Kako su ljudi dobili saznanje od Boga da je on napravio Zemlju, prvog coveka....?

Обилић

Poznat
Poruka
8.317
Што се смејеш Максице ?
Ако већ постављаш питања, мораш дозволити себи логичне одговоре.

Уместо тога ти покушаваш да докажеш нечија туђа тврђења - то је тако бедно,
веруј ми.

Наишао си на део где једино објашњење може бити постојање више Твораца.
И ако је то очигледно, ти се одједном осећаш крив
и сад не знаш како да све уклопиш у једну доктрину.

Сад постајеш опасни бранилац неке религије
моји ставови су ти јеретички ...

Хахаха 😊🙃😂🤣😇

LazaB

Iskusan
Poruka
5.061
Ти ниси дорастао да читаш разне религије, и не препоручујем ти да то радиш.
Ово ти кажем зато што:

Ако си прави верник вероваћеш и проучаваћеш само једну доктрину.
Ако ниси верник већ само читалац, биће ти нормално да различито пишу.

У сваком случају не збуњуј самога себе безвезним питањима.
Nisam ja zbunjen , meni je prilicno jasan razlog zbog kojeg su te doktrine razlicite , to moze da zbuni samo nekoga ko misli da se Bog stvarno javio tim ljudima ( zato sto im je davao razlicite kontradiktorne price ).

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
13.150
Ти ниси дорастао да читаш разне религије, и не препоручујем ти да то радиш.
Ово ти кажем зато што:

Ако си прави верник вероваћеш и проучаваћеш само једну доктрину.
Ако ниси верник већ само читалац, биће ти нормално да различито пишу.

У сваком случају не збуњуј самога себе безвезним питањима.
Tako je. Vernik treba da bude zatvorenog uma.

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.312
Не знам где си ово прочитао, верници су увек постављали питања.
I tako...postaše ateisti.
Opet, zavisi koga pitaš, da li taj neko ume dobro da objasni. Ako ne ume, ode taj što pita garantovano u nevernike.

Lično smatram da treba da veruješ i ne pitaš nikoga ništa.
Molitva daje odgovore odnosno tvoje podsvesno ti dolazi u svesno- tako nešto, neko bi rekao: prosvetljenje.

Ima toga svuda, i u nauci. Njutn i jabuka, npr.
(Što li je uvek svima baš JABUKA?)

RIA77

Poznat
Poruka
8.677
Opet, zavisi koga pitaš, da li taj neko ume dobro da objasni. Ako ne ume, ode taj što pita garantovano u nevernike.

Molitva daje odgovore odnosno tvoje podsvesno ti dolazi u svesno- tako nešto, neko bi rekao: prosvetljenje.

Питања имаш колико хоћеш. Ко је био Христос ? Ко је и шта је Свети Дух ? Да ли Христос треба да се приказује на иконама или не ? Живот намеће питања. То што их неко нема, не укида то да питања постоје.

Branimir76

Veoma poznat
Poruka
13.150

Molitva je monolog. Ne daje odgovore. Prosvetljenje je samo subjektivan osećaj. Ne može se ispitati i proveriti.

Гром

Domaćin
Poruka
4.212
Kako su ljudi dobili saznanje od Boga da je napravio Zemlju, prvog coveka...?
Ostaje pitanje kako su ljudi dobili znanje o bozijem stvaranje sveta, Adama itd...?
:think:
Do svetog Jovana krstitelja je bilo proroka na zemlji, ljudi koju su na neki način mogli da komuniciraju sa anđelima božijim, Ta komunikacija je odsečena sa sečenjem glave svetog jovana Krstitelja, Od tada postoje ljudi koji su navodno proroci jer komuniciraju sa anđelima, ali to je pogrešna predstava jer sada može da se komunicira samo sa demonima. Anđeli se strogo pridržavaju novih pravila i ne komuniciraju sa ljudima. Što će reći da su ljudi dobili saznanja kroz komunikaciju sa Anđelima dok je to bilo moguđe. Nekada ljudi kada sretnu nekog čoveka koga ne znaju nisu bili sigurni da li je anđeo ili čovek pa su svakoga nepoznatog oslovljavali sa gospodine. Nama je sada se to čudno i nejasno, Mi danas možemo da čujemo Glas Božiji kao ideje koje se javljaju u našem umu, kroz božanska otkrovenja, ali te ideje odbacujemo kao gluposti pošto tako izgledaju kada se posmatraju kroz intelekt. Jer mi živimo u svetu iskvarenih vrednosti i kad počnu da dolaze ideje koje afirmišu prave vrednosti to nama izgleda kao glupost. Pa često umemo da kažemo u sebi; kakve sve gluposti meni padaju na pamet. I onda u nama utihne taj glas Boga koji živi u nama i mi više ne čujemo njegov glas. Ja sam odbacio vrednosti ovoga sveta i sada često slušam glas Boga koji živi meni. Kakav je med grlu, takva su božanska otkrovenja umu, slatka kao med.

Glasnik.

Buduća legenda
Poruka
34.462
Kako su ljudi dobili saznanje od Boga da je napravio Zemlju, prvog coveka...?
Ostaje pitanje kako su ljudi dobili znanje o bozijem stvaranje sveta, Adama itd...?
:think:
Direktno.
Bog ih je cesto posecivao i pricao sa njima, druzio se kao sto svi mi pricamo medjusobno ili sa decom.
1. Mojsijeva 3,8I začuše glas Gospoda Boga, koji iđaše po vrtu kad zahladi; i sakri se Adam i žena mu ispred Gospoda Boga među drveta u vrtu.
1. Mojsijeva 3,9A Gospod Bog viknu Adama i reče mu: gdje si?

Adam se dotle nije ktio ali posle ucinjenog greha nesto se u njegovoj prirodi promenilo.
1. Mojsijeva 3,10A on reče: čuh glas tvoj u vrtu, pa se poplaših, jer sam go, te se sakrih.

Hebrejski tekst kaze da je Adam i zena mu, bili du obavieni svetloscu.
Bozjom slavom.
Padom u greh su to izgubili i onda su ostali goli.
To se u prevodima ne vidi.