Kako su Bosnjaci postali Muslimani -Muhamed Filipovic

Најзамршенији људи на свијету.
Ни са ким историја није направила такву шалу као са нама.
До јуче смо били оно што данас хоћемо да заборавимо.
Али нисмо постали ни нешто друго.
Стали смо на пола пута, забезекнути.
Не можемо више никуд.
Отргнути смо, а нисмо прихваћени.
Као рукавац што га је бујица одвојила од мајке ријеке, и нема више ни тока ни ушћа, сувише мален да буде језеро, сувише велик да га земља упије.
С нејасним осјећањем стида због поријекла, и кривице због отпадништва, нећемо да гледамо уназад, а немамо куд да гледамо у напријед, зато задржавамо вријеме, у страху од ма каквог ријешења.
Презиру нас и браћа и дошљаци, а ми се бранимо поносом и мрзњом.
Хтјели смо да се сачувамо а тако смо се изгубили, да више не знамо ни шта смо.
Несрећа је што смо завољели ову своју мртвају и нећемо из ње.
А све се плаћа па и ова љубав.

Meša Selimović
 
Знаш шта је сарказам?

И шта ти значи то - кад загуди? Јел кад ти фамилију набију на колац, спале цркву и сл.?

1.turci ni jednu crkvu spalili
2.prelazak na islam je donosio samo prosperitet.
3.turci da su hteli sto kaze muftija beogradski-'i vrabac bi pricao turski'.
;)
 
A ja bio ubedjen...
167901_1262286654113_1738125848_480641_1457596_n.jpg
 
1.turci ni jednu crkvu spalili
2.prelazak na islam je donosio samo prosperitet.
3.turci da su hteli sto kaze muftija beogradski-'i vrabac bi pricao turski'.
;)

1. Спалили мошти Светог Саве, али цркве нису...
2. Потпуно разумем, али просперитет није свима најважнији. Иначе би било више бошњака од срба, а не обрнуто.
3. Што је баби мило, то јој се и снило.
 
1. Спалили мошти Светог Саве, али цркве нису...
2. Потпуно разумем, али просперитет није свима најважнији. Иначе би било више бошњака од срба, а не обрнуто.
3. Што је баби мило, то јој се и снило.

Kako god. to su cinjenice. Turci nisu nikad nasilno pokrstavali i tu nema price. sve dugo je laz i neistina.a to sto smo menjali veru za veceru-***.
 

Back
Top