Kako ste shvatili da je ona "prava"?

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
34.459
Промискуитет се проширио на духовно поље, на корпорације, на кенселкултуру, на уметност, ... на сваки могући опортунизам људског деловања.

Опортунизам опортунизма је када у посткултурном добу користимо туђе курвање, за сопствено курвање... (нпр. врхунац курвања светске суперкласе је када најјаче банке продају хипотеке сопствених издатих кредита као вредносне папире - деривате)

Калијуга = Каљуга
I sta ona kaze na to? Svidja joj se i odete u noc....?

" I shvatih to je prava zena"(Cim razume moj dusevni status)

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Промискуитет се проширио на духовно поље, на корпорације, на кенселкултуру, на уметност, ... на сваки могући опортунизам људског деловања.

Опортунизам опортунизма је када у посткултурном добу користимо туђе курвање, за сопствено курвање... (нпр. врхунац курвања светске суперкласе је када најјаче банке продају хипотеке сопствених издатих кредита као вредносне папире - деривате)

Калијуга = Каљуга
Zanimljivo je to sto je ovo otkrice za ljude...
Samo sto to nije promiskuitet, to su vec prostitucioni morali....mozda je to slicno u glavi starih moralista, ali nije ni blizu da je slicno ili isto..

Zato meni nije puno jasno kad ljudi uzdizu neke teze a negiraju neke druge...
Ali to je nebitno , sta ti sad da radis forenziku necije logike i psihologike..

Sam promiskuitet nije nesto problematicno, osim 2 posledice i 1 uslovne posledice...ili nek bude 2+2...
Problematicno je kad proradi rutina moralisanja a potreba promiskuiteta...

Oportunizam, koji si pomenuo je opet nesto totalno drugacije od promiskuiteta i od prostitucionog morala....
To je mocna stvar, ali je nesto drugacije...i cini mi se da je ovde pogresno protumacen, tj upotrebljen je u narodnom smislu , sve je to lopov i djidija..kad narod pocne da sve zivo od opcija zove oportunizam, prosiri mnogo definiciju i onda bi umesto hleba jeli detelinarski hleb jer bi kombajn pozeo i komsijsku livadu i izmesao zito i detelinu.

Ali vidis narodu je tako jasnije....mada cisto sumnjam, nego mu je blize tekucem razmisljanju , tj konsenzus zajednickih medijskih obojenja....i floskula..

Sama ova konstatacija da narod zavlaci sebe radi konsenzusa je dovoljna da pokaze da je promiskuitet duhovni....tj tinejdzerska nezrelost i mesanje kvaliteta sa kvantitetom...
Mesanje tacnosti spoznatog sa brojnoscu podrske u izjavi te spoznaje..

Cisto sumnjam da ovo ima smisla sto sam napisao...
Jer onda ne bi bilo ovakvo vreme...niti bi ovo bilo ovako napisano.

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
I posle kazes da ljubavna bol valja? Ja ne bi takav crnjak mogao da ispalim ni pod razno :P
Ne bih da se spajam sa vasom debatom nego samo ovo ljubavni bol...
Zavisno od karaktera osobe, zaljubljenost odmah posle pocetka prelazi ili u ushicenje i ekspresno proticanje vremena, tj uzivanje...ili u bol, tj zastrasenost da se nece sve zavrsiti kako treba....ili da ce se izgubiti...

Neki kazu da ima oba elementa nego profil licnosti filtrira da se intezivno vidi samo jedan..

Ja ne bih , iako je bukvalno tacno , tako usmerio tumacenje...Jer ne dobijam nista dobro ako postojanje 5% potencijala za bol ostavim da je faktor...dok imam 95% potencijala za uzivanje...
I kasnije ako se desi razocaranje, ta dushevna bol je totalno drugacija od ove boli ljubavi ......da li smem da kazem netacan pridev i kazem pateticke...a nema veze sa patetikom ali narod to tako ponekad zove....

Inace samo pitanje dushevne boli je cudno pitanje, mnogo vazno , a niko ne cacka mecku direktno ...kao i obicno...sve vazne stvari ljudi ne diraju i ne razmatraju....da me ubijes ne znam sto osim ako nije ono blazeno neznanje nas cini moralno superiornim....jedino to vidim kao razlog...
To isto radimo ako razmisljamo da li u novoj ljubavi ima osim hemije i neceg oportunistickog , tj da li nesto racunamo u toj vezi..

Shvatila sam da je pravi jer je meni,takav kakav jeste,neverovatan i magičan na toliko mnogo načina.
Evo pitanja, da li neko moze da vam razbuca vezu....preciznije sada ili tada u tom trenutku kad si shvatila da je pravi...

Ja mislim da moze, ali to ne znaci da nije pravi, samo kazem da mislim da moze neko vest da vam razbuca vezu...

Mystic+

Legenda
Poruka
72.184
Shvatila sam da je pravi jer je meni,takav kakav jeste,neverovatan i magičan na toliko mnogo načina.
Можда, ако се ти укључујеш на њега, али сви ми живимо у поништавајућем нихилзму, па временом то што си се укључивала на њега хоће да буде обрнуто, па да магијски тражиш на њему дугме да га укључујеш и искључујеш према твојој потреби понављања осећања...

Људи у онтологији технологије воле само једно дугме Он и Офф.

Технологија је магијска и воли само једно дугме... :kafa:

Тешко да данашњи мали и пали човек, може из тога да изађе!

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Nije sasvim stvar odluke, nekada je i sticaj okolnosti. A ako pitaš kako znam da je baš on taj pravi - jednostavno znam. Osećam. Potvrđuje svaka reč,svaki susret. Magija na svim nivoima.
Ne pitam kako znas...to ne bi mogla da objasnis jednostavno , a nema razloga zasto bih obarao tu tvoju premisu...
Pitam kako se dodje do toga da je bolji status quo u odnosu na mogucnost uzmi sve....

Moram da dodam , da sad iz mene govori 30+ a da nije toga , onda bi ti odgovor prosao kao sasvim logican...

UltraVioletna

Domaćin
Poruka
3.987
Можда, ако се ти укључујеш на њега, али сви ми живимо у поништавајућем нихилзму, па временом то што си се укључивала на њега хоће да буде обрнуто, па да магијски тражиш на њему дугме да га укључујеш и искључујеш према твојој потреби понављања осећања...

Људи у онтологији технологије воле само једно дугме Он и Офф.

Технологија је магијска и воли само једно дугме... :kafa:

Тешко да данашњи мали и пали човек, може из тога да изађе!
? Ništa ti ja ovo ne razumem. Kakav on i off ?

Ne pitam kako znas...to ne bi mogla da objasnis jednostavno , a nema razloga zasto bih obarao tu tvoju premisu...
Pitam kako se dodje do toga da je bolji status quo u odnosu na mogucnost uzmi sve....
Dakle,čovek se oženio iznenada. Eto.

UltraVioletna

Domaćin
Poruka
3.987
Da , sve je to meni jasno , to je ok za do 30te godine, ali mislis da to treba da ostane bez neke vase uzajamne debate.....?
Šta da debatujemo,to je njegov život. Naprasno se oženio,znam i kako i zašto,ne odobravam,mislim da nije morao da podlegne pritisku. Ali on takav kakav jeste za mene je najbliži onom "savršenstvu" koje sam "tražila".

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Šta da debatujemo,to je njegov život. Naprasno se oženio,znam i kako i zašto,ne odobravam,mislim da nije morao da podlegne pritisku. Ali on takav kakav jeste za mene je najbliži onom "savršenstvu" koje sam "tražila".
Da ali to nije tvoje savrsenstvo , nego samo uzor model.....a to se moze dalje traziti....usavrsiti pretragu , ubrzati je....
Ocigledno ti je okolnost vaznija od izbora...To znaci da moras ganjati okolnosti.....

Umri_muski

Buduća legenda
Poruka
45.418
Možda jeste,možda nije :D
Mislis da je dobra poruka mladima i starima da trebate nekad zavrsiti zivot i ziveti ga ne pored prave osobe....?
Nego je bila prava u jednom trenutku napravila od vas pravu osobu za vas i onda ste se kao Richard Chamberlen morali rastati , on postao samuraj, ti postala gejsa sa secanjem na pravog samuraja..

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.722
Zavisno od karaktera osobe, zaljubljenost odmah posle pocetka prelazi ili u ushicenje i ekspresno proticanje vremena, tj uzivanje...ili u bol, tj zastrasenost da se nece sve zavrsiti kako treba....ili da ce se izgubiti...
Mislim da ukoliko nisi zavistan od bilo koga, i da ako upravljas svojim zivotom, sansa da neka veza podje naopako je minimalna,
i da u slucaju podje naopako, jednostavno nadjes drugu vezu. U principu svaka veza ima faze, i kad prodje onaj prvi deo,
kada pocnu da se vide mane, onda idealizacija prestaje, i vidis da li nekog zaista volis ili ne. No ta prva faza nikad ne prodje
ako ne zivis sa nekim... u principu u vezama se igraju one igre udaranja ceznje, pa otud mozes da osetis bol iako nije ljubav.
Govorim o emocionalnim vezama, cisto seksualne veze, su samo to seks, bez obaveza. Obe strane su zajedno, zato sto
im seks odgovara, kada dosadi, prestane...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.