Quantcast

Kako ste "odrasli"?

faraonn

Elita
Poruka
16.947
...u 7_moj godini tragicnim gubitkom majke...svaka lijepa i mila rijec je od majke dolazila
kad je otisla...sve je s njom otislo...tzv. maceha je bila za nas kao majka nasigurno ali taj invalidet
je odigrao da se probudi u meni odrastao covjek i nista mi nije bilo tesko osim za sta jos nijesam bio dorastao...u mnogim tradicionalnim i radovima i vjestinama kao i skoli otvarali su mi se putevi
ponekad i za mene nejasni ali islo je kao normalno pa sve do Starog Dif_a gdje osvajam majstorsko zvanje u Krate_u jedan od cetvorice i to Primus pred Japanskom Komislijom ...Kase ...Takashi ...Scira_i...onda Reprezentacija...bio trn u ocima i tako ostalo...placam tom 'otvaranju Treceg Oka' i sad...smetas sto si takav...i najblizima cak i djesci jer kazu svi to je sin Faraonn_ov a njima smeta ...meni je bilo cast kad su me po Ocu pominjali...
P.S.
...nijesi morala bas ovu Temu ,-Prijateljice,
jer opet taj,-...faraonn Tumnopoteh I.

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
12.539
Odrastanje se sastoji u šamarima koje ti život lupa.

Rano sam se suočio sa životnim nepravdama, socijalnim raslojavanjem, dok je moj otac bio tri puta mobilisan i nismo ni znali gde je, neki drugi ljudi su sticali kapital švercom ili dilovanjem deviza. Za vreme bombardovanja su u komšiluku roštiljali i pravili žurke. Takve stvari ti rasprše sve iluzije koje su ti usađivali kao detetu i shvatiš da je najbolje nemati ih jer će manje da te boli.

Odavno sam skinuo ružičaste naočare i počeo da gledam svet u svoj njegovoj ružnoći, što ne bi moglo da se kaže za veliku većinu ljudi. Iako je njima život lepši jer nisu opterećeni velikim problemima i teškim temama, meni nije u prirodi da budem takav.

Vrlo rano sam ukapirao da se u životu mnogo toga vrti oko para, da te ljudi cene po parama i da je teško biti srećan ako nemaš para. Tako sam naštelovao svoj mentalni sklop da sve preračunavam u novac, stalno razmišljam o novcu, upoređujem različite mogućnosti po tome koliko novca donose itd. Dužnost svakog porodičnog čoveka, sem toga da bude dobar otac i muž, jeste da zarađuje što više novca za svoju porodicu. Likovi koji bleje okolo a deca im kući gladna nisu pravi muškarci. Mnogi iz moje okoline nisu tako gledali na život i često su tvrdili da su im pare nebitne, što je meni bilo budalasto. Neki su tek po zasnivanju porodice shvatili ono što sam ja znao još u osnovnoj školi.

Recimo, nepojmljivo mi je da slušam lošu muziku sa besmislenim tekstovima. Oduvek sam voleo da nađem neku poruku u pesmama i uglavnom je to bila muzika koja je pozivala na neku promenu, bunt, revoluciju... Sve koji sušaju narodnjake ili pop limunade gledam kao guske u magli.

Nikada nisam imao potrebu za alkoholom, cigaretama, kafom ili drogom kao sredstvu za olakšavanje životnih muka. Kad mi je teško, stisnem zube i teram dalje. U vreme kad su neki drugovi počinjali da otkrivaju duvan i alkohol, ja sam rekao sebi da te stvari nikome nisu rešile probleme, samo su ih produbile i to mi je bilo dovoljno da ih ne razmatram dalje.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
20.094
Kako ste postali odrasli muskarac, jak, stalozen, disciplinovan, prestali da budete dete i postali vredni sopstvenog postovanja ?

Koje iskustvo ili situacija vas je naterala da odrastete?
Odrastao sam malo brze nego ljudi oko mene, sticajem okolnosti sam se druzio sa starijima, i zahvaljujuci tome zrelije gledao na svoje godine i mogucnosti. A potpuno odrastao kada mi se zivot u danu bukvalno srusio kao kula od karata, kada se sve okrenulo za 180 oko mene. Tada sam nasao u sebi snagu da mogu ds se kontrolisem, da razmisljam trezveno u svakoj situaciji i da kad padnem, ne ostanem nego se podignem i krenem ponovo.

milance19

Poznat
Moderator
Poruka
7.321
Kako ste postali odrasli muskarac, jak, stalozen, disciplinovan, prestali da budete dete i postali vredni sopstvenog postovanja ?

Bilo je više faktora
Sa nepunih 11 sam preživeo nekoliko scena nasilja u kući, ja sam nekako izašao nepovredjen ali moja mama nije. Ocuh je imao teška pijanstva i demolirao stan i moju mamu.
Kasnije sam morao da se brinem o babi i dedi na prvoj godini studija. Da im kuvam, da kupam baku, nabavljam i paralelno studiram klavir prvu godinu.
Odlazak u vojsku definitivno je bio inicijacija za mene jer nisam očekivao da će nas slati u kopnenu zonu bezbednosti. Tako da i pancir i puška i straže i patrole itd.... sve je to uticalo
Posle povratka iz vojske mi je umrla mama.
The rest is history

Metronomy

Buduća legenda
Poruka
26.946

Leba, masti i aleva....dobro, rolat...svinjsko pecenje nisam mogao da vidim, ribu bacao mackama, a onda me naucili da ločem i sve se promenilo...a da, devojčice me pokvarile za društvo....

BORO1521

Zainteresovan član
Poruka
335
Mozda sto sam prvi put gledao da netko umire pred mnom sa 13. Drugi put sa 17. Ili kad su mi stavili noz pod vrat sa 9, a ja nisam ni zaplakao, rekao sam ajde. Tko bi rekao da takav kenjavac moze biti little badass.

Ni prvi sex nije od mene nacinio odraslog.

Mislim da sam sada tek odrastao. Sijed, procelav, ledja odose od sljakanja po inozemstvu, i beskonacna tisina u stanu. Samoca te ili slomi ili oblikuje.

MrNapokon

Buduća legenda
Poruka
26.354
Znaci ako sam razumeo ovu temu, muskarac se postaje ako dozivis neku traumu u zivotu, poput nekakve inicijacije?
Ja ne mogu da razumem zenu koja se zaljubi u muskarca zbog toga. Vidi ga kao muskarca zbog traumaticnog iskustva u zivotu. Mogu da razumem saosacajnost. Ali ovo. To se zove patologija drage moje.
A vi kolege, citam vas i zao mi je sto ste to prezivljavali. Jeste, zivot je tezak i surov, ali vam zelim da vam je lagodan i lep sto vise. Da uzivate sa zenama. Da imate vremena i energije za to. Za svoju decu sutra mozda. A ove sto se zaljubljuji u traume i validiraju te kao muskarca zbog toga? S takvima nikad kraja, jer ces ceo zivot rintati da olaksas i sebi i drugima, kako bi imao vremena da pruzis noge i odmoris, nagradis se. Ali pogodi sta? Ona ce tada biti nervozna. Imace nelagodnost. Ne vidi ona tebe tako, vec kao nekakvog pit bula: Grizi, cepaj dok mozes, kad stane i zamase repom, onda je problem. Nesto nije u redu s tim psom. Ima neki problem. Ne rezi i ne grize.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.