Kako stati na put nasilju nad ženama

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
123346_profimedia-0537506750_s.jpg


Od početka 2023. godine, za 64 dana u Srbiji je ubijeno devet žena, a poslednji slučaj koji je uznemirio javnost dogodio se u martu kada je muskarac ubio svoju bivšu partnerku hicem iz pištolja u centru Pirota, ili slucaj kada je u Mirijevu muz na terasi zlostavljao golu zenu.Mnoga zlostavljanja i nasilje zavrsavaju se tragicno i o nasilju nad zenama sazna se tek kada se desi neki tragican slucaj.

Kljucno pitanje je kako stati na put crnoj statistici?
 
Ово је трагична статистика. На жалост много тога је било и раније, само се није писало и није се посвећивала пажња. И данас када се посвећује пажња и када су закони много строжији нема пуно помоћи. Испаде мушкарцу којем падне мрак на очи, не постоје закони који могу да га спрече да почини овакав ужас.

Једини спас видим у томе да жене праве пажљивије изборе када је избор партнера у питању. Не видим заиста други начин. Ја сам свесан да постоји много прикривених психопада, социопада, нарциса и свакавих других патолошких идиота и да не испоље сви одмах своју природу. Али често се дешава да постепено такви одузимају жени део по део њене слободе. Најрањивије су девојке у тинејџерским годинама и 20им које на основу заљубљености добровољно пристају на све мање слободе, док су касније у канџама манипулатора.

И то сам видео на примерима око себе да неког тешког олоша девојке не остављају јер у том неком поремећеном размишљању сматрају да су изливи љубоморе у ствари изливи љубави. Она филозофија "да ме не воли, не би био љубоморан". На жалост, тек када све оде предалеко, када се такви венчају, добију децу, онда је то последња фаза. Често се тек тада креће са физичким злостављањем, јер посебно ако је жена зависна од супруга финансијски, трпи тортуру. А онда и када покуша да побегне, заврши се често трагедијом.

Дакле паметнији животни избори могу сачувати главу. Као отац женског детета ме ужасава да једног дана моја ћерка може проћи овако. Што је до мене покушаћу да јој усадим, али на крају избор и партнера и свега другог ће бити њен.
 
Pogledajte prilog 1313269

Od početka 2023. godine, za 64 dana u Srbiji je ubijeno devet žena, a poslednji slučaj koji je uznemirio javnost dogodio se u martu kada je muskarac ubio svoju bivšu partnerku hicem iz pištolja u centru Pirota, ili slucaj kada je u Mirijevu muz na terasi zlostavljao golu zenu.Mnoga zlostavljanja i nasilje zavrsavaju se tragicno i o nasilju nad zenama sazna se tek kada se desi neki tragican slucaj.

Kljucno pitanje je kako stati na put crnoj statistici?
Nikako s ovako trulim i azurnim vlastima. Dalo bi se jako lako kao i dosta drugih stvari samo da ne oftopicarim.
 
Nikako s ovako trulim i azurnim vlastima. Dalo bi se jako lako kao i dosta drugih stvari samo da ne oftopicarim.
ne, nego je potrebno vise emisija na tv programima o ljubavi, razumevanju, savremenom dobu, poverenju. a ne da ih truju sa rijaliti sou programom.
isto i na netu. sto vise propagande o ljubavi, razumevanju, toleranciji i paznji prema voljenim bicima.
novinari ko novinari, samo da popune stranice i sajtove. to sto pisu javno o svom tom nasilju, plasi me da ce samo dati vetar u ledja takvima. ako je bolid, on ce to citati i mislice, pa vidi kako oni tako cu i ja. a masa zaista i nazalost jeste primitivna, neemancipovana i tupava. ja bih pazlljivije sa izborom programa, i vestima koje izbacuju sirokoj narodnoj masi.
 
Da se vratimo na pocetak. Potrebno je siriti propagandni program u smeru uzdizanja kulture, paznje, ljubavi i razumevanja. Takodje je potrebno da slicni ovoj dvojici, porade na bilo koji nacin, sami sa sobom u svrhu pameti, jer se sa intelektom radjamo, a pamet kroz zivot sirimo.
 
Potrebno je da se deluje preko medija. U smeru uzdizanja kulture, empatije, emancipacije. Jer ti i svi stignu posle cina nasilja. Dakle resenje je raditi na kulturnim emisijama, ukinuti sve tv stanice koje sire i podsticu primitivizam. Takodje i internet stranice. Ali dzaba sve... rapidno smo gluplji i gluplji zbog digitalizacije, koja je trebala da ucini obrnuto covecanstvu i uzdigne nas na neki visi nivo. Dosta od mene ovde. Svako dobro.
 
Nerazumijevanja teme, empatija i sta si sve napisao. Pitao sam te zadnji put sta sam krivo napisao. Pokusaj ti pijanoj, izdrogiranoj i nasilnoj osobi od 100 kg koja je niti sat vremena prije toga istukla zenu pricati o empatiji, razumijevanju. Veze se i vodi na psihijatriju.
Da ti imas ikakvih iskustava ne bi ovako pisao. I ne moze covjek biti stalozen kada je ovakva tema.
Ukinuti proizvodnju, tj. prodaju alkoholnih pica.
 
Ukinuti proizvodnju, tj. prodaju alkoholnih pica.
Slazem se. Ima toga jos sta bi se moglo. Evo vidi samo par linkova na koje sam naletio:

https://stop-nasilju.com/
https://koprivnicko-krizevacka-poli...top-nasilju-medju-djecom-nisi-sam-14143/14143
https://www.unicef.org/croatia/pric...i-moc-djeci-da-odlucuju-o-stvarima-koje-ih-se
itd.

Znaci edukacije ima samo problem je u provedbi. Cesto je problem u zrtvi sta trpi. Ne prijavljuje se, a sistem nam je takav kakav je tako da se svako toliko i cita o tome u novinama.
 
Jesi li ti voleo da ucis i pises domace zadatke dok te cekalo lepo vreme napolju i lopta i drugari? Cek polako ljudi, sada ce to mnogo dece zloupotrebiti. Jel treba roditelji da klece, mole i placu da napise domaci. Dete nije zrelo da odlucuje o tome. Nije do njih i to je pogresan potez. Al dobro... svaki pokusaj je jedan od koraka dalje i dalje ... na kraju krajeva ko finansira sve to i koliko se para opere preko tih organizacija. To nije sustina problema i nece se resiti na taj nacin. Al rekoh, da ne piskaram, a ti rece da ne blebecem... izlazim sa ove teme. Svako dobro.
 
Poslednja izmena:
Edukacijom, podrškom i osnaživanjem žrtava, pooštravanjem i boljom primenom zakona.
To je opet neki vid sile. Zar nije? Zamisli dete nece da uradi domaci i kaze ti "necu bas me briga". Kako ces se tad ponasati? Hoces li da podviknes na njega ili ces mu pricati sat vremena o tome? Sta ces ako ti kaze, ti me spihicki zlostavljas, pricas mi sat vremena a meni se ne slusa? I okrene te telefone, koji peru pare i kaze im "mama me tera na silu da je slusam" I sta ces onda? i oni dodju i uhapse te jer si pricala detetu koje nije htelo to da slusa. primera radi. to je sve lose. jer ne mogu oni mali i nezreli ljudi da odlucuju o tome. a pak roditelji itd itd ma necu da se ponavljam. kraj.
 
Poslednja izmena:
Edukacijom, podrškom i osnaživanjem žrtava, pooštravanjem i boljom primenom zakona.
Poostravljanje i bolja primjena zakona bi dobro dosla. Kako nas sistem radi svima je jasno. Napali su me 3 puta na poslu i u jednom slucaju sam bio sokiran. Znaci sredim situaciju s kolegom, zavezemo tipa i on me u toj cijeloj strci lupi u lice i izgrebe po vratu. Ajde dobro, konjina sam (bilo je daleko gorih situacija u civilnstu samo ne na poslu)

Nastavim ja dalje raditi i dode policija jer smo je zvali radi napada na mene. Vracam se ja s obavljenog posla i kazu mi Memnom treba te policija, ja kazem Ok i krenem prema njemu. Dodem do policajca on me pogleda od glave do pete (ima me) i pita me: Sta je tebebe napao i smjeska mi se. Odbrusio sam mu da sam dosao na posao, a ne tuci se i otisao sam ca. Toliko o djelotvornosti.
 
Bajo pa ti si hard core siledzija. Vezujes tipove, a posle ih tuzis jer su se instinktivno branili. ooo zivote poostravanje zakona tj sile opet. Cuj, poenta je smanjenje populacije. Posto nisu uspeli sidama, rakovima, koronama, ratovima... eto onda idu psiholoski da smanjuju populaciju.
Predlazem da jedno od resenja bude.. ne ukidanje abortusa, nego kontra. Zabrana razmnozavanja u nekom odredjenom smislu. Pre nego sto se dvoje civilizovanih ljudi dogovore da imaju zajednicko dete, odu na testove i razgovore sa strucnim licima kojih je sve manje... ocigledno da ih nema.
Dakle opet smo stigli do inteligencije i primitivizma. Hajde onda legalne siledzije neka rese sve dileme ali tek posle nasilja. Veoma inteligenti predlozi, kao resenja jos goreg i goreg.
 
Edukacijom, podrškom i osnaživanjem žrtava, pooštravanjem i boljom primenom zakona.

Apsolutno se slažem.

I dodajem da se pod hitno napusti lažno moralisanje i učenje da je muškarac glava, a žena vrat. U Srbiji se žene od malena uče pokornosti i da budu submisivne pa se posle čudimo što su žrtve.

Dame i gospodo ako hoćete jake i sposobne žene onda emancipacija i pravilno vaspitavanje još od pelena.
 
Bajo pa ti si hard core siledzija. Vezujes tipove, a posle ih tuzis jer su se instinktivno branili. ooo zivote poostravanje zakona tj sile opet. Cuj, poenta je smanjenje populacije. Posto nisu uspeli sidama, rakovima, koronama, ratovima... eto onda idu psiholoski da smanjuju populaciju.
Predlazem da jedno od resenja bude.. ne ukidanje abortusa, nego kontra. Zabrana razmnozavanja u nekom odredjenom smislu. Pre nego sto se dvoje civilizovanih ljudi dogovore da imaju zajednicko dete, odu na testove i razgovore sa strucnim licima kojih je sve manje... ocigledno da ih nema.
Dakle opet smo stigli do inteligencije i primitivizma. Hajde onda legalne siledzije neka rese sve dileme ali tek posle nasilja. Veoma inteligenti predlozi, kao resenja jos goreg i goreg.
Ma nema potrebe za tim, vidiš da feministkinje to uspešno obavljaju, mislim na smanjenje populacije.
 
Ma nema potrebe za tim, vidiš da feministkinje to uspešno obavljaju, mislim na smanjenje populacije.

Smanjenje populacije nema veze sa feminizmim nego što ljudi generalno hoće da pruže deci što kvalitetniji život, a to nije moguće ako ih ima mnogo.

Ranije je bilo po 5-10 dece, od toga 2-3 umre u ranom detinjstvu, bilo je i čedomorstva zbog siromaštva u zabitim ruralnim područjima. Danas smo svi na malo višem nivou razvoja.
 
Apsolutno se slažem.

I dodajem da se pod hitno napusti lažno moralisanje i učenje da je muškarac glava, a žena vrat. U Srbiji se žene od malena uče pokornosti i da budu submisivne pa se posle čudimo što su žrtve.

Dame i gospodo ako hoćete jake i sposobne žene onda emancipacija i pravilno vaspitavanje još od pelena.
Ali ocigledno da ne zele jake i sposobne muskarce. Tako ce lakse manipuisati sa masom
 
Bajo pa ti si hard core siledzija. Vezujes tipove, a posle ih tuzis jer su se instinktivno branili. ooo zivote poostravanje zakona tj sile opet. Cuj, poenta je smanjenje populacije. Posto nisu uspeli sidama, rakovima, koronama, ratovima... eto onda idu psiholoski da smanjuju populaciju.
Predlaem da jedno od resenja bude.. ne ukidanje abortusa, nego kontra. Zabrana razmnozavanja u nekom odredjenom smislu. Pre nego sto se dvoje civilizovanih ljudi dogovore da imaju zajednicko dete, odu na testove i razgovore sa strucnim licima kojih je sve manje... ocigledno da ih nema.
Ti si covjek bez iskustva i nemas pojma sta pises. ja radim po zakonu i to mi je dio opisa posla. Ajde ovako. U hitnom lezi cca 6 pacijenata, svako radi svoj posao od doktora spremacica, sestara i mojih kolega. Hitna dovede 7 osobu koja se nakon odredenog vremena digne pocne vrijedati, razbijati po hitnom. Uslovi za normalan rad postanu nikakvi. To se sve desava jako brzo. Sta bi ti? Pustio ga da razbija? Sta mislis kako je onim ljudima koji su dosli kod nas na hitnu? Osjecaju li se oni sigurno u takvoj situaciji.

Kada pises o zabrani razmnozavanja tu bi se djelomicno slozio. Znam zenu koja se dva puta porodila i to dvoje djece su u domau. Inace je narkomanka Rodila je kod nas na hitnom. Kada se organizirao prijevoz da se prebace ona i djete u rodiliste prevezli su ih. Cca na kraju radnog vremena su nam javili da je zena pobjegla. Sad ce sigurno neko napisat ili pomislit postporodajno nesto (ne mogu se sada sjetiti) i da je radi toga. Da je to to ne bi joj ostalo dvoje djece bilo u domu.

I da ja jesam zesca Baja :mrgreen:
 
Poslednja izmena:

Back
Top