Kako se zapravo živi u Kanadi: Istina o kojoj se ćuti

о Канади

• медији лажу

glasova: 3 50,0%
  • све је истина

glasova: 0 0,0%
  • како коме

glasova: 1 16,7%
  • селим у Аустралију

• боље и Путин

• Србијо .. Мајко .. долазим

• ма какви лоше .. три пута скупље Европљани нам плаћају за ЛПГ него пре само шест месеци

• незнамо шта ћемо са парама па боље да кукамо да престане да долази светска сиротиња

• гледам како пропадамо и кокам кокице

glasova: 2 33,3%

• Ukupno glasova
    6

AleksaJ

Elita
Poruka
24.665
https://nova.rs/magazin/lifestyle/kako-se-zapravo-zivi-u-kanadi-istina-o-kojoj-se-cuti/

Život u Kanadi mnogima zvuči kao obećani san, ali istina je ipak malo drugačija.

Ovo je zemlja u kojoj je zdravstveno osiguranje potpuno besplatno, ekonomija je stabilna, priroda netaknuta, kao nacija su vrlo otvoreni i prijateljski raspoloženi, multikulturalni, tolerantni prema različitostima, kvalitet vazduha i vode im je izuzetan, smatra se jednom od bezbednijih zemalja za život. Međutim, nije baš sve bajka.

Jedan korisnik Reddita postavio je pitanje šta ne valja u životu u Kanadi. Dobio je brojne odgovore, a ovo je 10 najzanimljivijih:

1. Ogromne udaljenosti. Bukvalno je jeftinije leteti u Evropu nego u mnoga druga mesta u Kanadi.

2. Zime sežu od grubih do neverovatno brutalnih, zavisno od toga gde živite. S obzirom na hladnoću i sneg, dani su takođe i kraći.

3. Suludo visoki troškovi života. Stanarine su visoke, kuće nepristupačne, skupe su i pretplate za mobilne telefone, mlečni proizvodi su skupi, kao i alkoholna pića, posebno u barovima.

4. Morate da imate automobil. Osim ako vam je život neverovatno ograničen u smislu putovanja i nikada ne napuštate svoj grad, osim vozom, (ovo je jedino ako živite na istoku). U nekim gradovima ne možete da se pouzdate ni u autobuski prevoz.

5. Putevi i infrastruktura su jako loši. Ovde ne govorim o popravkama, već o dizajnu i smatram kako i u SAD-u imaju sličan problem.

6. Život u neposrednoj blizini SAD-a znači da američki mediji često dominiraju nad kanadskim. Kanađani često više pažnje pridaju američkim izborima nego, na primer, svojim.

7. Iznenađuje me kako još niko nije spomenuo koliko je skup odlazak kod stomatologa.

8. Posedovanje nekretnine. Mnogi ljudi ne mogu ni da sanjaju o prestanku plaćanja stanarine i kupovini stana.

9. Činjenica da policija leči krizu mentalnog zdravlja. Mislio sam da se moji poreski novac troši na zdravstvenu zaštitu.

10. I, za kraj: "Džastin Biber dolazi iz Kanade."

Osim toga su navodili i da je život u gradovima preskup, da su porezi previše visoki, zdravstvena zaštita jeste besplatna, ali se zato na zdravstvene usluge čeka mesecima, a ukoliko se nadate da ćete, kad se selite tamo, moći sa sobom da preselite i svoju kreditnu istoriju - nećete moći, moraćete da je gradite od nula. Ipak, ovo je odlična vest za one koji na tom polju u Srbiji nisu baš sjajni.

Кукук и лелек ... Па зар и Канада....

Узданица наша ... Пала и АмеРика и Енглеска ..

Остала је само Аустралија од Слободнога свет

@C0NSIGLIERI

L

Lorka73

Gost
Velika i mahom prazna i pusta zemlja sa mnogo negostoljubivog i za život teškog terena. Mnogo kultura i nacija na istom mestu.

A život je za prosečnog čoveka manje-više svuda isti i svodi se na: posao - kuća - porodica - obaveze... U razuđenim zemljama poput Kanade teško je družiti se i ostvariti kontakte kao u zbijenim, pa su ljudi uglavnom dosta sami. Dok se odvezu na posao, rade 8+ sati, pa dođu kući, pa uvek ima posla po kući i ne ostane im mnogo vremena i snage za druženje.

A treba se i navići na multikulturalnu sredinu, na mnogo toga što čovek ovde nikad ne bi sreo niti o tome razmišljao. Nekad to baš i nije lako.

Ali tako je u svakoj zemlji.

Dobro je - ako čovek ima izbor - da ide negde ne samo radi novca, već i zbog drugih razloga - da mu se sviđa klima, mentalitet, način života, kultura... Kad su u pitanju tako daleke zemlje, kao Kanada, ljudi retko dobiju priliku da putuju, pa odmah - iseljenje, a to nije baš najmudriji potez. Posle, kad su tamo, krenuo život, oni uložili mnogo, čak iako nisu baš zadovoljni i negde drugde bi im bilo bolje, baš i nemaju mnogo izbora i onda ostanu sa nadom da će im makar deca biti Kanađani i tamo se osećati kao "svoj na svome".

јанпи

Veoma poznat
Poruka
12.999

Не верујем ни ја.Нема Логике да малтене све што зарадиш даш за Порез.
Али и ово нахнадно...
ала деру!!:(:(

У Швици и самац(што је најгора категоризација пореског Обвезника),плаћа плафон 15%.

Sensei

Master
Moderator
Poruka
43.227
Не верујем ни ја.Нема Логике да малтене све што зарадиш даш за Порез.
Али и ово нахнадно...
ала деру!!:(:(

У Швици и самац(што је најгора категоризација пореског Обвезника),плаћа плафон 15%.
ne verujem ni to za Swiss

јанпи

Veoma poznat
Poruka
12.999
zato što je malo... ali pogledao sam i stvarno je tako. Dodje mi da se tamo preselim (ako me hoće). I inače mi se svidja malo prohladno vreme

Лепо да си погледао али Ствари,реално гледано и нису тако ружичасте.
У Швици,просечна 4лана Породица мора месечно издвоји,МОРА(законски регулисано)
издвоји,искешира и до 1,5К Франака месечно за болесничко Осигурање.

Ако сам добро прочитао ово горе,Канада има бесплатно Осигурање..тако?

Indigo3

Veoma poznat
Poruka
10.620
I pre ovog cirkusa je moja sestra imala priliku da boravi u Kanadi.
Šta me je isključilo iz priče, pa to da nigde ne možeš stići peške.
To je megalomanija na delu, to su ogromne površine i strašna razuđenost, pa tako ako bi hteli peške da stignemo bilo gde,, to je, ono... spremi se dobro i opet nećeš stići... ikad.
To je, prema priči moje sestre, zemlja gde neminovno postaneš oversize jer ti se ne isplati da igde izađeš na sopstvenim nogama. Moraš biti uvek na točkovima. Sad kako je ne znam, ali to gde moram uvek da budem motorizovana mi je već znak da nije mesto za mene. Ja volim da koristim i sopstvene noge.

zemunski kej

Elita
Poruka
18.654
Ovo je malo preterano ima tamo odlicnih stvari,prvo MNOGO MNOGO JE VECI Novac koji se zaradi sta god da radis ovo sto dobijes u Srbiji pomnozi sa 4~5.drugo niko te nece prevariti niti omalozavati ,osecaces se kao covek i na poslu i na ulici. Ne moras da se lomis po salterima sve ti zavrsi drzava,posao kad izgubis nadjes za max 3 nedelje ako biras .Ne dobija se otkaz tako lako ,mora da bude opravdan .
Ne valja sto su nedrustveni ,to je posledica sistema individue ali nasi su nasli nacin pa se okupljaju oko nase crkve u Vankuveru i imaju razne sekcije. U sustini ko je drustven ovde bice i tamo .Drugo sro mi se ne svidja je sto ni jedan moj drug ,drugarica nije odrzao brak tamo ,mnogo lako se razvode i ulaze u drugi ,treci brak .Nekako nemaju strpljenja za brak.

zemunski kej

Elita
Poruka
18.654
Pogledao sam 2-3 videa i izgleda mi solidno. Neke žena koja se odselila u Kanadu jednostavno priča, u više kraćih videa, što i kako ..

https://www.youtube.com/c/IrinauKanadi
To je Irina ,voditeljka jutarnjeg programa RTSa pre nekoliko godina. Gledao sam i ja a posetila je neke nase priajatelje u Vankuvweru i napravila video ,oni su otisli jos 90 tih medju prvima .ova nasa je nekada radila u Postanskoj Stedionici.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.