• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Kako smo postali vise robotizovana nego ljudska bica?

Zauz

Buduća legenda
Poruka
29.896
20220721_121842.jpg

Fotokopirala sam ono sto mi trebalo da bih sacuvala / pocepala bacila.
Zato sto mi treba da prihvatim prolaznost vremena odnosa emocija ljudskosti svega.Zasto je to tako bolno prihvatiti?

Tada je bilo ljudskosti koliko - toliko razgovora koliko - toliko sigurnijeg mirnijeg stalozenijeg sveta istih takvih odnosa medju pojedincima koliko - toliko.

Sada se osim porodice / cimera sa kojim zivimo ostalo se svelo na internet / razgovori druzenja /jos ova pandemija gde osobe kojima treba jos neko provedose vise vremena na forumu....

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.327
Pogledajte prilog 1192242

Fotokopirala sam ono sto mi trebalo da bih sacuvala / pocepala bacila.
Zato sto mi treba da prihvatim prolaznost vremena odnosa emocija ljudskosti svega.Zasto je to tako bolno prihvatiti?

Tada je bilo ljudskosti koliko - toliko razgovora koliko - toliko sigurnijeg mirnijeg stalozenijeg sveta istih takvih odnosa medju pojedincima koliko - toliko.

Sada se osim porodice / cimera sa kojim zivimo ostalo se svelo na internet / razgovori druzenja /jos ova pandemija gde osobe kojima treba jos neko provedose vise vremena na forumu....
nije kriv ni internet ni forum

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
36.327
Kao da smo masovno postali roboti / nekada je bilo kosarke sad nema ekipe / nekada plivanje u rekama sada mhe /zagadjenja nema gde da se pliva...

Koliko - toliko je tada bilo sve normalnije vise okrenuto ljudima vise okrenuto tome da se gradi zajednistvo kakvo - takvo.
tačno , bili je više međusobno druženje , izlaska , i sve nešto to , ali veruj mi , i tada je postojala ljubomora , podmetanje, ogovaranje , klanovi u društvu, rivalitet, što se tiče međuljudskih odnosa možda je bilo gore, sve zbog tog druženja i fizičkih kontakta

Poruka
16.648
Najgore je što, kako vreme prolazi, situacija je sve gora.
Poseban oblik imbecilnosti i nekog perverznog idiotluka, znači stvar toliko glupa da prosto ne mogu da nađem odgovarajuću reč za to, su viber grupe roditelja i vaspitačica/nastavnica u školama i vrtićima.
Odmah uz to su i oni e-dnevnici ili kako se već zovu gde roditelji gledaju ocene svoje dece.
Jedna moja poznanica non stop prati kretanje svog deteta preko gps-a.
I još mali milion primera gde, pretežno moja generacija ljudi koja od svog potomstva pravi apsolutne idiote.

Zauz

Buduća legenda
Poruka
29.896
Elektronski dnevnici ... sta ako neko udje tu obrise nesto ....sta ako roditelje ne zanima da gledaju sta ako im je previse komplikovano...sta ako ih grupe preko interneta gde se dopisuju roditelji iz odeljenja ne zanimaju...
Ucenje preko interneta...mnoga deca nemaju toliko dobar internet ni tehnologiju sa kojom mogu to da postignu...
Neki satovi se reklamiraju da prate decu nekako ostavice ga negde ako se nesto desi mogu da skinu bace...

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.