Kako se vi ne unosite u sadističke opise čistog zla na koje naiđete u knjigama?

ne secam se da sam citao takve knjige. Znam da je svet dosta mracan poslednjih par decenija ali se ne secam da sam citao knjige sa takvim momentima. Sta to citas pa ima takve stvari? 'Prirucnik za mucenje zatvorenika - uradi sam'?

ruku na srce gledam neke nove serije na tv (zapravo ih ne gledam nego preskacem ali sam ih primetio) - mnoge su zasnovane na kriminalu, imaju razne scene mucenja izivljavanja itd. Svaka druga i treca serija je u tom smislu. Kao da nema neka normalna tema....
 
Desavalo se da naidjem na to * ostane secanje* vrlo su teski opisi vrlo gadni * ostanu u secanju kao upecatljivi.

Blokiram ih u mislima kad se setim * postoji vise knjiga u kojima se to desilo vec do sad te me zanima odgovor na pitanje iz naslova.
Ne citam horor knjige.
 
ne secam se da sam citao takve knjige. Znam da je svet dosta mracan poslednjih par decenija ali se ne secam da sam citao knjige sa takvim momentima. Sta to citas pa ima takve stvari? 'Prirucnik za mucenje zatvorenika - uradi sam'?

ruku na srce gledam neke nove serije na tv (zapravo ih ne gledam nego preskacem ali sam ih primetio) - mnoge su zasnovane na kriminalu, imaju razne scene mucenja izivljavanja itd. Svaka druga i treca serija je u tom smislu. Kao da nema neka normalna tema....
meni se smuči kad uključim tv..naročito kad vidim domaću produkciju serija i filmova i analitičara....samo nasilje, govor koji se sastoji isključivo od psovki, izazivanje straha, nešto brutalnog seksa, propagiranja narkomanije, politika i geopolitika, apokaliptični analitičari opsednuti tripom o mračnoj budućnosti, teorije zavere...i malo malo pa reklame... čisto gubljenje vremena...ne znam zašto uopšte plaćam kablovsku kad skoro da i ne gledam tv...

biramo šta gledamo i biramo šta čitamo...što bi čitao nešto što mi ne prija? bar knjiga ima koliko hoćeš na netu besplatno naročito ako znaš engleski...naiđe nešto što te uznemirava, nađeš drugu knjigu i ne gubiš više vreme sa prethodnom...
 
Desavalo se da naidjem na to * ostane secanje* vrlo su teski opisi vrlo gadni * ostanu u secanju kao upecatljivi.

Blokiram ih u mislima kad se setim * postoji vise knjiga u kojima se to desilo vec do sad te me zanima odgovor na pitanje iz naslova.
Imam nekoliko knjiga koja treba da procitam, zlo opisano u knjigama je samo u knjigama...
 
daj neke primere.
Serijal Tocak vremena
Opis kako Midraali https://bs.m.wikipedia.org/wiki/Midraali predstavljaju coveku koji im sluzi kako ga
teraju na kanibalizam deo
po deo svoje
zene dece dok oni vriste u beskrajnoj agoniji sa detaljnim opisima delova a nacina
zato sto ih "nije dobro sluzio".

Teri Pracet u knjizi Gospoda i Dame( o zlim vilenjacima) njihovo zlo opisuje tako sto
bace zeceve u mravinjak smejuci se dok ih mravi zove jedu (ne secam se da li ih prvo oderu na zivo te bace il' samo bace tako bespomocne)
.

Oba opisa nisu potrebna za knjige ` jasno istaknuto moze da se vidi zasto su doticne pojave negativni likovi.
 
Poslednja izmena:
Ušao je u kuću i ugledao vuka kako spava na bakinom krevetu. Bio je to vuk koga je lovac već duže vreme pokušavao da ulovi, ali nije nikako mogao. Lovac je ugledao njegov veliki stomak, pa je pomislio da je zver sigurno progutala baku. Tako nije hteo da puškom ustreli vuka, već je uzeo makaze i rasporio mu stomak.

Čim ga je lovac rasporio, Crvenkapa i baka su iskočile. „O, kako sam se uplašila“, rekla je Crvenkapa. „U vučjem stomaku je veoma mračno…“

Crvenkapa je brzo otrčala u dvorište i donela teško kamenje. Napunili su vuku stomak i ponovo ga zašili. Sve to drmanje probudilo je vuka. Kad je ugledao lovca, uplašio se i pokušao da pobegne, ali kamenje u njegovom stomaku je bilo toliko teško da je vuk samo pao i umro.

Baka, lovac i mala Crvenkapa su bili veoma srećni. Baka je jela supu i čaj, tako da se odmah osećala bolje. A Crvenkapa je naučila vrednu lekciju.
ima varijanta sa uzarenim ugljevljem i ona sa bacanjem u bunar.

(posle je lovac otpratio Crvenkapu kuci ali ne ne pominje sta su usput radili u sumi na putu od bake do kuce)
 
ima varijanta sa uzarenim ugljevljem i ona sa bacanjem u bunar.

(posle je lovac otpratio Crvenkapu kuci ali ne ne pominje sta su usput radili u sumi na putu od bake do kuce)
Ova priča o Crvenkapi je zanimljiva za analizu šta je to bajka i kako ona deluje na decu. Postoji više varijanti bajki za odrasle, neke su čisto erotske a neke i sa podacima o poreklu i analizom strukture što decu sigurno ne interesuje. Zanimljiva je priča Devojčica sa šibicama koja ni po čemu ne spada u bajku. Ako pažljivo čitamo, neke bajke su pravi horor i podilaze niskim strastima. Neke su incestoidne, neke su nekrofilne, podržavaju neravnopravnost i dominciju bele rase i sve je to nama sasvim normalno. Šta zna dete šta je 500 kila, ono podigne pa nosi kući.
 

Back
Top