Pozdrav svima,
Na svom lap top računaru imam normalno win XP a kao virtualnu mašinu imam win 98 a sve zbog specijalnih softwera i programa sistema tehničke zaštite (u ovom slučaju protiv požarna cenrala) koji jedino radi na win 98. E sad, problem je sledeći: naime, kako u softweru protiv požarne centrale da bi komunicirao sa njom treba da izaberem između COM 1 i COM 2 a na mom lap topu nemam fizički com port tu nastaje problem.Ja sam problem com port rešio preko USB na RS 232 konvertora i kako se u win 98 već zauzeti COM portovi 1 i 2 to mi kad instaliram usb na rs 232 on zauzme po defaultu com 3 . U prevodu treba da skinem com 1 ili com 2 pa bi mi USB na RS 232 bio na jednom od tih portova i mogao bih da komuniciram sa pp centralom. Pitanje je kako skinuti com 1 ili com 2 sa win 98? Hvala svima koji mogu pomoći.
Na svom lap top računaru imam normalno win XP a kao virtualnu mašinu imam win 98 a sve zbog specijalnih softwera i programa sistema tehničke zaštite (u ovom slučaju protiv požarna cenrala) koji jedino radi na win 98. E sad, problem je sledeći: naime, kako u softweru protiv požarne centrale da bi komunicirao sa njom treba da izaberem između COM 1 i COM 2 a na mom lap topu nemam fizički com port tu nastaje problem.Ja sam problem com port rešio preko USB na RS 232 konvertora i kako se u win 98 već zauzeti COM portovi 1 i 2 to mi kad instaliram usb na rs 232 on zauzme po defaultu com 3 . U prevodu treba da skinem com 1 ili com 2 pa bi mi USB na RS 232 bio na jednom od tih portova i mogao bih da komuniciram sa pp centralom. Pitanje je kako skinuti com 1 ili com 2 sa win 98? Hvala svima koji mogu pomoći.


