Kako spreciti konobare da drpisu?

Poruka
19.457
Moj poznanik je otvorio malu kafanu i zaposlio kuvaricu, konobare itd...
Cini mu se da ga gadno potkaradaju al ne moze da ih uhvati.
Na primer, dodje poslom u kafanu i vidi onako od oka da bar 5 ljudi pije kafu a na kraju dana ispade da je bilo samo 7 kafa u toku celog dana...
a kafana...
Ili nemoguce da je u toku dana proslo samo 25 jelen piva...
Ili ljudi stalno jedu pljeske a na kraju dana satro bile tri pljeske..
Nesto tu ne stima...
Ili on tripuje...
ima li neko iskustva sa drpacinom od strane konobara?
 
Ja imam iskustvo sa one strane, ne kao gazda, nego kao konobar.
Ako je gazda pošten prema meni, biću i ja prema njemu.

Radio sam u taverni u Grčkoj, dnevni promet cca 2500 evra. Jedini ja naplaćujem, a ne vodi se NIKAKVA evidencija o nabavci pića....hrane...sladoleda....Gazda nije tu pola dana ....Mogu da se ponašam kao da je sve to moje.... Ostalo osoblje mi se ulizuje da im ne dam otkaz....

Gazda mi POŠTENO ponudi 35 evra dnevnicu i da delimo bakšiš pola/pola. Plus besplatna hrana i ključ od apartmana da dovodim ženske, kada je slobodno.
Nisam mu celu sezonu ukrao NIJEDAN evro, čak sam pare koje sam pronalazio na podu stavljao u kasu.
A mogao sam lagano, bez ikakvih problema da stavim 10 evra dnevno u džep, da nikada ne posumnja.

I tako....ja zaradim mesečno 1.500 evra, gazda 15.000.... i....SVI sretni, SVI zadovoljni....

U svim ostalim varijantama se dešava ova tvoja priča .....
 
Moj poznanik je otvorio malu kafanu i zaposlio kuvaricu, konobare itd...
Cini mu se da ga gadno potkaradaju al ne moze da ih uhvati.
Na primer, dodje poslom u kafanu i vidi onako od oka da bar 5 ljudi pije kafu a na kraju dana ispade da je bilo samo 7 kafa u toku celog dana...
a kafana...
Ili nemoguce da je u toku dana proslo samo 25 jelen piva...
Ili ljudi stalno jedu pljeske a na kraju dana satro bile tri pljeske..
Nesto tu ne stima...
Ili on tripuje...
ima li neko iskustva sa drpacinom od strane konobara?

конобари су веееелики стручњаци у тој области

најбоље што газди може да се деси је да на неку фору стекне њихово поштовање. онда ће га мање поткрадати.
ал нема никаке шансе да их потпуно онемогући
 
Kao da je tu potrebna neka pamet...........
Jednostavno neka izda naredbu da se SVAKI promet evidentira na fiskalnoj kasi, i resio je sve probleme...

Medjutim, on izgleda hoce da za.je.be drzavu za iznos poreza, a nuspojava je da konobari hoce da za.je.bu njega....
Gledajuci sa strane, to je i zasluzio.
 
Moj poznanik je otvorio malu kafanu i zaposlio kuvaricu, konobare itd...
Cini mu se da ga gadno potkaradaju al ne moze da ih uhvati.
Na primer, dodje poslom u kafanu i vidi onako od oka da bar 5 ljudi pije kafu a na kraju dana ispade da je bilo samo 7 kafa u toku celog dana...
a kafana...
Ili nemoguce da je u toku dana proslo samo 25 jelen piva...
Ili ljudi stalno jedu pljeske a na kraju dana satro bile tri pljeske..
Nesto tu ne stima...
Ili on tripuje...
ima li neko iskustva sa drpacinom od strane konobara?

Tako sto svaki dan na kraj radnog vremena odradi popis pica i vidi koliko mu je ostalo piva na stanju.
 
Баш сам скоро причао са колегом о томе...

Чињеница је да је држање кафане веома исплативо, али и да те сви поткрадају :mrgreen:

Лично нисам имао искуства нити као конобар, нити као власник кафане, али колико знам из туђих прича, ако желиш да будеш успешан власник кафане мораш прихватити да будеш у тој кафани цео дан, да се цео посветиш и контролишеш све живо... :mrgreen:
 
NA njemu je da pripremi robu! to je sve vec vidjeno postoji knjiga sanka ( moze i interna) napakuje mu na posluzavnicima sveze Pljeskavice npr50kom. prodale se 35 ostanu 15 i pare od 35kom itako i sa ostalom robom ..Mora da ima kontorolu sta izadje na salter i sta se vrati u kasu i tako se se sve vidi na smeni.Baksis je pravilo da ide konobaru ali ako on u dzepu ima u svakom momentu 20000 din a u kasi 750 din,nesto nije u redu.
 
Баш сам скоро причао са колегом о томе...

Чињеница је да је држање кафане веома исплативо, али и да те сви поткрадају :mrgreen:

Лично нисам имао искуства нити као конобар, нити као власник кафане, али колико знам из туђих прича, ако желиш да будеш успешан власник кафане мораш прихватити да будеш у тој кафани цео дан, да се цео посветиш и контролишеш све живо... :mrgreen:
ili da nagradis ekstar kvalitetne ljude koji rade ,da rade nasmejani i sami ce da prijavljuju onog ko iskace znam coveka koji tako radi i funkcionise odlicno .On je u kafani ujutru ispise virmane i uvece dodje na caskanje i pokupi pazar.
 
Nema velike filozofije. Konobar je tu da ukrade (gazdu) ako mu se ukaze prilika ili mu se dozvoli ne znanjem rukovodjenja objektom. Kontrola je samo jedan deo ali ne gazdina vec prijatelja i saradnika, koji ce u nju dolaziti, piti i zapazati a potom gazdu obavestavati. A sto se tice popisa mozi biti malo vajde jer konobar, ako gazda nije non stop u kafani, popijenu kafu moze nadoknaditi kupovinom kesica u obliznjoj radnji i imati nepromenjeno stanje. Slicno je sa cajem pa cak i alkoholnim i bezaalkoholnim picima. Ako ima dobar promet u doturanju mu mogu pomagati pomocnici, familija i rodjaci a deoba je zajednicka. Nesto teza je situacija i sa hranom ali ima i tu nacina da se zaj... gazda.
Lek-use i u svoje kljuse.
 
On predpostavlja da konobari unose svoje pice i kad snime gde mogu da se provuku bez fiskalnog racuna npr, naplate 5 vinjaka alkosima i sebi cusnu pare.
Taj rad otprilike.

Evo ovako:
Kafana u kojoj gazda zahteva da svako pice prodje kroz fiskalnu kasu, se moze popisati za nepunih 5 minuta.........I to je veoma lako uraditi, pa ako slucajno postoji visak pica, ili visak praznih flasa, sve je sasvim jasno..........Valjda gazda kafane ume da broji i nesto drugo, a ne samo novce.....
Drugo: Kada konobar naplati alkosima 5 vinjaka, a oni popiju samo jedan ili dva, on ne potkrada gazdu, nego musterije........Dok se musterije ne zale, gazda ne moze nista...Kada se pozale, onda je valjda jasno.
 
Nikako.......kad das jednom otkaz, dodje drugi i drpise......nema kraja....koliko god da si dobar gazda, opet drpisu, jer nekad im treba para za nesto hitno...ako si los gazda imaju razlog...ako nisi tu drpisu, ako si tu opet drpisu na tvoje oci...tada je i najbolje jer najmanje se sumnja...popis svaki dan......ni to nije resenje jer moze da donese svoje pice...ja mislim da su kamere kod kase i sanka zakon...ali data niko nece da ti radi pod pritiskom...resenje ne postoji... to je takav posao.....
Ja sam znala da mi radnici drpisu...Nista tu ne mozes da uradis...Kad das jednom otkaz malo se primire i posle par meseci opet........Moras da shvatis to kao deo posla.....osim ako ne zelis da budes tu ceeeeoooooooooo dan sto je jedino resenje za drpisanje, ali je lose zato sto stvaras jako napetu atmosferu medju radnicima.......
 
Poslednja izmena:
Ma daj bre ljudi postavis jednu kameru i sve se vidi..+ nece niko smeti da drpa..nije to vise samo dobijes otkaz..nego prijavis krivicno delo kradje..sta je s fiskalnim racunima..zna se koliko ispadne kafa od onoga sto je ulaz..sta je otpis..naci ce oni svakako nacin pa ce zakidati musterijama zato i treba maximalno da se ispostuju od strane poslodavca da svi budu zadovoljni..a ne plata ti je baksis ako neces ima ko oce
 
Ma daj bre ljudi postavis jednu kameru i sve se vidi..+ nece niko smeti da drpa..nije to vise samo dobijes otkaz..nego prijavis krivicno delo kradje..sta je s fiskalnim racunima..zna se koliko ispadne kafa od onoga sto je ulaz..sta je otpis..naci ce oni svakako nacin pa ce zakidati musterijama zato i treba maximalno da se ispostuju od strane poslodavca da svi budu zadovoljni..a ne plata ti je baksis ako neces ima ko oce

Da, da ....prijavi ga gazda za krađu. Da je to tako jednostavno, SVI konobari bi bili već u zatvoru. Plus što brkaš pojmove...Limit za krivično delo sitne krađe, utaje i prevare je tek od 10.000 dinara, i to ga ne goni policija, nego mora vlasnik privatno da ga tuži. Znači.... sve ono advokati...tri godine suđenja....
A ako je ispod 10.000 dinara, može samo da mu kaže: '' NO, NO....''

A ako mu je već ukrao 10.000 dinara toga dana, KOLIKI mu je onda bio promet ???

Ima da natovari sebi na vrat sve moguće inspekcije, i na kraju će najverovatnije on biti optužen za mnogo ozbiljnije krivično delo - utaja poreza.
 
Poslednja izmena:
Pa dobro u ovom slucaju problematicnih konobara je to resenje zar ne..ipak je to licni snimak koji jedino gazda moze iskorititi..tesko da bi se povezalo podkradanje namirnica koje ne ulaze u knjige s ocigledom kradjom iz kase..i oni koji nemaju ledja sve manje se igraju s utajama..s neprijavljenjim osobljem i raznim drugim smicalicama
 
Prvo : NIKADA,ali nikada se tome ne moze stati u kraj...pa ja znam lude koji su u gacama unosili NES kafe u kafice...slali djevojke da im donesu pivo u torbama...to su takvi ljudi.
Moze gazda biti prema njima korektan koliko god...ako je naisao na KLEMPTOMANA on je DONJI.

Jedina ali jedina stvar sa PSIHOLISKE strane kojom se moze stati u kraj je kamera...pa makar na nju i ne gledao...konobar uvjek ima osjecaj da ga neko gleda odozgo :mrgreen:.

Poznajem gazde koje spavaju u kaficim ai estoranima...ne bukvalno ali su cjelo radno vrijeme tamo pa konobari u dogovoru sa kuharima zakidaju na gramazi.

Ono sto donosi profit su PICA...biti u lokalu...zaletiti se povremeno i prekontrolisato racune na stolovima,vidjeti sta je u tom momentu tipano za otvorenim stolovima i to je sve.

Jednostavno,pojacana kontrola...da konobarima to bude u podsvjesti.
 

Back
Top