- Poruka
- 6.496
Donji video prikazuje kako da instalirate aplikaciju na početni ekran svog uređaja.
Napomena: This feature may not be available in some browsers.
Odusevili se turskom civilizacijom, prelazili na islam bez prisile...
Filipović...praded mu bio Filip Bošnjak...koje su to fore i fazoni....ko daje ićć,vić nakraju...Turci ,maybe?
Filipović...praded mu bio Filip Bošnjak...koje su to fore i fazoni....ko daje ićć,vić nakraju...Turci ,maybe?
Ма изашли директно из Муратових. Ић и вић су додавали накнадно због бољих односа са нецивилизованим словенима.
Šta znaš , možda i Filip Makedonski ..
Говори о теби.Ne kapiram?Srbi su menjali veru kad god zagudi.to vise govori o srbima nego o bosnjacima.
ili gresim?
Ne kapiram?Srbi su menjali veru kad god zagudi.to vise govori o srbima nego o bosnjacima.
ili gresim?
Најзамршенији људи на свијету.
Ни са ким историја није направила такву шалу као са нама.
До јуче смо били оно што данас хоћемо да заборавимо.
Али нисмо постали ни нешто друго.
Стали смо на пола пута, забезекнути.
Не можемо више никуд.
Отргнути смо, а нисмо прихваћени.
Као рукавац што га је бујица одвојила од мајке ријеке, и нема више ни тока ни ушћа, сувише мален да буде језеро, сувише велик да га земља упије.
С нејасним осјећањем стида због поријекла, и кривице због отпадништва, нећемо да гледамо уназад, а немамо куд да гледамо у напријед, зато задржавамо вријеме, у страху од ма каквог ријешења.
Презиру нас и браћа и дошљаци, а ми се бранимо поносом и мрзњом.
Хтјели смо да се сачувамо а тако смо се изгубили, да више не знамо ни шта смо.
Несрећа је што смо завољели ову своју мртвају и нећемо из ње.
А све се плаћа па и ова љубав.
Знаш шта је сарказам?
И шта ти значи то - кад загуди? Јел кад ти фамилију набију на колац, спале цркву и сл.?
1.turci ni jednu crkvu spalili
2.prelazak na islam je donosio samo prosperitet.
3.turci da su hteli sto kaze muftija beogradski-'i vrabac bi pricao turski'.
![]()
otkud to da ti pričaš srpski a ne turski....
1.turci ni jednu crkvu spalili
2.prelazak na islam je donosio samo prosperitet.
3.turci da su hteli sto kaze muftija beogradski-'i vrabac bi pricao turski'.
![]()
1.turci ni jednu crkvu spalili
2.prelazak na islam je donosio samo prosperitet.
3.turci da su hteli sto kaze muftija beogradski-'i vrabac bi pricao turski'.
![]()
Odusevili se turskom civilizacijom, prelazili na islam bez prisile...
Ма каква вода, жеђују!ovo sa 70% muslimana u BiH mi ne pije vodu
1. Спалили мошти Светог Саве, али цркве нису...
2. Потпуно разумем, али просперитет није свима најважнији. Иначе би било више бошњака од срба, а не обрнуто.
3. Што је баби мило, то јој се и снило.
nije bilo potrebe.moji nisu menjali veru.placali porez turcima i to je to.
nisu pobegli ni sa carnojevicem. sve su izdrzali sto se moglo.
![]()
I spaljivali su crkve sa sve ljudima u njima ... i pretvarali ih u dzamije .. ili hanove ...
a koje si vere....
pravoslavne.cist.
Kako god. to su cinjenice. Turci nisu nikad nasilno pokrstavali i tu nema price. sve dugo je laz i neistina.a to sto smo menjali veru za veceru-***.