Kako SNS planira da poveca natalitet ako podrzava abortus?

natalitet se povecava borbom protiv mafije i kriminala, protic ostataka ds rezima i njihovih odluka iz perioda 2000-2012.

kada sa ulica nestanu nasilnici i kriminalci, posten svet ce bolje da se oseca, srbiju vratiti radnicima i postenoj inteligenciji. misko, cume, beko, kole, bole i slicni su teret srbiji
Под слобом је српски наталитет био 1.02, тако да не знам зашто кривиш само ДС за то.
 
Ако неко учини да прво ухапсе прелетача Весића... после тога ми неће бити битно кога ће све да похапсе.

Иначе, пошто ДС није на власти већ 10 година, заиста је чудно да нико битан није ухапшен. Осуђен није нико.
Наравно, ако постоје докази, ако све што гледамо није само бедно таблоидно клепетање (за шта постоји скромних 99% вероватноће).

А што се тиче наталитета... Нека повећају стандард, то је очигледна помоћ, али најпре нека укину таблоиде.
Млађе генерације неће направити ништа ако наставе да прате ову поплаву некултуре и простаклука.
e, vesic. ti si stohiljaditi koji ga pominje. ja sam ga davno okarakterisao ovde na forumu. vama smeta sto je dobar i efikasan
sluga.

americki vojnici imaju imunitet svuda u svetu, ap se to nepsiano odnosi i na njihove satrape, agente ili simpatizere. mislio sam da to znas.

tabloidi si mi ispod snizenja. ha, ha, ha
 
natalitet se povecava borbom protiv mafije i kriminala, protic ostataka ds rezima i njihovih odluka iz perioda 2000-2012.

kada sa ulica nestanu nasilnici i kriminalci, posten svet ce bolje da se oseca, srbiju vratiti radnicima i postenoj inteligenciji. misko, cume, beko, kole, bole i slicni su teret srbiji
a bata andrej i kum nikola, kokeza...zvonko, zelja i ostali sns banditosi, oni nisu problem...sumnjiva mi je i tetka iz Kanade
 
Autorska tema:

Predsednik SNS, Vucic, upravo je izjavio da on podrzava abortus. Razumem da se abortus u nekim slucajevima mora dozvoliti zbog zdravlja zene. Ali otvoreno podrzavati kao vlast tako nesto dok se navodno boris za veci natalitet je debilizam ili si zestoko pokvarena osoba.

Uvodenjem Afrikanki

https://www.boredpanda.com/sudanese...oogle&utm_medium=organic&utm_campaign=organic

sudanese-model-queen-of-the-dark-nyakim-gatwech-23-5959ef100cdca__700.jpg
 
Ukidanje abortusa vodi isključivo ilegalnim abortusima, što za posledicu ima ruiniranje zdravlja žene i potencijalnu neplodnost, povećanom broju sirotišta za neželjenu decu, te još masovnijem iseljavanju u zemlje koje ljudima pružaju veću slobodu izbora.
Abortus svakako treba zabraniti, ne zarad povećanja nataliteta, već zato što je to očigledno ubistvo bespomoćnog deteta.
 
mislim da ga treba ostaviti kao mogućnost samo u slučaju da se radi o silovanim ženama ili u slučajevima kada pregledi pokažu da je beba teško hendikepirana
pa ostavljeno je, ali ovi bolesnici oce da bude ustavom zagantovano pravo - pa ti si bio na podvorumu, na religiji, znas sta je zrtvoprinosenje dece kroz istoriju?

ima parova koji namerno zatrudne pa posle ritualno idu na abortus - satanisti
 
pa ostavljeno je, ali ovi bolesnici oce da bude ustavom zagantovano pravo - pa t si bio na religiji, znas sta je zrtvoprinisenje dece kroz istoriju?

ima parova koji namerno zatrudne pa posle ritualno idu na abortus
ima satanista kojima je pravo na abortus potrebno da bi ritualno žrtvovali decu...ako se ne varam ima država u SAD gde je dozvoljen abortus i odmah po rođenju...ili se bar neki zalažu za to...
 
konzervativna amerika, a otpadija je uglavnom po obalama, pa mi posle recite amerika degenerici - vidi bre koliko nas ima
Pogledajte prilog 1177937
Amerika je sva u nekim ekstremima...

Dešava se da se na društvenim mrežama obruše na ženu i nazovu je transfobnom, jer je rekla da je srećna što je žena i majka (a nije sebe nazvala cis-ženom i uključila u svoju izjavu i trans-žene) ili je napisala da nije u redu da se trans-žene takmiče u ženskim sportovima sa ženama koje su od rođenja žene, a onda ženama zabrane pravo na abortus! Iz krajnosti u krajnost...

Bizarna zemlja...
 
Svedjani, Danci, Svajcarci itd, imaju veoma visok standard, ali nema nataliteta...problem je nesto drugo
Зато сам и написао две ствари. Паре су једно, мада није пресудно. Таблоиде сам ставио као друго по реду, али то се може испоставити много важнијим.
Не можеш ништа да очекујеш од младих који присуствују (и учествују) оваквим садржајима где се девојкама рекламира споља гладац (а изнутра ко зна шта), да буду спонзоруше, старлете или који је већ сада назив најстаријег заната, а момцима се рекламира опет само материјално, важније је имати "пола метра телефона" и џип, него мозак.

Похлепа је појела здрав разум запада. Нама се рекламира то исто.
Да не објашњавам овде нашироко да породице без деце у каснијим годинама почињу да имају велике проблеме. Да се примети да увек пишем "деца", никад у једнини.

Наталитет спасиш увозом
То не функционише. Они нису наша култура.
Или ће они да буду утопљени у нас или ћемо ми на крају да постанемо мањина у сопственој "кући".

Ни једно ни друго решење ми се не свиђа.
 
e, vesic. ti si stohiljaditi koji ga pominje. ja sam ga davno okarakterisao ovde na forumu. vama smeta sto je dobar i efikasan
sluga.

americki vojnici imaju imunitet svuda u svetu, ap se to nepsiano odnosi i na njihove satrape, agente ili simpatizere. mislio sam da to znas.

tabloidi si mi ispod snizenja. ha, ha, ha
Знам да Американци нису потписали ниједан битан споразум око надлежности међународних судова за војна питања.

Тај Изногуд ефикасан?!? Питај неког ко живи у Београду и ко је прелазио преко Трга републике у периоду "прекоцкавање Трга", па да видиш да је дефиниција неспособности.

Али не брини много. Пошто ће нам вођа по свему судећи још потрајати, доћи ће неки "Весић" и у твој крај. Па када будеш видео на шта то личи, онда немој да се жалиш.
 
Зато сам и написао две ствари. Паре су једно, мада није пресудно. Таблоиде сам ставио као друго по реду, али то се може испоставити много важнијим.
Не можеш ништа да очекујеш од младих који присуствују (и учествују) оваквим садржајима где се девојкама рекламира споља гладац (а изнутра ко зна шта), да буду спонзоруше, старлете или који је већ сада назив најстаријег заната, а момцима се рекламира опет само материјално, важније је имати "пола метра телефона" и џип, него мозак.

Похлепа је појела здрав разум запада. Нама се рекламира то исто.
Да не објашњавам овде нашироко да породице без деце у каснијим годинама почињу да имају велике проблеме. Да се примети да увек пишем "деца", никад у једнини.


То не функционише. Они нису наша култура.
Или ће они да буду утопљени у нас или ћемо ми на крају да постанемо мањина у сопственој "кући".

Ни једно ни друго решење ми се не свиђа.
Mislim da je glavni razlog niskog nataliteta na Zapadu agresivno potrošačko društvo, koje potencira ekstremni individualizam kao vrednost kojoj treba težiti. Otuđeni pojedinac je idealni potrošač. Ali, otuđeni pojedinac je i sebičan, nespreman da žrtvuje sopstveni komfor zbog drugih i - po potrebi - stavi zajednicu na prvo mesto.

Premda se možda čini da je danas standard ljudi daleko viši nego pre, jer su neke nevažne stvari pojeftinile i postale pristupačne mnogima (tehnika, putovanja) - zapravo velike i za porodični život važne stvari je teže steći nego ranije (npr. izgraditi kuću, odnegovati i odškolovati decu, itd.). Treba se žrtvovati za porodicu, a kako ako je osoba naučena da su ona, njene želje i potrebe uvek na prvom mestu?

Zapad za sada rešava taj problem tako što u svoje zemlje dovodi siromašne građane iz drugih zemalja, svežu krv, tako da njihovi građani ne gube na komoditetu, ali ne samo da ni to nije moguće na duže staze, već može biti i problematično, tj. može stvoriti niz problema sa kakvima se i inače sreću multikulturalna društva. Evropa ipak nije isto što i SAD, Kanada ili Australija.

Mi smo društvo koje je tradicionalno porodično orijentisano. Volimo da budemo okruženi familijom, pa čak i da živimo u zajednicama sa više generacija u kojima se svi oslanjaju jedni na druge. Nas sada uče da je to pogrešno, nezrelo i ružno i da i mi treba da postanemo što veći individualisti i što bolji potrošači, ali možda bi se tome trebalo opirati. Znam nekoliko supružnika koji su se odlučili na treće dete samo zato što su u blizini bile bake i deke da pripomognu!

Treba selektivno prihvatati tuđe vrednosti i dobro razmisliti da li nam one odgovaraju, jesu li u skladu sa našim mentalitetom, donose li nam korist ili štetu. Što manje obezvređivanja sebe na račun drugih - to bolje. :)
 
Autorska tema:

Predsednik SNS, Vucic, upravo je izjavio da on podrzava abortus. Razumem da se abortus u nekim slucajevima mora dozvoliti zbog zdravlja zene. Ali otvoreno podrzavati kao vlast tako nesto dok se navodno boris za veci natalitet je debilizam ili si zestoko pokvarena osoba.
pa misleci da se odnosi na pocetak trydnoce..kome da padne na pamet da se kasapilo i u sedmom i da se to zabranjuje
 
Mislim da abortus nema previse uticaja na natalitet. Kada bi ga zabranili bilo bi ga nelegalnih sa katastrofalnim posledicama. Natalitet ima veze sa standardom kada se docepamo plata od 1000 evra bice i dece. Pogledajte nase u inostranstvu niko ispod 2~3 dece,imaju i pomoc drzave . Ovde je bilo jako tesko 90 tih odluciti se za decu u vreme rata ,nemastine ,Kada smo to pregurali preguracemo sve.
 

Back
Top