Kako to da su muskarci neuredni?

Umri_muski

Legenda
Poruka
54.798
Krenucu od sebe, posto je djavo odneo sve, pa je kriterijum kod svih ostalih otisao u pm..

Imam neka predusmerenja ka okruzenju...
-volim da mi radni prostor bude uredan i svaka stvar dostupna i na nekom odredjenom mestu.
-volim da bude higijena velika, mnogo veca nego sto zene to prate, posto one to rade na nivou standarda
-volim da svaka stvar ima svoje mesto , nekad i na ustrb estetike.

I da vidimo kako ove pocetne osobine dovode do toga da muskarac kao ja bude neuredan...
Verujem da ce se i ostali muskarci pronaci , osim ako nisu bas lenji....

Ako neki jastuk moze da stoji i ovako i onako , i ovde i onde, onda moj muski um zakljuci da je svejedno gde stoji samo ne na podu, i onda se tako i ponasam prema svim takvim stvarima...
A to odaje utisak neurednog prostora, tj sobe npr..
Slicno je i u kuhinji....Ja bih to nazvao estetska neurednost....npr nemam uopste ni trunku motiva da tri serpice razlicite velicine poredjam da stoje tako da njihove ivice formiraju sirenje nekog zamisljenog ugla...od manje ka vecim..

Sa druge strane imam izuzetan motiv da ih nabijem jednu u drugu kao bacuske i zato mi odgovaraju savremena resenja poklopaca da bukvalno moze i poklopci da se uglave odozgo na bacusku..
Dobitak manjak potrosenog prostora...znaci opet nije urednost...

Estetika i poetika...
Nemam nista protiv da neki foto tapet bude u mojoj sobi preko celog zida, imam kopije raznih slikara , ali mishevi, suveniri, srca,srcha i neke svetlucave stvari da mi kao drangulije stoje po sobi, to nece proci...

I bukvalno kad pogledam sebe zadovoljavam sve uslove neurednog muskarca...ne i nekulturnog, tj ne dizu mi se noge na sto, nemam tu naviku, ali mi se dizu na krevet, imam tu naviku...
Neke devojke zacudo ali sa opravdanjem, sa neodobravanjem gledaju na to kad im obucen sednes na krevet, jer sedeo si i u prevozu na sedistu...Podrzavam tu odluku samo ako mi je dozvoljeno da skinem farmerke , red je red...

Siguran sam da kad bi zene malo pomislile kako to izgleda iz muske psihe, da ne bi imale puno protiv da zadrzimo nasu viziju urednosti....dok ovako napadaju sve sto nije estetska urednost...
 
Moje resenje za kuhinju je jednostavo. Dva do tri max lonca jedan tiganj po koji tanjir i escajg. Tako i sa casama. I to se lepo vrti u krug. Nema potrebe za 50 casa, soljica raznoraznih velicina, boja, dezena.. Poludim kada vidim takvu kuhinju. Kao da svaki dan prodje 100 pomodaraca kroz kucu. A tek drangulijice po policama. Polica ovde polica onde, svaki cosak polica i tu stavi neke stvari. I na kraju ko ce to da cisti? Kao da imam dva zivota i alkalne u goozici.
Za osudu me generalno briga. Svakako ce biti osude. Neces biti dovljno vredan, neces biti dovoljno pazljiv, neces biti dovoljno uredan, premrsav, predebeo, slabic, grub... To jameri lepo zovu entitled.
 
Meni nikad neće biti jasno zašto tako mnogo muškaraca obraća pažnju na to šta misle žene o njima? Pre svega, ako gledamo ličnu higijenu, mnogo žena je neuredno i prljavo;
-žene koje nose donje rublje u boji, to rublje ne može da se opere na 90 stepeni i zadržava fekalne bakterije.
-žene sa dugim obojenim i livenim noktima, ti nokti ne mogu da se operu kako treba,
-žene koje koriste razne parfeme i dezodoranse koji smrde a njih zabole šta misle ljudi koji dele prostor sa njima,
-žene pušači uvek smrde,
-žene koje imaju pse i mačke...itd.
 
Meni nikad neće biti jasno zašto tako mnogo muškaraca obraća pažnju na to šta misle žene o njima? Pre svega, ako gledamo ličnu higijenu, mnogo žena je neuredno i prljavo;
-žene koje nose donje rublje u boji, to rublje ne može da se opere na 90 stepeni i zadržava fekalne bakterije.
-žene sa dugim obojenim i livenim noktima, ti nokti ne mogu da se operu kako treba,
-žene koje koriste razne parfeme i dezodoranse koji smrde a njih zabole šta misle ljudi koji dele prostor sa njima,
-žene pušači uvek smrde,
-žene koje imaju pse i mačke...itd.
Bravo...opisao si me od "A do Š"!
 
Kod muskaraca nema sredine: ili su jako neuredni ili su preterano uredni.
Zene su sve neuredne.
Udjite nekada u neki zenski javni WC ta cete pasti u nesvest....

kad sam bio mlad i zelen radio sam u proizvodnji u jednoj fabrici i primetio sam da su kad je van pauze sve devojke idu u muški wc a ne u ženski. to me je bilo začudilo i pitao sam ih nasamo što idu u muški rekoše mi jer je mnogo čistiji
 
kad sam bio mlad i zelen radio sam u proizvodnji u jednoj fabrici i primetio sam da su kad je van pauze sve devojke idu u muški wc a ne u ženski. to me je bilo začudilo i pitao sam ih nasamo što idu u muški rekoše mi jer je mnogo čistiji
Znam po kaficima zasto se ide u muski WC....Zato sto ce drugi muskarac da te ispostuje kad cuje da je rasturas u WC, dok u zenskom to nece biti moguce...
 
Nasa greska, mislim na tvoju i moju umri muski, je ta sto pokusavamo da nadjemo pravdu i logiku jer smo tako vaspitani... Pogresno. Treba ziveti svoj zivot, recept imamo.
Ne, ne...Ovo nije tema gde ja pokusavam da prevaspitam zene.
Ovo je tema gde moze da se navede kako te to ocrne zene u javnom etiketiranju, a to posle koriste kao pritisak na nova muska pokoljenja da se formiraju drugacije...

Nikad nece proci estetska neurednost kod zena...nikad...znaci uvek ce muskarac dobijati minuse zbog toga...znam to , ali nemam motiva da to ispravljam..jer uvek ce mi ostati zahtev za ispunjenu drugu urednost, i onda ako ona trpi, onda odbijam estetsku, ako ne trpi, onda nema problema...sa dovoljno fijoka, ormana, nemam nista protiv..
Medjutim, najcesce je upravo suprotno , ej sta ce ti ovo , sta ce ti ono , sta ce ti pa ovo, eeeeeee, a sta ce tebi mish od skoljki, sta ce ti srce od starih carapa, sta ce ti nosac za mirisljave stapice...i tu pocinje kraj jedne veze...cim krene to paralelno napucavanje sta ce tebi sta ce meni, vec sledeci korak je ejjjj moje oci su vece, tvoje su manje..pa bolje vide od tvojih...
 
Samo da pojasnim zasto mislim da je uzasno stetno da zene oblikuju muski nacin razmisljanja...

Npr ako postoji sumnjicava situacija oko poverenja i prevare, zena ce uvek gledati iz svog frustracionog ugla, tj ona podrazumeva da muskarac zeli da ima i jare i pare i jednu i dve i pet zena na raspolaganju....i to se idealno slaze sa nezrelim i seljober muskarcima, oni bi svuda da bocnu i nigde ustvari da budu , nego tamo gde ih pritisnu da mora da ostanu...
Medjutim, muskarci, koji nisu seljoberi i nisu 3,14 ckice, oni samostalno i samopouzdano odlucuju o svojim izborima...
Kad takav muskarac ima prilike za 2,3,4, 5 zena, on izabere onu koja mu najvise godi ili sa kojom mu najvise svet izaziva vrtoglavicu...
Tako da zena jako cesto upadne u taj nacin ponasanja prema muskarcu , da stavlja muskarca u stanje vecite provere i vecitog sumnjanja..
Sa druge strane, zreo muskarac to ne mora da cini i ne cini...Ima mnogo nacina da proveris ili otkrijes sve sto hoces u zeni iako se njima cini da je sve sto ne prizna neotkriveno....sto pokazuje ponovo da misle da su svi muskarci kao seljoberi , animalci i 3,14ckastog razmisljanja..

Otud je nekadasnja opisana razlika izmedju muskaraca i zena mnogo tacnija od svih naknadnih...
Muskarac tezi da mu zivot bude predvidiv i uredjen, a zena nepredvidiv i dinamican i onda ga kao zove zanimljiv...Ustvari to su samo rezultati njihovog unutrasnjeg stanja i shvatanja zivota...Iz ugla frustracionog bica, dinamika je prilika za promenu , pa i da se resi neka frustracija, a iz muskog izbornog bica, samopouzdanog, stabilnost je rasterecenje resursa pa moze da se krene u sledece izbore...ne valja birati sto stvari odjednom..

Zato se prevelik uticaj zena na vaspitanje muskarca uvek ispolji ili kao animalizam, sklonost ka seljakluku , frustraciona i zaplasena priroda ili pak totalno razresenje u nihilizmu svega i egocentricnosti do daske, sto je opet u skladu sa animalizmom..
I pored svega , i naizgled potpune razularene slobode, takva osoba sebe ne vidi slobodnom nego sve nesto smeta...ili slava ili uspeh ili obaveze ili ne zna ni sama sta...
 
Rade..umorni dođu,nije im do zivota
To se onda potrazi resenje u literaturi ako ne mozes sam da smislis...
Koliko zena znam da su popodnevna smena....znaci iscedjene nikako ne idu kuci, zasto , ako odu nece nigde izaci , imaju iskustva sa sobom, bice smorene i ubijene 2, 3h, a posle ce biti u nekoj letargiji..
Zato se nadju njih 2 ili 3 u paru, ebiga, feminacizam radi posao pa bi jake momke a takvi su seljacine pa ih uplase da ne dobiju los utisak o njima....
odsede negde pola sata u kaficu , ili na klupici , pored save, ili na kalisu....uz usporenu pricu....

A i to oko posla, mnogi prihvataju poslove koji su iznad njihovih sposobnosti samo zbog prestiza i uspeha a i para...
I onda mi neka vristi , pritisci , smorena, tesko izlazi na kraj sa poslom...a drugi sposoban ladi jaja jer jednostavno iz ugla kapitala ona je pozeljnija jer manje kosta.... a i manje sposobna, ali manje kosta...
Zatim mediji to okrenu da za isti posao, doduse ne kazu za istu sposobnost, zene dobijaju manje novca...
Dobijaju verovatno isto, mozda i manje, ali iz prakse znam da bukvalno ti treba jos pola radnika da opsluzuje tu sposobnu zenu koja je kao sposobna plus stalno pred pucanjem...
Posao se bira da ti bude ugodno , sto se tice posla, a posle i u vezi osoblja koje upravlja...jer pola budnog zivota ti provodis na poslu, malo li je..
 

Back
Top