Kako su stari ljudi isceljivali rane od ranjavanja u prošlosti

Holy1

Ističe se
Poruka
2.632
Dobro veče.
Tema je autorska, nisam znao gde da je objavim, ali mislim da najvise ima veze sa medicinom - prevencijom i istorijom.

Naime, čitao sam knjigu "čojstva i junaštva" od vojvode Marka Miljanovog , priča 62 :
citiram : "Došao sam da ti čestitam rane i da vidim hoćeš li od njih umrijeti.Kad se već govori da sam te ja ranio, hoću da te vidim i mog ovna oderem da ti njegovom kožom obložim rane."

Sećam se da mi je baba pričala kako su našeg jednog predaka ustaše toliko mučile da je sav bio izubijan, i da su ga ukućani umotavali u kožu od ovna kako bi iscelele rane, kaže da je delovalo.. Baš kao u priči koju je napisao vojvoda Marko Miljanov. Kakva to lekovita svojstva ima koža u ovna? Da li neko zna?
Da li neko zna kako su ljudi još u stara vremena, recimo 18,19. vek (kada su se primenjivala vatrena oružja i sablje dimiskije) pri ranjavanju isceljivali sami u prirodi? Verovatno od nekih travki..
 
Лјуди су пре лечили своје ране претежно биљкама, а од биљака су користили алоа веру или спориш. Али морамо такође да кажемо да су људи пре били здравији, тако да је њима доста мање требало времена за регенерацију.
Урин је лоша идеја, то је прича са улице. Само погледајмо шта је урин, пун бактерија... Доктори не препоручују да се водом пере рана, а не урином...
 
Ljudi su gledali šta rade životinje.

Naime, s proleća kad srne dobiju teranje a jelenima izrastu rogovi, oni se ne mlate oko nje koja bi u toj hormonalnoj frci i trećem dala a ne da gleda kako ovi troše snagu za bez veze. Jeleni odu na proplanak sa hajdučkom travom i tu se izmlate a onda junački legnu po hajdučkoj travi.

Lično sam na posekotini video kako brzo završava posao...
Direktno se sirova stavi na rasekotinu i uvije krpom.
Pet minuta peckanja razgrneš sve ono kad - sve čitavo kao da se desilo nije.
 
Лјуди су пре лечили своје ране претежно биљкама, а од биљака су користили алоа веру или спориш. Али морамо такође да кажемо да су људи пре били здравији, тако да је њима доста мање требало времена за регенерацију.
Урин је лоша идеја, то је прича са улице. Само погледајмо шта је урин, пун бактерија... Доктори не препоручују да се водом пере рана, а не урином...
više mi se popeše sa tom aloe verom još obloge za glavić da naprave
poslednjih 10 godina smaraju, plantažna nije ista kao prirodna
 
Secam se prica da mi je pricala da su se ljudi lecili magarecim izmetom...
Пролив се одувек лечио пробиотиком. Један од лекова је да се окрене шталска кофа и у дно преко ноћи сипа вода која се даје ујуто дедету са проливом да пије.

Измет преживара пун је тих корисних лактобацила.
 
Petrolej
Koga baba nije mazala petrolejom nije ga ni volela.
Zahvalna vašljiva deca
Петролеј спречава раст гљивица. Садржи га чувена Павловићева маст.

Гљивице усвајају липиде за свој развој, а кад уграде оне из нафте, тешко си га њима.

Vaške bi crkle i u maslinovom ulju nakon 2 sata ispod folije.
 
Poslednja izmena:
Pricao mi jedan poznanik kada je kao klinac otisao kod doktora,rok fazon tamo pocetak 70` nije bilo gde da se probusi uvo i busili iglama za sivenje,naravno upalilo se,otisao kod doktora i ovaj mu rekao samo da se popisa na vatu i da ispira dok neprodje...
Не, никако. Урин је стерилан док је у мокраћној бешици (код здравих) али онда прође и неким другим местима, а препун је супстрата за размножавање бактерија. Ко не верује нека се сети како мирише из WC šolje kad nema vode i kad fekalne bakterije krenu na urin.
 
Kakva to lekovita svojstva ima koža u ovna? Da li neko zna?
Da li neko zna kako su ljudi još u stara vremena, recimo 18,19. vek (kada su se primenjivala vatrena oružja i sablje dimiskije) pri ranjavanju isceljivali sami u prirodi? Verovatno od nekih travki..
Sveža ovnova koža je prepuna antitela. To bi moglo da pomogne protiv infekcije.

Isto važi za kokošiju supu kod prehlade (pile mora biti gajeno na prirodan način), golubija supa kod dece obolele od leukemije i sl.
 
Topla cigla

Zagrejana zidarska cigla, omiljen način u unutrašnjosti da se reše stomačne tegobe raznih vrsta.
Bolovi prave spazam krvnih sudova a svaka cirkulacija znači - lek. Grčevi creva takođe na toplom popuštaju, čime se smanjuje bol i opet poboljšava cirkulacija. To mu dođe kao oni što sa sa bioptron lampom leče gušobolju.
 
Људи су раније познавали својства биљака много боље него што можете замислити. Та знања су прнеошена од памтивека, старији човек или жена су учили неког млађег и тако генерацијама.
Ланац је прекинут у новије време, али ја сам упознао две такве жене, док су биле живе, излечиле су десетине људи од најразличитијих проблема од кожних болести до чира на желуци, и то у већини случајева након неуспеха лекара да те исте болести излече.

Таквих људи је раније било у селима свуда и људи су знали коме да се обрате. Наравно није се могло баш све излечити у неким стварима је модерна медицина успешнија, али у многим није.
 

Back
Top