Kako spremate testeninu?

Сада правим шпагете од тиквица. Имам нож за њих. Буду дууугааачкеее... Њима није ни нопходна термичка обрада а и може кратко. Уз добар сос су одличне.

Тренутно волим што једноставнје укусе. Рачиће спустим на врело уље, со не треба, мало белог лука, мало босиљка, мало меда или браон шећера због парадајза, и сок од парадајза да се укрчка и згусне. Тако без црног лука је мање тешко.
 
Verujem da svi vole testeninu na neki način. Koji je vama omiljen način? Na koji najčešće spremate? Koju vrstu koristite?

Ja volim, najčešće leti, makarone iz rerne. U pleh se sipa pakovanje suvih makarona, pospu se seckanom šunkom, rendanim sirom, začinima po želji... Posebno se umute 3 jajeta, 1 litar mleka, pecivo, začini, prelije se preko makarona i peče na oko 200 stepeni dvadesetak minuta, pa se malo smanji i dopeče da bude lepo i rumeno, kao pita neka praktično.
Kuvanu volim i spremam najviše. Jedem je i leti i zimi. Leti više kuvanu u vidu salata. Ovaj recept je odličan ko voli tunjevinu:
Pakovanje makarona skuvati i procediti.
Iseckati jedan crni luk na kolutove.
U prohlađene makarone dodati 2 tunjevine u komadićima, dodati iseckani luk, majonez i iseckane kisele krastavce(može ko voli umesto kiselih krastavaca napr.kuvani kukuruz šećerac, avokado i sl), malo posoliti i pobiberiti, na kraju dodati rukohvat kisele pavlake ili grčkog jogurta.Sve se sjedini i lepo izmeša.Bon apetite! 😘
 
Kuvanu volim i spremam najviše. Jedem je i leti i zimi. Leti više kuvanu u vidu salata. Ovaj recept je odličan ko voli tunjevinu:
Pakovanje makarona skuvati i procediti.
Iseckati jedan crni luk na kolutove.
U prohlađene makarone dodati 2 tunjevine u komadićima, dodati iseckani luk, majonez i iseckane kisele krastavce(može ko voli umesto kiselih krastavaca napr.kuvani kukuruz šećerac, avokado i sl), malo posoliti i pobiberiti, na kraju dodati rukohvat kisele pavlake ili grčkog jogurta.Sve se sjedini i lepo izmeša.Bon apetite! 😘
Ja to pravim često kada me mrzi da se ozbiljnije posvetim kuvanju....
Sve isto samo bez pavlake i jogurta. To mi višak. Biber jedino od začina.

Inače to je salatna pasta. Jedem je i hladnu.
 
Ja to pravim često kada me mrzi da se ozbiljnije posvetim kuvanju....
Sve isto samo bez pavlake i jogurta. To mi višak. Biber jedino od začina.

Inače to je salatna pasta. Jedem je i hladnu.
Jeste...za leto je odlična! Msm, ja volim i špagete. Pravim ih sa raznim sosevima. Nekad sa šampinjonima, mlevenim mesom ili piletinom. Postoji hiljade kombinacija! A inače i spremam uglavnom brzinska jela, jer ne volim mnogo smarati se u kuhinji.
 
Elem, jedna od pasta izmisljotina koje pravim je sa tikvicama - iseckam ih na kockice, prodinstam sa belim lukom (ne stedim na luku), dodam kiselu pavlaku i na kraju parmezan.
jednostavna bela pasta ali zbog kisele pavlake nije toliko mucno, plus tikvice i beli luk se jako lepo slazu.
 
Elem, jedna od pasta izmisljotina koje pravim je sa tikvicama - iseckam ih na kockice, prodinstam sa belim lukom (ne stedim na luku), dodam kiselu pavlaku i na kraju parmezan.
jednostavna bela pasta ali zbog kisele pavlake nije toliko mucno, plus tikvice i beli luk se jako lepo slazu.
Још неко је овде писао о тиквицама и пасти, мени је то много благо...а можда тај бели лук и пармезан побољшавају укус, могло би да се проба.
 

Back
Top