Kako ste otisli vani ????

a u kojoj si francuskoj soso?
ja sam cula oglas na radiju da traze nekoga da im cuva dete u inostranstvu.tako sam otisla u italiju i ostala tamo 2.5god.posle sam srela muza koji je francuz srpskog porekla pa smo dosli u france ali uskoro cemo da palimo odavde.
soso zar nisi mogla za 30 god i drzavljanstvo?
 
sto bezite svi iz fr? sta vam se u stvari ne svidja ovde? ja sam mislila da odem u usa zbog studija ali mi se fr svidja, ima i more i okean i planine i super klopu i konfor (koji imaju i druge evropske zemlje, dobro)
sa druge strane dobar deo ljudi nije nikad mrdnuo iz sopstvenog sela (oni koji zive na selu) i ubedjeni su, cini mi se, da je francuska centar sveta, nemacka je malo na periferiji a druge zemlje nastanjuju jos malo pa divlja plemena. francecentricni neki sistem. ja sam se udala za francuza pa zarad mira u kuci ne kritikujem previse. to je danas ujedno i najlaksi nacin da se dodje ovde, za one kojima je to cilj. mislim da su sve druge opcije sporije, posebno nakon nove sarkove "izabrane imigracije" kako hani rece.
 
planiramo milano,znam da italija nije bolja od francuske ali tamo je moje srce,verujte da vecu nostalgiju vucem za italijom nego za srbijom.a i mom muzu se svidja.
zasto ne volim fr?ruzno je reci ali ne zelim da zivim okruzena tolikim arapima,ne zelim da se moja cerka zaljubi u nekog od njih(to moze da se desi u bilo kojoj zemlji ali ovde su vece sanse)i da je taj konvertuje,da imam unuke muslimane i da mi zavije cerku u marame kao nindzu
a i francuzi su nedruzeljubivi,uobrazeni,nabedjeni...nije nam neki socijalni zivot ovde.sta vise reci
 
razumem, mada mi i italijani deluju prepotentno. ti imas tu prednost da govoris jezik (pretpostavljam, cim si tamo provela 2.5 god) bice ti more blizu, gde god da budes a klima je sigurno prijatnija nego u colmaru
mada je i obala atlantika prijatna i nema arapa (nema ih puno) jedino su cene nekretnina ogromne. ja bih se selila odavde u recimo la rochelle ili bretagne ali bih ostala u fr. jedina alternativa bi bila usa, ne neka druga evropska zemlja. cudi me da ti osecas odbojnost prema fr, ti imas posao i sigurna sam da ne drzis jezik za zubima kad te neko nagazi. je l' ti stvarno bilo mnogo bolje u italiji? nikada nisam bila tamo
 
jeste mojra,osecala sam se manje strancem u italiji,nije mi bilo toliko tesko da ostvarim kontakte.sto se tica posla ni ovde mi to nije problem jer ima francuza koji cene znanje i sposobnost bez obzira na nacionalnost.ali neke prijatelje jos nisam srela.ima tako periodicno ljudi sa kojima izadjem ali to brzo prodje.drugo:moje obrazovanje i moja inteligencija nisu srazmerni.ljudi koji su zavrsili srednju (kao ja)su obicno mnogo ispod mog nivoa interesovanja,oni su je zavrsili jer nisu bili sposobni za vise i sa njima nemam mnogo dodirnih tacaka.a ovi sa fakultetima sa kojima bih imala o cemu da pricam njih ja ne zanimam!kod nas ima mnogo vise mesanje klasa a ovde nikad nisam videla drugarice iz razlicitih slojeva.ja sam koleginicama iz prodaje mogu da ocekujem da pricamo o dijeti i snizenjima.to nije moj zivot.
mozda sam upala u losu oblast(jer mi neki francuzi iz drugih oblasti rekose da imaju problem u alzasu takodje.ne znam.zar tebe ne plase ovi arapi?joj nadam se da nisam prenaglila i da ti je muz francuz nekog drugog porekla :-?
 
ne on je franco-français a delite misljenje o arapima. i on se sav jezi na pomisao na bi nas sin (2.5 god) mogao da se, ne daj boze, ozeni nekom arapkinjom.
moguce je da je karakteristicno za alzas da su ljudi rezervisaniji, ne znam. ovde su komsije prilicno radoznale a imamo i manijaka koji je i sinoc setao po mom dvoristu. sta da ti kazem, druzeljubiv narod.
svi prijatelji su u stvari prijatelji mog muza, mada osecam se integrisanom, posto od nedavno ogovaraju jedni druge predamnom. za sve ostalo hvala bogu na bil geitsu i prijateljima u raznim zemljama koji su na netu u isto vreme kada i ja. ovako, virtualno gledano, mogla bih da zivim bilo gde. jedino mi fali institucija "najbolja prijateljica" od krvi i mesa, priznajem. mislila sam da si ti u boljoj poziciji jer mislim da si u fr duze od mene.
 
ja ne mogu za nigde da dobijem vizu!!! blago vama ljudi!!! ove zime nisam mogla da dobijem vizu za sloveniju!!! sta vise nisam bila na moru vec 6 godina... ovo ce biti sedmo leto ako ne odem.
ja sam '91. i znam da jos uvek moram da imam potpis roditelja, to mi nije problem, znam da moram da imam potvrdu od onog kod koga cu odsesti.
pokusala sam u austriju pre dve godine, medjutim - rekli su nam da im treba neko uverenje da imam para, za tih bednih 7 dana... ali zar to nije ako vadis studentsku vizu???
mada, viza je tek drugi problem - prvi je sto ne mogu da izvadim pasos. 4 puta mi je odbijen zahtev za novi pasos!!
jel ima neko neku ideju zasto? zasto? hocu napolje! da vidim svet! ovo je nepravda!!
 
de ces bre ti tako maloletna vani???????,
jel slusas minitra sta kaze
posle 22 ili 23 h kuci !!

tyako je i uradio Dragan Palma u Jagodinu !
a ti oces u SLoveniju i nisi isla 6 god na more..
pa za CG ti ne treba viza kolko znam?? ni pasos??

sta ste se za to more svi pozeleli..

ja ocu u CH ,a tamo nema More uhhhh ubicu se .. ali zato ima jezera i cokolada !!
 
i to sto kazes - imam Adu Ciganliju na 200m... ali bre dosadi ti a i hocu da vidim sta tamo negde jos ima...
Crna Gora...necu
slovenija mi je bila idealna jer mi je tu sestrin decko...a sestra je u austriji...trenutno sam sama ovde...uf, ali to je duga prica...
zna li neko kako i gde vadim novi pasos i kako? idem sama, i moram to sama da uradim...bez komentara molicu...
 
hanibaI77:
jeste mojra,osecala sam se manje strancem u italiji,nije mi bilo toliko tesko da ostvarim kontakte.sto se tica posla ni ovde mi to nije problem jer ima francuza koji cene znanje i sposobnost bez obzira na nacionalnost.ali neke prijatelje jos nisam srela.ima tako periodicno ljudi sa kojima izadjem ali to brzo prodje.drugo:moje obrazovanje i moja inteligencija nisu srazmerni.ljudi koji su zavrsili srednju (kao ja)su obicno mnogo ispod mog nivoa interesovanja,oni su je zavrsili jer nisu bili sposobni za vise i sa njima nemam mnogo dodirnih tacaka.a ovi sa fakultetima sa kojima bih imala o cemu da pricam njih ja ne zanimam!kod nas ima mnogo vise mesanje klasa a ovde nikad nisam videla drugarice iz razlicitih slojeva.ja sam koleginicama iz prodaje mogu da ocekujem da pricamo o dijeti i snizenjima.to nije moj zivot.
mozda sam upala u losu oblast(jer mi neki francuzi iz drugih oblasti rekose da imaju problem u alzasu takodje.ne znam.zar tebe ne plase ovi arapi?joj nadam se da nisam prenaglila i da ti je muz francuz nekog drugog porekla :-?

I kod mene je ista situacija s tim sto jos uvek slabije znam jezik tako da mi je to prepreka za sve, uskoro cu zavrsiti fax u Srbiji, ali tesko da ce mi to priznati ovde. Bojim se da cu se uvek osecati kao stranac.
 
vidi, ja sam od nedavno pocela da se opustam u kontaktima. pre desetak dana sam upoznala prvu osobu koja bi mogla da mi bude prijateljica ovde, studira jezik i senzibilna je na neki pozitivan nacin. zraci
u sustini treba mnogo strpljenja, a uopste ne pomaze ako si po prirodi rezervisana, stidljiva ili osetljiva. onda je jos teze da prevazidjes sebe, jezicku barijeru i recimo stidljivost osobe sa kojom pricas. zato sam mislila da neko ko deluje neposredno (kao hani) nema tih problema. valjda se svi osecamo donekle otudjeni.
 
jos jedna stvar, rece mi jedan co'ek...da prelazeci iz jedne zemlje u drugu, u stvari bezim od sebe. kaze, covek koji je zadovoljan sobom, moze da zivi na planini i cuva ovce. a onaj koji to nije moze da predje kilometre i opet nigde nije srecan. nezadovoljstvo te tera napred i nikad se ne zamislis zasto to stalno kretanje. e posto sam se u opisu prepoznala, trudim se da budem komunikativna, olaksam sebi i da budem srecna ovde i sada. smesno, pogodila me mogucnost da je on u pravu. od onda mozda iz nekog inata pokusavam da oko sebe okupim ljude cije drustvo mi prija i da se druzim aktivno, menjam knjige sa njima i gledam filmove. za sada funkcionise
 
mojra:
jos jedna stvar, rece mi jedan co'ek...da prelazeci iz jedne zemlje u drugu, u stvari bezim od sebe. kaze, covek koji je zadovoljan sobom, moze da zivi na planini i cuva ovce. a onaj koji to nije moze da predje kilometre i opet nigde nije srecan. nezadovoljstvo te tera napred i nikad se ne zamislis zasto to stalno kretanje. e posto sam se u opisu prepoznala, trudim se da budem komunikativna, olaksam sebi i da budem srecna ovde i sada. smesno, pogodila me mogucnost da je on u pravu. od onda mozda iz nekog inata pokusavam da oko sebe okupim ljude cije drustvo mi prija i da se druzim aktivno, menjam knjige sa njima i gledam filmove. za sada funkcionise

To sto kaze taj co`ek moze da bude istina a i ne mora.....a evo zasto, da li si kada razmisljala o tome neki ljudi jednostavno zele da menjaju stvari jer im brzo dosade pa iz tog razloga menjaju mesto boravka. Recimo ja sebe vidim u toj situaciji, nije da sam nezadovoljan sada ziveci u Torontu ali ne mislim da cu ostati ovde do kraja zivota.......mada, nikad se ne zna........
 
mojra:
jos jedna stvar, rece mi jedan co'ek...da prelazeci iz jedne zemlje u drugu, u stvari bezim od sebe. kaze, covek koji je zadovoljan sobom, moze da zivi na planini i cuva ovce. a onaj koji to nije moze da predje kilometre i opet nigde nije srecan. nezadovoljstvo te tera napred i nikad se ne zamislis zasto to stalno kretanje. e posto sam se u opisu prepoznala, trudim se da budem komunikativna, olaksam sebi i da budem srecna ovde i sada. smesno, pogodila me mogucnost da je on u pravu. od onda mozda iz nekog inata pokusavam da oko sebe okupim ljude cije drustvo mi prija i da se druzim aktivno, menjam knjige sa njima i gledam filmove. za sada funkcionise
paaa...ja dok sam bila u italiji sam bila nesrecna jedino jer nisam uspevala da nadjem stan/posao koji zelim i slicno.inace sam bila potpuno nasla sebe tamo.srbija mi nikad nije nedostajala...ali ovde se ne osecam na svom.
e btw je l ima neko iz pariza,dolazim vam sledece nedelje,samo zene i gejevi neka mi se jave :lol:
 
ma sve zavisi od osobe, raspolozenja, trenutka...eto on je mene u tom trenutku nekako izbacio iz koloseka. u stvari, uplasio me da nikada necu biti srecna time sto imam. mozda jos nisam naisla na mesto koje mi u potpunosti odgovara a mozda nikada i necu. a ne zelim da jednog dana kazem sebi da se nisam dovoljno potrudila.
hani, iz ove perspektive znas da ti je bilo bolje tamo, ali dok si bila tamo, da li si bila svesna u kolikoj meri ti je u stvari italija prijala? ili je trebalo da odes iz zemlje da bi shvatila da zelis da se vratis u nju? u stvari interesuje me da li odmah znas da je to to ili treba da prodje neko vreme.
 
klika, naravno, cesto razmisljam o tome, ali se pitam koliko je to zrelo. ne mislim na tebe, vec na sebe. sa jedne strane postoji ta zelja da trazis sebe, uvek ispocetka na nekom novom mestu sa nekim novim ljudima. sa druge strane, ne zelim da nametnem porodici taj ritam jer njima savrseno odgovara zivot tu gde smo. onda je moja odgovornost da pokusam da izvucem najbolje iz situacije, pa ako bas ne ide...koferi se bar za cas spakuju. pretpostavljam da je lakse odluciti kada si sam, ili kada ste svi zeljni promene. ovako je malo delikatnije
 
mojra:
klika, naravno, cesto razmisljam o tome, ali se pitam koliko je to zrelo. ne mislim na tebe, vec na sebe. sa jedne strane postoji ta zelja da trazis sebe, uvek ispocetka na nekom novom mestu sa nekim novim ljudima. sa druge strane, ne zelim da nametnem porodici taj ritam jer njima savrseno odgovara zivot tu gde smo. onda je moja odgovornost da pokusam da izvucem najbolje iz situacije, pa ako bas ne ide...koferi se bar za cas spakuju. pretpostavljam da je lakse odluciti kada si sam, ili kada ste svi zeljni promene. ovako je malo delikatnije

Naravno, sve zavisi od osobe, sta zeli u zivotu i koliko je spremna na promene, a to da li je to zrelo ili ne, hmm.....a to valjda zavisi koliko ko ima avanturistickog duha u sebi, ja se po tom pitanju nikada necu promeniti, ko zna ustvari.......

Meni nije problem da se spakujem za dva sata i odem na drugi kraj sveta, razumes, sam sam i nemam nikakvih obaveza prema porodici i tome slicno. Razumem i drugu stranu, nije se lako recimo sa malom decom odluciti na neki slican korak ali .....evo pogledaj npr. u poslednjih par godina znam sve vise ljudi koji i u nekim zrelim godinama napustaju Srbiju jer im je svega preko glave.
 

Back
Top