"Kako stigne šećer, tako se i razgrabi": Kakvo je stanje sa ovom namirnicom u prodavnicama širom Srbije?

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
61.971
Narod može da trpi dosta.

Da nema ništa u prodavnicama, ni struje ni vode jer restrikcije, i vucic raspiše izbore, lagano dobija.

Zato se mogu očekivati nove nestašice, šeher je prodat ino kupcima i nema, sledeće je brašno, ulje, nastavite niz slobodno 🤡

Нека су нама Вучић и Путин живи сто година, па ћемо, ако треба, да трпимо и без шећера и без брашна и без уља.

zx16

Veoma poznat
Poruka
14.616
IMG_20220526_090323.jpg

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Mislim da ovakve situacije treba da se nastave klasicnim srpskim nacinom za spajanje....a to je nevolja nas spaja.....
Seljaci , a srbija je selo , to pametno rade...
Nemaju inicijative niti pomisao da zele da nesto promene na bolje niti da mogu , mogu da bushe drzavu , to i rade , na svoj mali nacin, i onda kad se dese ovakve posledice onda ih nevolja spaja..
Nije neka nevolja, nema secera nedelju dana, ali je bitan osecaj...gest i bliskost koja se stvori..

Ima tu i negativnih stvari, npr svi se ubede da su mali , nebitni i slabi , ali to je i plus..
Zatim otvaraju se prostori za muvanje i zloupotrebu , jer svi prihvataju sve sto je ispod zita....
Ali lepse se zivi , prihvatis muku i uvedes rituale i onda moze da dodje i jos 5 novih muka i tezih a tebi nista..ritual je tu...

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.649
kasirke su uvele ogranicenje na 2 artikla
Не могу касирке да уведу никаква ограничења.
Не може ни један продавац да забрани куповину артикла који је изложио и пустио у продају.
Те соц. форе лако се решавају са "само тренутак да позовем тржишну инспекцију"

Član 25

Zabranjeno je odbijanje da se potrošaču proda roba koja je izložena ili na drugi način pripremljena za prodaju ili odbijanje pružanja usluge koja se može obaviti, ukoliko to nije u suprotnosti sa drugim propisom i poslovnom praksom.

Да не буде нејасно, пропис мора да буде донет а пословна пракса подразумева да се сви производи које продавац продаје, продају на исти начин, рецимо, уз ограничење по комаду.
Ако није пасуљ ограничен количином, не сме ни купус да буде.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Не могу касирке да уведу никаква ограничења.
Не може ни један продавац да забрани куповину артикла који је изложио и пустио у продају.
Те соц. форе лако се решавају са "само тренутак да позовем тржишну инспекцију"

Član 25

Zabranjeno je odbijanje da se potrošaču proda roba koja je izložena ili na drugi način pripremljena za prodaju ili odbijanje pružanja usluge koja se može obaviti, ukoliko to nije u suprotnosti sa drugim propisom i poslovnom praksom.

Да не буде нејасно, пропис мора да буде донет а пословна пракса подразумева да се сви производи које продавац продаје, продају на исти начин, рецимо, уз ограничење по комаду.
Ако није пасуљ ограничен количином, не сме ни купус да буде.
Zanimljivo , ali to ne menja nista...
Siguran sam da je zakonom zabranjeno da u radno vreme 30 decembra salterusa u drzavnoj ustanovi odbija da radi iako nema guzve, pa joj se moze....
Eh, nema trzisne za vladu.....

Ovog trenutka, gde god da krenes naleteces na ogranicenja u broju komada koje moze jedan kupac da kupi....
Ne znam kako je legalno ili nije, ali to postoji...
Ogranicenje na benzinskim pumpama takodje postoji....cek da se setim ko je to doneo usmeno kao pravilo , a pa da vucic...

Ja sam nesto protiv takvog zakona....
Mislim da je to skaradno bukvalisanje..

Poslednja izmena:

zlatko01

Buduća legenda
Poruka
26.294
Само престанете да бацате сопствено смеће где стигнете-било би свега .

Ништа теби лично
али брате,више смећа око канте за ђубре него у самој канти!
То је нешто неопростиво.
veruj mi da sortiram djubre...deo spaljujem..a deo skupljam u vidu plastike i nosim u otpad...takodje hartiju i ambalazno staklo...moj drugar drzi otpad, pa mi je to usput onako u prolazu

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Malo ljudi zna da je u Srbiji jeftiniji dobar viski od losije rakije...
Viski je oko 600 din, a rakija kad je u prodavnici je oko 650 700 minimum...
Dalje, logika za cenu kostanja viskija je da je jeftiniji od rakije....

Dobro sad, oko ukusa, to ne znam...meni dobar viski izaziva manje onih pozdrigivanja od rakije..

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Vučić je prodao sav šećer u inostranstvo zato nema ništa! Dok su lopovi na vlasti sprema se VELIKA GLAD! Ovo je samo početak!
To bi trebalo proveriti , jako je moguce, tako razmislja srpski domacin, cesto sam to video...da proda veci deo zaliha i posle ostane bez za svoje potrebe...
Moc domacina tada raste kao kvasac.i ponos glupom delu...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.