Kako slušate klasičnu muziku?

~sweet girl~

Ističe se
Poruka
2.788
Nedavno sam pogledala film Legenda o 1900. Zaljubih se u bogatstvo zvukova klavira.
To me je odvelo na istraživanje foruma sa terminom "klavir"...ma predivno. I forum, a tek klavir 😁

Da li imate neke slušalice ili ozvučenje i koje? Kako ostvarujete tu punoću i bogatstvo zvuka? Nekvalitetan mi je zvučnik na telefonu. A pokvarile su mi se kvalitetne slušalice.

Ako idem sa prepostavkom da nema glupog pitanja, pitam:
da li se klasična muzika sluša ništa drugo ne radeći, da li se samo leži/sjedi, eventualno pleše i sluša?

Ne postoji pravilo, muzika je jedno, a reprodukcija je drugo. Naravno da je lepo kada dobra muzika i dobro zvuči, ali ako je muzika dobra, dobra je i na starom radiju i na najsavremenijem HiFi sistemu.

A to da li ćeš da zatvoriš oči, opustiš se i uživaš, ili ćeš da igraš uz dobru klasičnu muziku, to je samo do tebe. Nijedna reakcija nije pogrešna.

Ne postoji pravilo, muzika je jedno, a reprodukcija je drugo. Naravno da je lepo kada dobra muzika i dobro zvuči, ali ako je muzika dobra, dobra je i na starom radiju i na najsavremenijem HiFi sistemu.
Pa ima razlika, kako nema...pa zato ljudi i kupuju dobru opremu. Postoje i audiofili, kao zasebna kategorija.
A to da li ćeš da zatvoriš oči, opustiš se i uživaš, ili ćeš da igraš uz dobru klasičnu muziku, to je samo do tebe. Nijedna reakcija nije pogrešna.
To se podrazumjeva za običnu muziku, ali pitala sam baš namjerno za klasičnu, zbog bogatstva zvuka.

Nama je nastavnica u osnovnoj zahtijevala da žmirimo, ruke držimo na stolu opušteno - i da samo slušamo.
Kantam da se tako više dobije od klasične muzike, i da se više uživa, i da se onda više i sluša.

U svakom slučaju, hvala na mišljenju.

Klasičnu miziku slušam kad radim nešto jednostavno i repetativno, kao tipa-krečenje, gletovanje, generalno čišćenje kuće... sadnja semena u proleće, zalivanje biljčica;
Slušalice na uši i "cepaj :zcepanje: ", gde god je potrebna koncentracija na srednjem nivou prema osećaju, i idemo! Kad klasična mizika ne radi, radi slušanje audio knjiga.
Kad nisam ni za to, ponavljam u sebi i brojim molitvu "Gospode Bože, Isuse Hrriste, Sine Božiji, pomiluj me!", ili "Oče naš";

Pa ima razlika, kako nema...pa zato ljudi i kupuju dobru opremu. Postoje i audiofili, kao zasebna kategorija.
Znam, naravno, zovu ih i "audiofools", pogodi zašto.

Što više voliš muziku, to će ti biti manje bitna cena zvučnika iz kojih slušaš.

Na poslu slušam Bose S1 pro zvučnike, slušalice Soundcore Space Q45, kod kuće KEF zvučnici i Technics pojačalo AA klase, portabl zvučnici par JBL Flip 6. Imam još koješta ali ne znam sve napamet.

Znam, naravno, zovu ih i "audiofools", pogodi zašto.
A strogo je to, neka svako radi šta voli dok druge ne dira. 😁
Što više voliš muziku, to će ti biti manje bitna cena zvučnika iz kojih slušaš.
Na poslu slušam Bose S1 pro zvučnike, slušalice Soundcore Space Q45, kod kuće KEF zvučnici i Technics pojačalo AA klase, portabl zvučnici par JBL Flip 6. Imam još koješta ali ne znam sve napamet.
Pa ja nemam ništa, a ti imaš to sve i pišeš mi kako nema veze.... 😉

Klasičnu miziku slušam kad radim nešto jednostavno i repetativno, kao tipa-krečenje, gletovanje, generalno čišćenje kuće... sadnja semena u proleće, zalivanje biljčica;
Slušalice na uši i "cepaj :zcepanje: ", gde god je potrebna koncentracija na srednjem nivou prema osećaju, i idemo! Kad klasična mizika ne radi, radi slušanje audio knjiga.
Kad nisam ni za to, ponavljam u sebi i brojim molitvu "Gospode Bože, Isuse Hrriste, Sine Božiji, pomiluj me!", ili "Oče naš";
Imaš baš lijepa razmišljanja i interesovanja, i sviđa mi se kako si uspijela ukombinovai ugodno i korisno, na puno osnova...

Nedavno sam pogledala film Legenda o 1900. Zaljubih se u bogatstvo zvukova klavira.
To me je odvelo na istraživanje foruma sa terminom "klavir"...ma predivno. I forum, a tek klavir 😁

Da li imate neke slušalice ili ozvučenje i koje? Kako ostvarujete tu punoću i bogatstvo zvuka? Nekvalitetan mi je zvučnik na telefonu. A pokvarile su mi se kvalitetne slušalice.

da li se klasična muzika sluša ništa drugo ne radeći, da li se samo leži/sjedi, eventualno pleše i sluša?
Imam dobro ozvučnje. A i dobre oslušalice, nekoliko njih. Medjutim, kada je kalsična muzika u pitanju. Desilo mi se pre par godina da sam slušao uživo Nemnju Radulovića. Njegov koncert bio je bez ozvučenja. samo prirodni zvukovi iz instrumenata. I ako mi se njegovo izvodjenje nije svidelo, iz nekih posebnih razloga koji nemaju veze sa njegovim veštinama. Posle tog njegovog koncerta bez ozvučenja. Teško mi je da slušam klasičnu muziku drugačije. Nemanja mi je skroz promenuo percepciju kalsične muzike koja se sluša bez ozvučenja. Jedinstven doživljaj za mene. Gde danas slušanje klasične muzike za mene. Ima pun smisao samo kada je bez ozvučenja.

Valja se usredsrediti osim ako ti je to sto slusas dobro poznato.

Back