Kako smanjiti potrosnju ulja kod przenja jaja ili kajgana?

Umri_muski

Legenda
Poruka
53.858
Uvod , trosim i gledam da trosim jako malo ulja, sto iznervira skoro svaku domacicu koja mi dodje.
A jaja i kajgana su poznati da mogu da upiju ulja ihaha....dve rakijske casice sigurno na 4 jaja.
Krompir takodje....treba mu i za ukus...
Crni luk malo manje....treba mu za obradu....ne toliko za ukus.

I sad ima tu raznih tehnika, kako obezbediti malo lepljenje a malu potrosnju ulja....ali da li vi imate neki savet..

Primedba, mast se mozda upija malo manje, a bolje odvaja od lepljenja...to je sigurno...
 
Uvod , trosim i gledam da trosim jako malo ulja, sto iznervira skoro svaku domacicu koja mi dodje.
A jaja i kajgana su poznati da mogu da upiju ulja ihaha....dve rakijske casice sigurno na 4 jaja.
Krompir takodje....treba mu i za ukus...
Crni luk malo manje....treba mu za obradu....ne toliko za ukus.

I sad ima tu raznih tehnika, kako obezbediti malo lepljenje a malu potrosnju ulja....ali da li vi imate neki savet..

Primedba, mast se mozda upija malo manje, a bolje odvaja od lepljenja...to je sigurno...
Za manje ulja tokom przenja, jedino ti je potrrban dobar tiganj
Jer tad i necd bas nesto da se lepi
Ja koristim minimalno ulja ali imam dobar tiganj, i sve ok
 
Uvod , trosim i gledam da trosim jako malo ulja, sto iznervira skoro svaku domacicu koja mi dodje.
A jaja i kajgana su poznati da mogu da upiju ulja ihaha....dve rakijske casice sigurno na 4 jaja.
Krompir takodje....treba mu i za ukus...
Crni luk malo manje....treba mu za obradu....ne toliko za ukus.

I sad ima tu raznih tehnika, kako obezbediti malo lepljenje a malu potrosnju ulja....ali da li vi imate neki savet..

Primedba, mast se mozda upija malo manje, a bolje odvaja od lepljenja...to je sigurno...
Teflon, malkice ulja i dobro zagrej tiganj. Gledaj da je poprilicno topao nekih 10 cm ruka iznad. Promesaj jaja pre nego sto ih stavis na tiganj i nemoj odmah da ih mesas i obrces u tiganjuvec sacekaj prvo malo. Mozes viljuskom sa strane malo da proveris da li se odvajaju.
 

Back
Top