Kako se vi ne unosite u sadističke opise čistog zla na koje naiđete u knjigama?

Poruka
3.328
ne secam se da sam citao takve knjige. Znam da je svet dosta mracan poslednjih par decenija ali se ne secam da sam citao knjige sa takvim momentima. Sta to citas pa ima takve stvari? 'Prirucnik za mucenje zatvorenika - uradi sam'?

ruku na srce gledam neke nove serije na tv (zapravo ih ne gledam nego preskacem ali sam ih primetio) - mnoge su zasnovane na kriminalu, imaju razne scene mucenja izivljavanja itd. Svaka druga i treca serija je u tom smislu. Kao da nema neka normalna tema....

The Graeat Gatsby

Veoma poznat
Poruka
10.902
Desavalo se da naidjem na to * ostane secanje* vrlo su teski opisi vrlo gadni * ostanu u secanju kao upecatljivi.

Blokiram ih u mislima kad se setim * postoji vise knjiga u kojima se to desilo vec do sad te me zanima odgovor na pitanje iz naslova.
Ne citam horor knjige.

hm337

Poznat
Poruka
9.539
ne secam se da sam citao takve knjige. Znam da je svet dosta mracan poslednjih par decenija ali se ne secam da sam citao knjige sa takvim momentima. Sta to citas pa ima takve stvari? 'Prirucnik za mucenje zatvorenika - uradi sam'?

ruku na srce gledam neke nove serije na tv (zapravo ih ne gledam nego preskacem ali sam ih primetio) - mnoge su zasnovane na kriminalu, imaju razne scene mucenja izivljavanja itd. Svaka druga i treca serija je u tom smislu. Kao da nema neka normalna tema....
meni se smuči kad uključim tv..naročito kad vidim domaću produkciju serija i filmova i analitičara....samo nasilje, govor koji se sastoji isključivo od psovki, izazivanje straha, nešto brutalnog seksa, propagiranja narkomanije, politika i geopolitika, apokaliptični analitičari opsednuti tripom o mračnoj budućnosti, teorije zavere...i malo malo pa reklame... čisto gubljenje vremena...ne znam zašto uopšte plaćam kablovsku kad skoro da i ne gledam tv...

biramo šta gledamo i biramo šta čitamo...što bi čitao nešto što mi ne prija? bar knjiga ima koliko hoćeš na netu besplatno naročito ako znaš engleski...naiđe nešto što te uznemirava, nađeš drugu knjigu i ne gubiš više vreme sa prethodnom...

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
40.314
Desavalo se da naidjem na to * ostane secanje* vrlo su teski opisi vrlo gadni * ostanu u secanju kao upecatljivi.

Blokiram ih u mislima kad se setim * postoji vise knjiga u kojima se to desilo vec do sad te me zanima odgovor na pitanje iz naslova.
Imam nekoliko knjiga koja treba da procitam, zlo opisano u knjigama je samo u knjigama...