Quantcast

kako spojiti modem i bezicni ruter a da to sve radi....?

triangles

Početnik
Poruka
1
cao svima...

imam problem i nadam se da ce puno vas da mi odgovori...haha

imam IKOMov kablovski net i modem Thomson TCM 420, i kupila sam bezicni ruter TP-LINK model TL-WR741ND... sve je spojeno i moj laptop prepoznaje bezicni net, tj mogu da se povezem i signal je jak, ali ne mogu da otvorim ni jednu stranicu i nemam internet...

u TP-LINKu su mi rekli da je problem u tme sto moraju da se izvrse podesavanja vezana za modem, kako bi modem odasiljao internet u ruter (moje amatersko shvatanje problema haha).. a u IKOMu kazu da takva podesavanja jesu neophodna ali da oni to nece da rade...

da li je neko imao slicnu situaciju i da li neko zna kako se podesavaju ove stvari.... ukoliko nije previse komplikovano bilo bi super ako bi mi rekli kako se to podesava... :dontunderstand:

unapred hvala!

cvrlebg

Aktivan član
Poruka
1.529
ja sam imao slicnih problema, ali sam na kraju uspeo da ih resim. ja imam telekomov ruter i na njemu nista nisam podesavao, samo sam u jedan port gurnuo kabal, a drugi kraj kabla u wan na tp-link ruteru. pokusaj preko laptopa da pristupis ovoj stranici 192.168.1.1 kad ti bude trazio user i pass kucaj admin za oba. kad se ulogujes idi na quick setup>next>izaberi dynamic ip> pa izaberi wireless radio enable> u ssid ukucaj naziv mreze, kako ti hoces> region izaberi US>chanel 6>54Mbps 802.11g>next i na kraju finish.

ovo su ti ona glavna podesavanja, posle njih proveri da li ti radi net, pa javi, da pokusamo jos nesto.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.