Kako se zapravo živi u Kanadi: Istina o kojoj se ćuti

о Канади

• медији лажу

glasova: 3 50,0%
  • све је истина

glasova: 0 0,0%
  • како коме

glasova: 1 16,7%
  • селим у Аустралију

• боље и Путин

• Србијо .. Мајко .. долазим

• ма какви лоше .. три пута скупље Европљани нам плаћају за ЛПГ него пре само шест месеци

• незнамо шта ћемо са парама па боље да кукамо да престане да долази светска сиротиња

• гледам како пропадамо и кокам кокице

glasova: 2 33,3%

• Ukupno glasova
    6

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.691
Iskreno verujem da zivot u Kanadi nije tako idealan kako neki misle (i da zapravo raj na Zemlji ne postoji nigde) ali recimo mislim da je zivot u Kanadi daleko bolji nego u SAD i da je Kanada dosta bolje mesto za zivot nego SAD recimo.
Recimo sistem i nacin zivota u Kanadi je ipak blizi nekoj socijal-demokratiji i nekom evropskom modelu nego onom surovom ogoljenom americkom kapitalizmu odnosno korporativnom fasizmu kakav vlada u SAD, recimo Kanada ima dosta jacu i odgovorniju socijalnu drzavu i socijalnu politiku, pravni sistem im je nazavisniji i zakoni su im dosta liberalniji, zatim Kanada iako je cak nesto veca od SAD ima daleko manju populaciju pa nema prevelike koncentracije ljudi na jednom mestu (osim eventualno u Torontu i jos par gradova) i za razliku od SAD nema toliko siromasnih i socijalno ugrozenih, nema toliko guzve, nema toliko podela medju ljudima, rasizma, oruzja, nasilja (kao i kulta oruzja i nasilja), te neke toksicne i negativne energije na svakom koraku (kao u SAD) i ovako se cini kao dosta prijatnije i manje stresno mesto za zivot nego SAD.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.343
Imam prijatelje i u Kanadi i u SAD. Za one koji vole evropsko uredjenje gde ćeš da se oslanjaš na državu da vodi brigu o tebi, Kanada je daleko bolje mesto. SAD je za sposobne ljude, avanturiste i preduzetnike koji se ne ustručavaju da rade puno, da putuju gde ima posla (često sele) i koji neće da pate za "domovinom". Čak i ovakva kakva je, SAD i dalje pruža najviše mogućnosti za finansijski uspeh. Doduše, pruža i Kanada, ali je "bara znatno manja".

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.691
Imam prijatelje i u Kanadi i u SAD. Za one koji vole evropsko uredjenje gde ćeš da se oslanjaš na državu da vodi brigu o tebi, Kanada je daleko bolje mesto. SAD je za sposobne ljude, avanturiste i preduzetnike koji se ne ustručavaju da rade puno, da putuju gde ima posla (često sele) i koji neće da pate za "domovinom". Čak i ovakva kakva je, SAD i dalje pruža najviše mogućnosti za finansijski uspeh. Doduše, pruža i Kanada, ali je "bara znatno manja".

Odnosno drugim recima zivot u SAD qrcu ne vredi (ako nisi rodjen kao milioner), mislim ako ces samo da radis i ako ce zivot da ti se pretvori u neku jurnjavu za parama i materijalnim stvarima (i nekim iluzornim prestizom) mislim realno takav zivot ti ni ne treba, **** ti takav zivot.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.343
Odnosno drugim recima zivot u SAD qrcu ne vredi (ako nisi rodjen kao milioner), mislim ako ces samo da radis i ako ce zivot da ti se pretvori u neku jurnjavu za parama i materijalnim stvarima (i nekim iluzornim prestizom) mislim realno takav zivot ti ni ne treba, **** ti takav zivot.
Ne, nije u pitanju da se mora tako. Može sasvim solidno da se živi i sa umerenim radom gde ćeš da imaš dovoljno vremena i za odmor i relaksaciju. Poenta je u tome da u većini drugih zemalja možeš da se ubijaš od posla koliko god hoćeš, ali je plafon postavljen mnogo niže.

zubskoro30

Zainteresovan član
Poruka
246
У Канади је порез за препродају некретнина 0%

ДрМали
Jeste za primarnu rezidenciju. Ako imas jos jednu nekretninu onda je 38% od dobitka na tu nekretninu. Primjer- Platio si stan 500000, prodao ga za 700000, placas 38% od razlike, tj od 200000. Nije ni drzava luda jer je bas mnogo spekulanata, posebno iz inostranstva.

zubskoro30

Zainteresovan član
Poruka
246
Лепо да си погледао али Ствари,реално гледано и нису тако ружичасте.
У Швици,просечна 4лана Породица мора месечно издвоји,МОРА(законски регулисано)
издвоји,искешира и до 1,5К Франака месечно за болесничко Осигурање.

Ако сам добро прочитао ово горе,Канада има бесплатно Осигурање..тако?
Tako je, tj do 100000dolara po stanovniku.

zubskoro30

Zainteresovan član
Poruka
246
Ovo je malo preterano ima tamo odlicnih stvari,prvo MNOGO MNOGO JE VECI Novac koji se zaradi sta god da radis ovo sto dobijes u Srbiji pomnozi sa 4~5.drugo niko te nece prevariti niti omalozavati ,osecaces se kao covek i na poslu i na ulici. Ne moras da se lomis po salterima sve ti zavrsi drzava,posao kad izgubis nadjes za max 3 nedelje ako biras .Ne dobija se otkaz tako lako ,mora da bude opravdan .
Ne valja sto su nedrustveni ,to je posledica sistema individue ali nasi su nasli nacin pa se okupljaju oko nase crkve u Vankuveru i imaju razne sekcije. U sustini ko je drustven ovde bice i tamo .Drugo sro mi se ne svidja je sto ni jedan moj drug ,drugarica nije odrzao brak tamo ,mnogo lako se razvode i ulaze u drugi ,treci brak .Nekako nemaju strpljenja za brak.

Iskreno verujem da zivot u Kanadi nije tako idealan kako neki misle (i da zapravo raj na Zemlji ne postoji nigde) ali recimo mislim da je zivot u Kanadi daleko bolji nego u SAD i da je Kanada dosta bolje mesto za zivot nego SAD recimo.
Recimo sistem i nacin zivota u Kanadi je ipak blizi nekoj socijal-demokratiji i nekom evropskom modelu nego onom surovom ogoljenom americkom kapitalizmu odnosno korporativnom fasizmu kakav vlada u SAD, recimo Kanada ima dosta jacu i odgovorniju socijalnu drzavu i socijalnu politiku, pravni sistem im je nazavisniji i zakoni su im dosta liberalniji, zatim Kanada iako je cak nesto veca od SAD ima daleko manju populaciju pa nema prevelike koncentracije ljudi na jednom mestu (osim eventualno u Torontu i jos par gradova) i za razliku od SAD nema toliko siromasnih i socijalno ugrozenih, nema toliko guzve, nema toliko podela medju ljudima, rasizma, oruzja, nasilja (kao i kulta oruzja i nasilja), te neke toksicne i negativne energije na svakom koraku (kao u SAD) i ovako se cini kao dosta prijatnije i manje stresno mesto za zivot nego SAD.
Ma i Kanada je tipicna kapitalisticka zemlja gdje se mnogo radi i nema se vremena za druge aktivnosti. Nasi ljudi se osim u crkvi skupljaju i u sportskim klubovima kojih je sve vise, tu su uvijek i kafane itd. Najveci problem je bas surova klima, a u vecim gradovima (Toronto) guzva je stravicna. Tamo kao i u Srbiji Kanadjani teze ka drzavnim poslovima vjerovali ili ne i nece da rade teske poslove. Po meni najbolje je raditi svoj posao ako je ikako moguce, poneki gradjevinci zaradjuju vise od doktora i fakultetski obrazovanih ljudi. Prilicno je bezbjedno jos uvijek. Neki kazu da se do devedesetih nije ni zakljucavalo, ali onda su imigranti iz siromasnih zemalja svojim dolaskom to promjenili. Sve u svemu odlicna i stabilna zemlja za danasnje standarde.

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.513
u kanadu i ameriku je vredelo nasim izbeglicama koji su pametno kupili nekretnine na kredit, i sada su milioneri,...
a kako vreme ide srednja klasa nece moci auto da kupi, a ne nekretninu, tako da nije sad momenat, ko je odsanjao, to mu je

sto se tice zdravstva i kanadske socijale nasuprot americi:
u kanadi mogu da vam zakazu za 2 meseca, a vama treba sutra
u americi obavite sve sutra, pa vam za ta 2 meseca stizu racuni

u can ste morali da se pelcujte, a u usa nismo
to im je napravilo kastrovo kopile:
Newly released court records from a case brought by two Canadian residents against Trudeau’s communist dictatorship ... opsirnije:

Court Documents Reveal Trudeau’s Unconstitutional Travel Vaccine Mandate was Motivated By Politics Not Science

onda je bolja usa, samo ako niste zaglavili sa libtards

bas kao

Veoma poznat
Poruka
14.513
Imam prijatelje i u Kanadi i u SAD. Za one koji vole evropsko uredjenje gde ćeš da se oslanjaš na državu da vodi brigu o tebi
mislis kao section 8, drzava ti placa stan?
ili mislis ako izgubis posao, kao sada zbog korone?
ne samo da su ljudi primali naknadu za nezaposlene nego i korona dodatak, sta znam po godinu dana
pa ja sam pre nekih 10-15 ak vec godina isto ostao bez posla, primao tih 60% valjda i plus mi drzava placala razne predmete na koledzu...
samo jos da nadjes drzavu koja bi se ''pobrinula'' za tebe

zemunski kej

Elita
Poruka
18.415
Ma i Kanada je tipicna kapitalisticka zemlja gdje se mnogo radi i nema se vremena za druge aktivnosti. Nasi ljudi se osim u crkvi skupljaju i u sportskim klubovima kojih je sve vise, tu su uvijek i kafane itd. Najveci problem je bas surova klima, a u vecim gradovima (Toronto) guzva je stravicna. Tamo kao i u Srbiji Kanadjani teze ka drzavnim poslovima vjerovali ili ne i nece da rade teske poslove. Po meni najbolje je raditi svoj posao ako je ikako moguce, poneki gradjevinci zaradjuju vise od doktora i fakultetski obrazovanih ljudi. Prilicno je bezbjedno jos uvijek. Neki kazu da se do devedesetih nije ni zakljucavalo, ali onda su imigranti iz siromasnih zemalja svojim dolaskom to promjenili. Sve u svemu odlicna i stabilna zemlja za danasnje standarde.
Ono sto sam primetio u svoja dva putovanja po 2 nedelje je da su se nasi ljudi odlicno uklopili u njihovo drustvo. Nisam cuo da iko od nasih kopa kanale ili cak da radi u supermarketu ako nije njihov.. Vecinom mladi ,relativno svi zgodni za njihove prilike ekstra zgodni jer su generalno predebeli ,beli u masi tamnoputih ,kosookih,crvenih i svakakvih ,nemojte ovo da shvatite rasisticki vec kao prednost pri zaposljavanju .jer im prija da imaju takve uposlenike. Plus nasi ljudi su radoznali,znatizeljni bas razliciti od njihovog malo depresivnog karaktera.

Frtajler

Buduća legenda
Poruka
28.529
https://nova.rs/magazin/lifestyle/kako-se-zapravo-zivi-u-kanadi-istina-o-kojoj-se-cuti/

Život u Kanadi mnogima zvuči kao obećani san, ali istina je ipak malo drugačija.

Ovo je zemlja u kojoj je zdravstveno osiguranje potpuno besplatno, ekonomija je stabilna, priroda netaknuta, kao nacija su vrlo otvoreni i prijateljski raspoloženi, multikulturalni, tolerantni prema različitostima, kvalitet vazduha i vode im je izuzetan, smatra se jednom od bezbednijih zemalja za život. Međutim, nije baš sve bajka.

Jedan korisnik Reddita postavio je pitanje šta ne valja u životu u Kanadi. Dobio je brojne odgovore, a ovo je 10 najzanimljivijih:

1. Ogromne udaljenosti. Bukvalno je jeftinije leteti u Evropu nego u mnoga druga mesta u Kanadi.

2. Zime sežu od grubih do neverovatno brutalnih, zavisno od toga gde živite. S obzirom na hladnoću i sneg, dani su takođe i kraći.

3. Suludo visoki troškovi života. Stanarine su visoke, kuće nepristupačne, skupe su i pretplate za mobilne telefone, mlečni proizvodi su skupi, kao i alkoholna pića, posebno u barovima.

4. Morate da imate automobil. Osim ako vam je život neverovatno ograničen u smislu putovanja i nikada ne napuštate svoj grad, osim vozom, (ovo je jedino ako živite na istoku). U nekim gradovima ne možete da se pouzdate ni u autobuski prevoz.

5. Putevi i infrastruktura su jako loši. Ovde ne govorim o popravkama, već o dizajnu i smatram kako i u SAD-u imaju sličan problem.

6. Život u neposrednoj blizini SAD-a znači da američki mediji često dominiraju nad kanadskim. Kanađani često više pažnje pridaju američkim izborima nego, na primer, svojim.

7. Iznenađuje me kako još niko nije spomenuo koliko je skup odlazak kod stomatologa.

8. Posedovanje nekretnine. Mnogi ljudi ne mogu ni da sanjaju o prestanku plaćanja stanarine i kupovini stana.

9. Činjenica da policija leči krizu mentalnog zdravlja. Mislio sam da se moji poreski novac troši na zdravstvenu zaštitu.

10. I, za kraj: "Džastin Biber dolazi iz Kanade."

Osim toga su navodili i da je život u gradovima preskup, da su porezi previše visoki, zdravstvena zaštita jeste besplatna, ali se zato na zdravstvene usluge čeka mesecima, a ukoliko se nadate da ćete, kad se selite tamo, moći sa sobom da preselite i svoju kreditnu istoriju - nećete moći, moraćete da je gradite od nula. Ipak, ovo je odlična vest za one koji na tom polju u Srbiji nisu baš sjajni.

Кукук и лелек ... Па зар и Канада....

Узданица наша ... Пала и АмеРика и Енглеска ..

Остала је само Аустралија од Слободнога свет

@C0NSIGLIERI
Okej, a šta je loše u Kanadi?

zemunski kej

Elita
Poruka
18.415
Okej, a šta je loše u Kanadi?
Los je drustveni zivot. Imam 2 mlada rodjaka tamo jedan 33 god drugi 26 godina, To je imalo 1 ~2 devojke u zivotu .prica mi njihova majka. Mi smo cepali u njihovim godinama vec 2 cifrene brojeve i to debelo. Pitam ima li zurki ,pa nema to je vise u Americi. Cekas penziju ceo zivot pa onda malo putujes .po svetu. Kakve su im svadbe i slavlja?

Frtajler

Buduća legenda
Poruka
28.529
Los je drustveni zivot. Imam 2 mlada rodjaka tamo jedan 33 god drugi 26 godina, To je imalo 1 ~2 devojke u zivotu .prica mi njihova majka. Mi smo cepali u njihovim godinama vec 2 cifrene brojeve i to debelo. Pitam ima li zurki ,pa nema to je vise u Americi. Cekas penziju ceo zivot pa onda malo putujes .po svetu. Kakve su im svadbe i slavlja?
Štajaznam, to je onako više kultura na koju si navikao pa ti nedostaje.
A da li je njima to loše? Nemam pojma.
Ono što je činjenica je da ljudi vole tamo odlaziti živjeti.

jos_1_5ak

Poznat
Poruka
8.691

Da da cepali ste cepali pa promenili malo ruku :lol: :P

Jel ste spavali i goli na snegu ? :)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.