Kako ste reagovali kad vam je prijatelj-ica izjavio-la ljubav?

Izvini, molim te, ali izjava ljubavi nije bezazlena.
Znaš šta je meni najviše smetalo? To što taj neko meni ugađa, ja u podsvesti znam da očekuje nešto više i da to neće dobiti. Osećala sam se ko đubre jer pokazivanjem SAMO prijateljstva nekom dajem lažnu nadu. To nije pošteno.
upravo...i sto vise ne mozes da se opustis...jednostavno nakon toga nista nije kao pre
 
Ja imam potpuno drugačije razmišljanje. Prava prijateljstva se teško stiču i jedna bezazlena izjava ljubavi nije vredna prekida prijateljstva i druženja. Lepo je saznanje da te neko želi pored sebe, i ako ne može dobiti to što želi. Uvek se mogu naći adekvatne reči da se druga strana ohladi i ne uvredi.
izvini ali gde samo jedna strana ima prijateljske namere to se ne naziva pravim prijateljstvom...i da, on je taj koji je kriv za prekid istog
 
Jer znaš da se nada da će sve vremenom prerasti u ljubav a ti znaš da neće. Zašto mučiti čoveka?

izvini ali gde samo jedna strana ima prijateljske namere to se ne naziva pravim prijateljstvom...i da, on je taj koji je kriv za prekid istog

Sad ste vas dve protiv mene samog :ceka:

Ne možeš znati da te neko želi pored sebe, sve dok taj neko direktno i otvoreno ne kaže. Sve ostalo su nagadjanja...mož bit al i ne mora. Simptišu se, ali zbog bojazni pucanja prijateljstva će ćutat, i posle par godina se dobije odgovor: Zašto nisi pitao?!
Žensko-muško prijateljstvo je nedefinisana kategorija jer u većini slučajeva postoji neki interes. Ako otvoreno pričamo...prvi ja bi pola svojih prijateljica kresno. I one to znaju! Na žalost, veći broj tih prijateljica bi mene sa zadovoljstvom odvuklo pred matičara, tako da diplomatski ostajemo na prijateljskoj razdaljini. :)
 
Sad ste vas dve protiv mene samog :ceka:

Ne možeš znati da te neko želi pored sebe, sve dok taj neko direktno i otvoreno ne kaže. Sve ostalo su nagadjanja...mož bit al i ne mora. Simptišu se, ali zbog bojazni pucanja prijateljstva će ćutat, i posle par godina se dobije odgovor: Zašto nisi pitao?!
Žensko-muško prijateljstvo je nedefinisana kategorija jer u većini slučajeva postoji neki interes. Ako otvoreno pričamo...prvi ja bi pola svojih prijateljica kresno. I one to znaju! Na žalost, veći broj tih prijateljica bi mene sa zadovoljstvom odvuklo pred matičara, tako da diplomatski ostajemo na prijateljskoj razdaljini. :)
znas kako, velika je razlika izmedju tog koji ti npr. usred neke nevezane price bupne ''ala bi te kresno'' sve uz neki seretski osmeh, pa mu ti odgovoris '' ma m'rs bre budalo'', nasmejes se pa nastavite sa pricom gde ste stali...i onoga koji ti izjavi ljubav...imaju totalno suprotne aspiracije kao i ocekivanja
a
 
znas kako, velika je razlika izmedju tog koji ti npr. usred neke nevezane price bupne ''ala bi te kresno'' sve uz neki seretski osmeh, pa mu ti odgovoris '' ma m'rs bre budalo'', nasmejes se pa nastavite sa pricom gde ste stali...i onoga koji ti izjavi ljubav...imaju totalno suprotne aspiracije kao i ocekivanja
a

Očekivanja su jednaka, samo bi drugi još uzeo za ručicu i vodao po gradu. Nepojmljiva mi klasična izjava ljubavi kao u španskim serijama. Bezobrazno-kulturan način, začinjen pozitivnom zaebancijom je uvek imao bolju prodju. Zagolicaš joj maštu, i ona će se sama smuvati ako već postoji nešto više od prijateljstva
 
Ne primetite zato što se trudi da prikrije, ne želi da izneveri druženje, mrzi sebe, plaši se odbijanja,... mslm ko zna koliko prijateljstava ima okolo nas gde je neko dovoljno mazohist da se nikad ne sazna. Mogu da kažem za sebe, jednom kada sam prijateljici priznao da sam zaljubljen u nju (a bio sam to i pre neg smo se združili, samo uspešno prikrivao) moj život tj ja sam tih dana bio u tolikom haosu da jednostavno nisam mogao da se nosim sa još jednim teretom.
 
Prosla sam isto ovo sto i Zabica. :(
Sa bas dobrim dugogodisnjim prijateljem.
Ne druzimo se vise.
Ne volim ni da se setim tog perioda...

Ono, o cemu sam nakon svega dugo razmisljala je kako da nista nisam primetila?!

Koliko puta smo pružili šansu pogrešnim ljubavima, a nekim, potencijalno pravim smo dopustili da prodju skoro neprimetno pored nas.
Možda je prijateljstvo osnova ljubavi... Posle dugogodišnjeg druženja i prijateljstva, jedan minoran detalj ili trenutak mogu kliknuti u glavi i izmeniti pogled prijatelja na prijateljicu ili obrnuto. Zbog nekih neobjašnjivih sila, sasvim prirodno...muško se zaljubi u žensko, ili žensko u muško.
 
Desava se... Interesuje me kako reagujete, sta kazete u tom momentu, kako se osecate?
Nije mi dosad ljubav izjavila nijedna prijateljica,'fala bogu. Sa ortacima popijem pivo, odigram nekad bilijar i to je to.Ali tu stvarno nema hemije. Kad god sam primetila da se nekom dopadam,nisam ni pokušavala da se sprijateljim.Valjda ljudi s godinama nauče da poštuju i neguju više vrsta(ili tipova) ljubavi,neki to jednostavno iz nekog razloga ne žele, jer ne mogu biti do kraja iskreni prema sebi, pa ni prema drugima.
 

Back
Top