Kako se zaštititi od sunca?

mario80

Legenda
Poruka
59.867
Jel pomaže ovako nešto na parkingu?

IMG_20220527_132801.jpg
 
PA ja ne mogu da govorim iz ugla automobila, ali ja stavljam na stakla folije 40% sto znaci one odbijaju 40% IC zracenja....to sluzi zimi da neda toplom napolje a leti da neda toplom unutra..
I kod mene je prijatno a nema klime...sto mislim da komsije ne vole, misle da sam lud...znas kako je..

Ali to je 40% folija, ne znam da li ima vise, Italijanska je i funkcionise...zimi sigurno , a leti reklo bi se i leti , ali ja nemam udar sunca na staklo, nego samo IC indirektno...

A sto se tice auta, video sam pre neki dan elektroautomobil, italijanski neki noname za nas, koji ima dva krova....jedan normalan i jedan 10cm iznad njega....ja bih rekao bas zbog grejanja automobila...
Teoretski ne bi trebalo da pravi veliki drag, jer su ravni paralelne potpuno...

Folija je providna...totalno providna..
 
Da nije lopurda,bilo bi bolje da je spolja,jer onda se ne bi grejalo staklo toliko.Ovako ima sigurno zastite,ali kad udjes u kola sa toplog vazduha spolja,unutra jos toplije.
Teoretski si u pravu , ali u praksi , ne znam...npr ja kad stavim ruku ispred stakla ili biljku , a da na staklu ima filter folije, sunce je slabije, i biljke to kazu...
Staklo se mozda ugreje, ali to je pola pola u najgorem, a u najboljem je 75 25, posto je folija slabiji provodnik od stakla...
 
Teoretski si u pravu , ali u praksi , ne znam...npr ja kad stavim ruku ispred stakla ili biljku , a da na staklu ima filter folije, sunce je slabije, i biljke to kazu...
Staklo se mozda ugreje, ali to je pola pola u najgorem, a u najboljem je 75 25, posto je folija slabiji provodnik od stakla...
Ipak manje toplote bi bilo kada bi se zastitilo staklo spolja da do njega ne dolazi sunce i u kolima bi 70 i vise posto bilo svezije u kolima.Kada se stakla zagreju apsobuju veliku kolicinu toplote,tako da zastita iznutra uopste nije ni priblizna,zastiti s polja.Zbas sta znaci kada ti je auto u hladu,a udjes s polja sa velike vrucine,mnogo je svezije u kolima i ne treba ti odmh klima,ili promaja,otvarajuci prozore.
 
Da to spolja i ja mislim da je idealno ali ovo iznutra ne mogu da maznu. Meni u centru bgd pokradoše sve što može da se iščupa. Kradu mi one trakice na ivicama vrata ?

Folije za stakla su sranja em crne boje pa to kada se užari istopi se staklo.
 
Pa ove IC italijanske sto ja stavljam na stanove, to je providno, doduse ima malo zamucenje, mozda do 5% i manje...
Nego odozgo ti najvise bije, zato se meni svidelo kod elektroautomobila sto ima plocu iznad krova, u prevodu ima nosac za teret u obliku ploce a ne u obliku daski...
 
Помаже светла боја аута, помажу и те фолије које се поставе...
Најбоља је сенка/хладовина, али испод дрвета мож' да те дочека свашта.

Гаражу немамо сви, нити ћемо је имати ни за 50 година.

Најбоље је не јуришати нигде лети. Дођеш, барем спусти предње прозоре ако не можеш и врата да отвориш... Сачекаш мало, па коначно уђеш.
 

Back
Top