Kako se zaštititi od svakog napada psa?

Ало бре, ја живим у граду а не у џунгли и нећу уопште да размишљам како да се браним од звери. Покупите ту гамад са улица и радите са њима шта знате.
jeste vala............nama treba savet kako da se zastitimo od napada kriminalaca po beogradskim ulicama.
 
da! posle par kilometara, pridruzio se jos jedan zucko cupko. manje drustven po naravi, ali i on nam se pridruzio. usput je nasao mrtvu pticicu na obodu sume. rekao bih da je ono mala svraka, cavka, tako nesto. uzeo je u celjusti i brzo pritrcao da mi se pohvali. posle pola sata, posto smo se razdvojili, vidim zucka cupka i dalje nosa onu pticicu. oseca se vazan. to mu je urodjeno, instinktivno. tako provode dane, nocu spavaju kao i sav zivi svet oko nas.
ne razumem zasto psi nemaju pravo na zivot, iz vase perspektive?
 
Ja sam, kao što znate, veliki ljubitelj životinja.. a pasa, naročito! :heart: 🐶 Međutim, shvatam da svi ljudi ne moraju da vole iste pojave.. i sasvim mogu da razumem i da uvažim da nekome psi smetaju sa svojim ponašanjem i da ih neki ljudi ne vole. Psi lutalice jesu veliki problem, a koji je nastao opet isključivo nemarom ljudi. Psi se ponašaju teritorijalno (što im je u prirodi) i znaju da budu agresivni. Za njih teritorija nije samo dvorište koje je iza ograde, nego sve što su obeležili svojom teritorijom.. i tako je i štite. Psi koji jedu i spavaju ispred prodavnica i zgradnih prilaza smatraju ceo taj reon, park, trotoar svojom teritorijom.. ponašaju se zaštitnički i teraju strane pse a često i ljude. (Naravno, ne svi psi, ali ni ne moraju da budu svi da bi neugodnost zbog toga postojala.)

Ljudi koji nisu naklonjeni psima ih se prirodno boje, luče u sebi (nevoljno, nego automatski) hormone stresa i psi to osete. Tako je bivalo napada i na odrasle ljude i - što je najgore - na decu koja ih se boje i koja počinju da beže od njih.

Koliko god da puno volimo pse, ovo se mora uzeti u obzir i nema smisla to kao problem negirati. Otuda, hvala @Neno za postavku ove teme.. i upućujem molbu svima da lepo komunicirate međusobno.. bez obzira na to koju vrstu životinja više volite. :)

Thanks! 🙏:heart:
 
Evo toliko smo skromno nesebicni da cemo uskoro poceti da jedemo sami sebe. U Kini jedu pse. Ko je ovde lud, a ko zbunjen? Hajde i mi da jedemo pse i hocemo. Po opkladu da to nije daleko od realnosti i desavanja u savremenom dobu. Pa se onda i sam zapitam, zasto osudjuju kanibalizam?
Mislim da na planeti ima mesta za sve, na nacin da ne ugrozavamo druge. A i da smo mi ti agresori, koji ugrozavaju ostale, iako nema potrebe za time.

Pa sad da zakljucim svoje misljenje na ovu temu protiv pasa. Zasto gospodo ne bi pripremili nedeljni rucak sa maltezerom, civavom ili persijskom macetinom, uz predjelo kanarinca, papagaja ili ... japanske ribice?
 
@Odzacar.. slažem se sa svime što si rekao.. i to su pitanja kojima se uveliko bavimo i na ovom forumu, samo u okviru drugih tema.. (ne znam koliko si ispratio, evo npr. ova, ova i ova govore upravo o tome koliko je čovekovo ponašanje pogubno po prirodu i životinje.. te kako neki ljudi ulažu veliki trud i rad da se to promeni).

Međutim, konkretno na ovoj temi je reč o napadima pasa na ljude.. (a čega definitivno ima, složićeš se).. i kako se u tim situacijama ponašati.. pa onda - shodno temi - o tome ovde i razgovaramo. Je li to OK? :)
 
Ne mogu da se slozim o napadima pasa slobodnjaka, lutalica ili kako ih vec nazivaju. Ako sam decenijama vecinu dana na ulici, a jesam, zasto me nikada ni jedn ulicni pas nije napao?
Mene jesu i bili su gladni upravo zato...
Psi u čoporu kada su gladni itekako su zajebani.
Tada je bila ona Korona 2020 mogao si do prodavnice i to je to bilo.
Na mestu gde su me napali i dalje stoje ali su mirni pošto ih neko hrani.
 
Mene jesu i bili su gladni upravo zato...
Psi u čoporu kada su gladni itekako su zajebani.
Tada je bila ona Korona 2020 mogao si do prodavnice i to je to bilo.
Na mestu gde su me napali i dalje stoje ali su mirni pošto ih neko hrani.
Mora da su te napali zbog neceg treceg, a ne zbog gladi. Jer to bi bio prvi zabelezeni slucaj, da su psi slobodnjaci pojeli coveka na ulici.
 
Da, ali nikad nisam cuo da je pas napao, ujeo coveka zbog gladi na ulici. Jedino ako si namazao noge slaninom, ocekujuci naplatu od drzave zbog ugriza psa lutalice.
A verovali ili ne, neki to rade sa namerom. Psi reaguju na bicikliste, tj tockove. Dva coveka sam slusao kako pricaju o tome, da namerno izazovu psa slobodnjaka da ih capi, ne bi li naplatili odstetu od drzave.
 
Takozvani radni psi. Samo sto vucjaci nemaju jak ugriz, u poredjenju sa navedenima gore. Drugo vucjak nema ni jako telo, a ni tu agresivnu vijugu u karakteru, koliko god im dlaka odaje naocigledan izgled jake zivotinje. Ima zajebanih, pardon... nezgodnih vucjaka, ali od njega racunam da bih se odbranio u svakom fizickom konfliktu.
 

Back
Top