Poruka
6.304
Mile_renta_bubreg:
... Ako svratite petkom uvece u KST ...
e p to ti je jer svracas PETKOM!!! (; petak je bio i ostao najgori dan u KST-u, pun pozera (;
stivlim:
dodacu jos onaj slogan NE SLUSAJ TURBO FOLK, UMRI PRIRODNOM SMRCU
ja sam imala taj bedz (((: ali sam ga izgubila ):
joGooOOD:
bila sam u tunisu i turskoj...u TUNISU svi slusaju isti refren(njihovi hitovi)KAO CECINE PESME ILI SEKINE :( mislim,nije da je to to,meni je zao sto im ove kradu melodije...i ku$veusa :x znate TARKANA?najpoznatijeg turskog pevaca,i kiss kiss-holy valance,i nasi su ga iskopirali...a doooooooobar je 8) u svakom slucaju,nasi kopiraju :twisted:
ja sam bila u Bugarskoj (8 i na plazi slusala 'njihov' koji su kopija turaka, a onda se to dalje prenosi ka nama ); (8
~ ono sto ste rekli kako 'pametni' ljudi mogu da slusaju 'narodnjake' RoLL mene je uvek zanimalo kako neko ko je isao na hor ili u muzicku, svira klavir ili tako nesto moze to da slusa!?
verba:
E pa ako su nasi koreni u Turskoj i gdee-ti-ja-znam-jos....jadni mi :? A jos zalosnije je sto 99% folk - fanatika nema blage veze sta je prava izvorna narodna muzika
LoL pazi koliko smo mi bili pod tim istim Turcima :p kako da nam nesto ne ostane :p nazalost ): ko sto moja patologcarka rece Srbi/Sloveni su svetao narod .. a koliko nas ima prirodno svetlu kosu i oci )):
helena_LP-freak:
Neko je napisao da njima (koji slusaju narodnjake) nije jasno kako mi (metalci) mozemo da divljamo na koncertima i kako se metal bandovi ''izivljavaju'' skacuci po bini i lomeci gitare... Pa to je sastavni dio metal muzike, na taj nacin se oslobadjamo negativne energije...
strasno!

~ ~ ~ ~ ~
~ ~ ~ ~ ~
DON'T WORRY BE HAPPY ((;
PEACE

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.