Kako ste preziveli nedelju?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
34.870
Eto proslo je te me zanima kako ste preziveli taj tenzijom nabijen dan?
To spremanje,odlazak na glasacko mesto,da li ste se onesvestili,da li vam je lupalo srce?
Ili bili na ivici da se onesvestite (mnogo osoba u redu,osecaj gubitka vazduha)?
Mnogo mi je tezak bio dan,spremah se kako mogu da ostanem pribrana te se fokusiram.
Uspela sam nekako da odem,zavrsim,
nisam se onesvestila,dobro za mene.

Šta je tu bilo teško?
Isla sam jer moram,uvek mi je govoreno "treba da se vidi kako glasas"(ne znam sta to znaci).
Odbija me kad se svadjaju oko para tako jer su tu sustina pare.Odbija me ta tenzija od koje mi nije dobro posle.
Pri tom je bilo nekih incidenata,plasila sam se ponavljanja istih.
Sa nekim kao podrskom jer je pretesko.
zaokružiš i izađeš.
To u redu al' do tog momenta,onaj lagani udah pred ulazak,fokus da sve bude u redu.

Isla sam jer moram,uvek mi je govoreno "treba da se vidi kako glasas"(ne znam sta to znaci).
Odbija me kad se svadjaju oko para tako jer su tu sustina pare.Odbija me ta tenzija od koje mi nije dobro posle.
Pri tom je bilo nekih incidenata,plasila sam se ponavljanja istih.

Sa nekim kao podrskom jer je pretesko.

To u redu al' do tog momenta,onaj lagani udah pred ulazak,fokus da sve bude u redu.
Nije preteško, odeš i glasaš. par minuta svog vreman da se ništa ne promeni, ili se promeni na lošije (iz našeg dugogodišnjeg iskustva).

Prilozi

• funny-baby-crying-cartoon-vector-20020982.jpg
    funny-baby-crying-cartoon-vector-20020982.jpg
    135,7 KB · Pregleda: 2
Da li se vi sećate ovih gužvi na izborima? Meni se čini da je to nešto od skoro, od pre neku godinu. Nikad pre toga nisu bile gužve. Sećam se, samo dođem, glasam i izađem. Izlaznost je otprilike ista... ne vidim kako je mogla najednom da se napravi gužva... 🤔

Mnogo vise.
generalno izbegavam.
Ako ima vremena kad se guzva rascisti (desavalo se da odem oko pet posle podne a ima dosta osoba,jako neprijatan osecaj jer je mnogo nervoznih).
najviše me nerviraju oni samo da pitam nešto pa uđu preko reda , pa sve što mogu završim preko neta,
Ubace me u paniku.
sećam se da sam počeo da doplaćujem da mi završe registraciju za auto čim su uveli tu opciju, to čekanje u mupu mi bilo najgore.
Tesko je bilo sta tamo u mup ~tesko je za licnu ici kad treba jer imam osecaj gusenja.

Poslednja izmena:
Dan izbora je divan rasterećujući dan. Obožavam izbore. Uvek se lepo obučem i odem da glasam. Kada glasam pažljivo pregledam listu. Procenim i kakvog je kvaliteta papir i koje je boje. Onda nekada i u poslednjem momentu odlučim kome ću da podarim glas.
Posle bistrim rezultate i gledam kako je glasanje bilo na mom izbornom mestu. Kada sam bio mlađi i sam sam učestvovao kao član izborne komisije. Uglavnom sam bio ispred Demokratske stranke i verovao da pomažem srpskoj evropskoj i uređenoj budućnosti. Bio je to osećaj ponosa.

Danas kada sam ostario, bole me leđa kada duže sedim i više ne uzimam učešća u IK. To me ne sprečava da redovno glasam i na taj način ostvarujem svoje grđansko pravo u izboru vlasti.

Moja opcija nije pobedila u nedelju ali je važno da čuvamo demokratske principe i da vlada onaj koga narod izabere.

Živela Srbija!

Ti nisi tragično primio?
Zašto? Ja sam glasao za malu stranku koja nije bila (samostalno) parlamentarna.
Ono što je bitno je da ovi iz Đilasove ekipe nisu uspeli da urade ništa, a svi smo znali da će SNS da ostane na vlasti.
Ja sam se nadao pobedi opozcije u Beogradu, pa pravljenju nekih koalicija. Tu je moj izbor bio blizu cenzusa.
Jedina promena je što su Zavetnici i Dveri napravili glupost i to platili zbatno manjim borjem glasova, koji su se prelili u MI.

To spremanje,odlazak na glasacko mesto,da li ste se onesvestili,da li vam je lupalo srce?
Ili bili na ivici da se onesvestite (mnogo osoba u redu,osecaj gubitka vazduha)?
Mnogo mi je tezak bio dan,spremah se kako mogu da ostanem pribrana te se fokusiram.
nikada ne idem na izbore.
Imao sam miran dan.

Pa, znate, život u mom kraju nije baš bajka. Taj dan je bio kao običan ponedeljak - malo stresa, malo trke. Spremila sam se kao da idem na crveni tepih, iako je bila obična glasačka kutija. Ali, nije bilo glamura. Više kao da sam išla na borbu za poslednju veknu hleba u lokalnom marketu.

Red je bio duži od liste mojih obaveza, ali sam mislila: "Ako mogu preživeti čekanje u redu za besplatan sir, mogu i ovo!" Srce mi je kucalo kao da sam na trci sa vetrenjačama, ali sam se držala kao prava heroina. Nisam se onesvestila, ali mi je falila hrabrosti da zamolim komšiju ispred mene da me pusti preko reda. Svi smo isti, borimo se za svoje parče kolača u ovom cirkusu zvanom život, zar ne?

Uglavnom, dan je prošao kao svaki drugi - sa manje glamura nego što bih volela, ali sam opstala. Kad se već pitate kako sam prezivela taj dan, znate, kao siromašni Rom, jednostavno sam se držala onog starog, dobrog motoa: "Guraj dalje, šta ćeš drugo!" 💪😅

Back