Kako su utihnule antiratne grupacije

krinka5

Elita
Poruka
24.412
Tema je autorska.

Svedoci smo da u zadnjih četrdesetak godina nikada nismo bili bliži ozbiljnjijoj pretnji masovne upotrebe nuklearnog oružja kao danas . U skladu sa tim sve je veća histerija pripreme za taj događaj ; stvaraju se zalihe hrane , čiste i pripremaju skloništa , deli se jod , zaštitne maske ...itd. Međutim tu nešto nedostaje.
Nedostaju masovne organizacije i manifestacije koje se protive tako nečemu kao uostalom i svakom ratu bez kompromisa . Ako pogledamo retrospektivno i krenemo od početka pedesetih godina tadašnja naracija o opravdanosti atomske odmazde u kasnijim godinama (od šezdesetih, pa sedamdesetih..) postepeno je postajala manjinska. Drugačje rečeno saznanje o opasnosti upotrebe takvog oružja preokrenula je stvar i većinski narativ postao marginalan. Zasluge takvog preokreta pre svega pripadaju javnom pritisku čije jezgro čine antiratni pokreti . Šta je danas sa njima ?, kao da ih je nešto pojelo ?, Gde su sad ti čupavci i manje čupavi mirotvorci, gde su današnji Dilani i Koeni, djeca cvijeća i simboli mira na svakom koraku .. itd. ? Nema više ni devojčice koja se propinje na prste izbacujući beloga goluba.
Ovo što danas imamo od antiratnih aktivnosti jeste šaka prolupanih ljudi baba kao da se radi o protestima protiv izumiranja endemske vrste guštera u Ekvatorijalnoj Gvineji .





Nuklearne Olimpske igre mogu da počnu.

 
Poslednja izmena:
Ocigledno da je ljudima dosta tabletica i da je raspored snaga takav da mora da se izvrsi nov svetski poredak, gde stari nije spreman da popusti.
Medjutim. novi svetski poredak je visestruko jaci, pa ce se raspodela moci ipak desiti, a naravno da ce biti mnogo zrtava, medjutim, ne mislim da ce se masovno koristiti nuklearno naoruzanje, vec da ce posle promene to naoruzanje zavrsiti u svemiru....

Teo si poruke mira? :)
 
Tema je autorska.

Svedoci smo da u zadnjih četrdesetak godina nikada nismo bili bliži ozbiljnjijoj pretnji masovne upotrebe nuklearnog oružja kao danas . U skladu sa tim sve je veća histerija pripreme za taj događaj ; stvaraju se zalihe hrane , čiste i pripremaju skloništa , deli se jod , zaštitne maske ...itd. Međutim tu nešto nedostaje.
Nedostaju masovne organizacije i manifestacije koje se protive tako nečemu kao uostalom i svakom ratu bez kompromisa . Ako pogledamo retrospektivno i krenemo od početka pedesetih godina tadašnja naracija o opravdanosti atomske odmazde u kasnijim godinama (od šezdesetih, pa sedamdesetih..) postepeno je postajala manjinska. Drugačje rečeno saznanje o opasnosti upotrebe takvog oružja preokrenula je stvar i većinski narativ postao marginalan. Zasluge takvog preokreta pre svega pripadaju javnom pritisku čije jezgro čine antiratni pokreti . Šta je danas sa njima ?, kao da ih je nešto pojelo ?, Gde su sad ti čupavci i manje čupavi mirotvorci, gde su današnji Dilani i Koeni, djeca cvijeća i simboli mira na svakom koraku .. itd. ? Nema više ni devojčice koja se propinje na prste izbacujući beloga goluba.
Ovo što danas imamo od antiratnih aktivnosti jeste šaka prolupanih ljudi baba kao da se radi o protestima protiv izumiranja endemske vrste guštera u Ekvatorijalnoj Gvineji .





Nuklearne Olimpske igre mogu da počnu.


На Твитеру, Инстаграму, Тик току...
 
Tema je autorska.

Svedoci smo da u zadnjih četrdesetak godina nikada nismo bili bliži ozbiljnjijoj pretnji masovne upotrebe nuklearnog oružja kao danas . U skladu sa tim sve je veća histerija pripreme za taj događaj ; stvaraju se zalihe hrane , čiste i pripremaju skloništa , deli se jod , zaštitne maske ...itd. Međutim tu nešto nedostaje.
Nedostaju masovne organizacije i manifestacije koje se protive tako nečemu kao uostalom i svakom ratu bez kompromisa . Ako pogledamo retrospektivno i krenemo od početka pedesetih godina tadašnja naracija o opravdanosti atomske odmazde u kasnijim godinama (od šezdesetih, pa sedamdesetih..) postepeno je postajala manjinska. Drugačje rečeno saznanje o opasnosti upotrebe takvog oružja preokrenula je stvar i većinski narativ postao marginalan. Zasluge takvog preokreta pre svega pripadaju javnom pritisku čije jezgro čine antiratni pokreti . Šta je danas sa njima ?, kao da ih je nešto pojelo ?, Gde su sad ti čupavci i manje čupavi mirotvorci, gde su današnji Dilani i Koeni, djeca cvijeća i simboli mira na svakom koraku .. itd. ? Nema više ni devojčice koja se propinje na prste izbacujući beloga goluba.
Ovo što danas imamo od antiratnih aktivnosti jeste šaka prolupanih ljudi baba kao da se radi o protestima protiv izumiranja endemske vrste guštera u Ekvatorijalnoj Gvineji .





Nuklearne Olimpske igre mogu da počnu.

skoro svi globalni dogadjaji su od 1789 pa na ovamo isplanirani i terminski tempirani.
Po svoj prilici ako pre 233 godine nije bilo planirano da se 2022 godine aktiviraju antiratne grupacije onda ih nece ni biti. A ako ih i bude a da nisu planirane, mediji ce to u sekundi eliminisati.

Put kojim ide covecanstvo , projektovan je odavno i uglavnom se sve odvija po planu..................sledi velika nestasica hrane, novi izvori energije,....ali i regionalna upotreba nuklearnog oruzja koja ima za cilj da prodrma covecanstvo i da ga pripremi za globalni referendum o ustanovljenju jedne jedine drzave.

Ostalo nam je svima poznato.
 
Ja to ovako kazem svima koji me poznaju...
Smejte mi se, pljuvajte moje agresivno , tj energicno , nije agresivno , zahtevanje za gradjanskim vrednostima i postovanjima coveka, i normi , pa cete ziveti u svojim gov.nima...

Uzasne ih rec go.vno....i otpisu me kao barabu i nekulturnog, ostrascenog coveka, a to neprimetno urade cim zahtevam opste postovanje razlicitosti kod ljudi koja ne iskljucuje druge.....

I mic po mic......deca vide odrasle, komsija komsiju i postane normalno da svima oko sebe kazes ko ti ebe mater i moze mi se..

E dodjosmo do moze mi se...
A onda je pitanje, jel stetna ta nuklearka..... ma moze mi se, sta stetna..
 

Back
Top