Kako se zaštititi od svakog napada psa?

Gradjani se ne obracaju ljudima sa "Alo bre!"
I grad je vrsta džungle, samo što je od betona i asfalta, a sa prirodom nema nikakve veze.A ovi što se obraćaju nekom sa "alo bre", dokaz su da ne postoji nikakva evolucija ni razvoj mozga, i da ju još uvek na mentalnom nivou divljih životinja iz džungle.Kakve god, ali džungla je džungla.Šta keže lik, "ja živim u gradu", ma idi begaj, zamisli, on je neki urbani lik, ma daj ga odmah u neku stranku ako još nije nigde učlanjen, dajte mu odmah upisnicu za naprdnjačku stranku i megafon za početak, da svi znaju ko je i šta je...
 
Ti mene, hvala Bogu, nikad nećeš ni da vidiš.

Da podeliš video u kome je pas brutalno ubijen :dash: Nije mi jasno zašto moderatori to dozvoljavaju?

Ko mrzi životinje mrzi i ljude, dakle što dalje od mene! BLOKIRANO!

Добили су шта су тражили. Нападаш бика - летећеш у вис. У чему је проблем. Да ли си желела да га закољу можда? Зашто мрзиш бика?
 
Bilo da su lutalice ili odbegli psi, u slučaju napada nema pardona.U slobodnoj prodaji ima biber sprejeva, šokera, teleskop palica, i ne treba se bojati da se ta sredstva upotrebe u datom momentu.Isto važi i za ljude koji bi vas napali ugrozili iz bilo kojih razloga.Problem je što mala deca i starije nemoćne osobe nemaju te reflekse a ni snage da se odupru takvim napadima, pa u takvim slučajevima imamo gomilu osuđujućih objava na portalima kao da je propast sveta u pitanju.To što ni šinteri ne rade svoj posao kako bi trebalo, to je još jedan veliki problem.Hvataju lutalice sa više ili manje uspeha, i to samo po prijavi kad je možda već kasno, drže ih neko vreme u azilu, pa ih opet puštaju na slobodu jer nemaju uslova da ih drže duže vreme i da ih hrane.Čitali smo nedavno o psu kojeg su deca "izgustirala", tojest, dojadio im je, pa ga prodaju ili poklanjaju, šta je već bilo.Nije ni bitno.Ako je neko uzeo psa samo zbog dece, bolje da ga i ne uzima jer je i sam neodgovoran i nesposoban za čuvanje kućnog ljubimca.Mnogi ostavljaju svoje ljubimce na ulici jer im dojade ili šta god već, a takve bi trebalo debelo kazniti.Zato sam i mišljenja da ljubimce ne treba držati u skučenim ili bilo kakvim stanovima i stambenim zgradama, jer to nije prirodno stanište ni za jednu životinju.Ko nema dvorište i uslove da drži neke ljubimce, takvima treba zabraniti držanje istih.Nije to plišana igračka koju baciš u ćošak kad ti dojadi da se igraš sa njom, to je ipak živo biće sa posebnim i specifičnim potrebama.Te životinje moraju da budu uvek pod nadzorom i da se vlasnici brinu za njih kao za svoju decu.Takođe, moraju da ih socijalizuju da ne bi kojim slučajem došlo do neprijatnih situacija u susretima sa drugim ljudima ili životinjama.Ako neko nije sposoban za to, onda za njega držanje kućnog ljubimca nije rešenje.
ajd sto ne love pse, nego ni rupe na kolovozu ne popravljaju. grad je postao veliki a komunalne sluzbe ostale male...
 
A svi imamo neke traume od besnih kera, mene napao čopor pre dve god I šta sada ...da mrzim sve pse ...neću i ne mogu.
Ali moram da budem oprezan pošto živimo u državi gde na ulici mogu da te izujedaju besni psi i država opušteno da ne reaguje.
A mačke me nikada nisu napale a opet ne mrzim pse :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Негираш право животиње да се брани од псеће напасти? Какав си ТИ то човек?
Sine Mitre, ko je ova likusa? psa ne ubraja u zivotinje, a i mi sami kao ljudi smo jedna vrsta zivotinja, sto si dokazala svakom sledecom izjavom. I treba da pises. Moje je zadovoljstvo da sve vrste zivotinja ucestvuju u svakoj polemici, jer samo tako se moze razbrati ovo od onoga.
 
U takvim,nezgodnim situacijama,kada ste sami a lutalica je 5-10 ,nikad,nikad nemojte bezati ili se sagnuti,cucnuti,takodje je vazno,mozda i naj vaznije,koliko god da ste se uplasili,ne dozvolite da oni to vide.Trik 2 je da se brzo savijete i "podignete nesto" sa asvalta,(tada oko vas nema nicega ko za k..),nema veze,blefirajte,oni ce instiktivno da pocnu da beze.A za one hrabrije nastavite blef i ako je potrebno podignite ,to "nesto" iznad glave,kao da cete da ih gadjate.Uvek upali.
Trik 3,izvadite nesto slatko iz dzepova/torbe i bacite im.
 
U takvim,nezgodnim situacijama,kada ste sami a lutalica je 5-10 ,nikad,nikad nemojte bezati ili se sagnuti,cucnuti,takodje je vazno,mozda i naj vaznije,koliko god da ste se uplasili,ne dozvolite da oni to vide.Trik 2 je da se brzo savijete i "podignete nesto" sa asvalta,(tada oko vas nema nicega ko za k..),nema veze,blefirajte,oni ce instiktivno da pocnu da beze.A za one hrabrije nastavite blef i ako je potrebno podignite ,to "nesto" iznad glave,kao da cete da ih gadjate.Uvek upali.
Trik 3,izvadite nesto slatko iz dzepova/torbe i bacite im.
Kada ste u polucucecem stavu sa polu rasirenim rukama, u njihovim ocima delujete kao nesto mnogo vece i jace od njih, ako krenete na njih hrabro sa uzvikom, u njihovim mislima je napad necega veceg i jaceg od njih. copor pasa ce se razbezati, izdominiracete nad njima i to je nepogresiva odbrana od copora. provereno/proverite

mada licno ja, cucnem i dozivam ih da pridju, jer nemam strah koji bi osetili. neki pridju njusnu i produze, neki me poljubi, neki me ignorise.
 
Kada ste u polucucecem stavu sa polu rasirenim rukama, u njihovim ocima delujete kao nesto mnogo vece i jace od njih, ako krenete na njih hrabro sa uzvikom, u njihovim mislima je napad necega veceg i jaceg od njih. copor pasa ce se razbezati, izdominiracete nad njima i to je nepogresiva odbrana od copora. provereno/proverite

mada licno ja, cucnem i dozivam ih da pridju, jer nemam strah koji bi osetili. neki pridju njusnu i produze, neki me poljubi, neki me ignorise.
Neki dreseri zaista tvrde da ih tada netreba gledati u oci.Ja imam sasvim suprotno iskustvo.
 
Neki dreseri zaista tvrde da ih tada netreba gledati u oci.Ja imam sasvim suprotno iskustvo.
Ako si siguran da mozes da razberes alfe, onda budi siguran da tvoj pogled u alfin nece izaci na dobro. Jer psi i ne samo psi, pre okrsaja, taj pogled odlucuje. A ako buljis u alfa muzjaka, pak i zenku a nisi alfa, ne preporucujem ti da ih gledas pravo u oci.

Dodacu da se mnogi oslanjaju na "foru" tu nema fore. Poslusaj ovaj savet. Ili jesi ili nisi LAV! :) Sace da me sankcionisu alo breeeij bree reklama za dzaba! :D lav pivo. Izvinjavam se administraciji, mislio sma na ljubav "LOVE" lav
 
Грађани се глупанима обраћају како хоће.
Meni se ne dopada razlika koju ste uvideli u intelektu, emancipaciji i urbanizma, izmedju ljudi koji zive u gradu i na selu, kao ni vasa predstava o zivotinjskom poreklu izmedju vola i psa. Uvidjam da imate macku kao kucnog ljubimca. Da li se osecate kao maca koja trazi alfa psa koji ne zna da laje na ovom forumu?
 
Meni se ne dopada razlika koju ste uvideli u intelektu, emancipaciji i urbanizma, izmedju ljudi koji zive u gradu i na selu, kao ni vasa predstava o zivotinjskom poreklu izmedju vola i psa. Uvidjam da imate macku kao kucnog ljubimca. Da li se osecate kao maca koja trazi alfa psa koji ne zna da laje na ovom forumu?

Све што си написао је погрешно. Леп поздрав.
 
A sada, ako nista od do sada navedenog ne upali, psi nemaju trbusne misice. Ako je pas bolestan od besnila, kao fizicka odbrana je sut u predelu stomaka. Na taj nacin cete ga ugroziti toliko, da cete unistiti njegove unutrasnje, stomacne organe, zbog same anatomske strukture psa. Doci ce do unutrasnjeg krvarenja u psa i on ce umreti u najtezim mukama (sepsa). Nemojte zloupotrebljavati ovakav nacin odbrane od pasa kod kojih niste sigurni da je oboleo od besnila. Vas ce zasiti od ugriza i prezivecete, a pas koji je dresiran kao radni odbrambeni pas ce umreti u strasnim mukama.
 
Ево вратих се из центра Земуна, у Господској улици ( пешачка зона) ординирају три повећа улична пса, лају, јуре се и застрашују пролазнике. Случај за шинтере којих више нема, изгледа.
 
Zasto ih se plasite gospodjo elektriko?
na ulici nisu opasnost. zdrav strah od pasa cuvara je kad ulazite na njihovu teritoriju, ogradjeno dvoriste.
malopre sam se vratio iz setnje. tokom setnje, crni cupko ide pravo na mene i kao da trazi drustvo. javim mu se, spustim ruku i malo usporim. on me njusne i vidno srecan krene u suprotnom pravcu, tj. pored mene. i vidi se da je srecan, seta sa nekim. ponasao se kao da se znamo ceo zivot. tu malo ispred, okolo ali opet pored mene. njuh ga povuce tamte amte i opet se vrati i seta sa mnom, kao pravi drugar. trazio je drustvo. psi su dobri gospodjo elektriko.
 
Poslednja izmena:

Back
Top