Kako se tajlandski kralj bori sa koronavirusom?

Tajlandski kralj je

  • Faca. Treba tako sebicno da se ponasa.

    glasova: 2 40,0%
  • Pokvarenjak i ne zasluzuje krunu.

    glasova: 1 20,0%
  • Ne znam.

    glasova: 2 40,0%

  • Ukupno glasova
    5
има ли ђеце? неког ђетића да га наследи пре времена?
Ima ih 7 komaTa, samo je jednog i priznao (ova su deca od razlicitih zena) za naslednika,
a i to dete zivi i skoluje se u Nemackoj.
Njegovi su roditelji bili zaista jako i pristojni i omiljeni, pravi kraljevski par, a ovaj je aj da kazem
cudan, amda to nas u Evropi i ne mora mnogo da zanima.
 
Ma kakvih 1500 evra ni u ludilu...znači ljudi bukvalno imaju sličan standard kao mi ali za razliku od nas oni konstantno rastu tj napreduju i brzo će (ako ih ova kriza ne vrati mnogo unazad jer im je turizam pukao i pootpuštali su masu radnika u tom sektoru i globalna recesija koja je neminovna),napredovati do nekog nivoa srednjeevropskih zemalja. Ima tu i priča oko kursa nabildovanog thb-a i vezanosti i zavisnosti od Kine i koliko će sve to uticati ali generalno kao i što kod nas ljudi na NBG-u rade za 1-2k evra ima toga i kod njih u biznis distriktu Sukhumvita u Bangkoku koji liči na Njujork po stajlingu dok neko za isto mesto u Udon Thaniju ili Chiang Mai radi za 400 evrića i srećan je, da ne pominjem one iz sela i dublje provincije . Bukvalno preslikano stanje, ali opet kažem razlike su tamo brutalnije, tj njihova sirotinja je ono kao naši romi po romvilima u gradovima samo u daleko izraženijem broju.
Ja tamo i jugoistočnu aziju uopšte idem često jednom ili čak dvaput godišnje i imam uživo uvid u cene i opet kažem rastu plate ali cene prate i nisu uopšte naivne kada ih uporedimo sa našim.

Imamo drugačija iskustva onda, jer ovi koje sam ja upoznao u proseku žive mnogo bolje nego mi. Drugo, njima industrija nije koncentrisana u Bangkoku, već u drugim gradovima tipa Čonburi ili Čijang Mai, gde pogone imaju japanska i korejska autoindustrija plus druge kompanije, pa mašinski inženjeri lagano dobacuju do 2.000 evra plate. Sigurno da im je sirotinja gora nego ovde jer je ima više, ali ako bih mogao da biram između života na Tajlandu (a mogu jer već sad imam kombinacije za posao i oko hiljadu evra plate) i ovde, ne bih se previše razmišljao da izaberem Tajland.
 
Imamo drugačija iskustva onda, jer ovi koje sam ja upoznao u proseku žive mnogo bolje nego mi. Drugo, njima industrija nije koncentrisana u Bangkoku, već u drugim gradovima tipa Čonburi ili Čijang Mai, gde pogone imaju japanska i korejska autoindustrija plus druge kompanije, pa mašinski inženjeri lagano dobacuju do 2.000 evra plate. Sigurno da im je sirotinja gora nego ovde jer je ima više, ali ako bih mogao da biram između života na Tajlandu (a mogu jer već sad imam kombinacije za posao i oko hiljadu evra plate) i ovde, ne bih se previše razmišljao da izaberem Tajland.

U pravu si Krang, ljudi vide ono sto zele da vide, ali Tajland je u medjuvremenu Amerika za Srbiju.
 
Imamo drugačija iskustva onda, jer ovi koje sam ja upoznao u proseku žive mnogo bolje nego mi. Drugo, njima industrija nije koncentrisana u Bangkoku, već u drugim gradovima tipa Čonburi ili Čijang Mai, gde pogone imaju japanska i korejska autoindustrija plus druge kompanije, pa mašinski inženjeri lagano dobacuju do 2.000 evra plate. Sigurno da im je sirotinja gora nego ovde jer je ima više, ali ako bih mogao da biram između života na Tajlandu (a mogu jer već sad imam kombinacije za posao i oko hiljadu evra plate) i ovde, ne bih se previše razmišljao da izaberem Tajland.
Volim tu zemlju i tu atmosferu tamo i već sam se raspitivao i za nekretnine i za otvaranje firme ali su uslovi za ovo drugo jako nepovoljni za strance. Sa 1000 evra mesečno nisam siguran koliko će ti s život promeniti tj koliko ćeš moći da zaradiš jer moraš i zakup stana da uzmeš u obzir. Dobar stan kao ni ovde nije baš jeftin, to sad zavisi kakvi su ti prohtevi i šta ti je prihvatljivo . Cene kao što rekoh su manje više ovdašnje,dakle pristojan život ali ne luxuz za te pare, e sad jedino ako ovde baš ne ide ili čisto zbog načina života hoćeš da promeniš,to razumem ali zarade nešto nema u toj varijanti.
 
Volim tu zemlju i tu atmosferu tamo i već sam se raspitivao i za nekretnine i za otvaranje firme ali su uslovi za ovo drugo jako nepovoljni za strance. Sa 1000 evra mesečno nisam siguran koliko će ti s život promeniti tj koliko ćeš moći da zaradiš jer moraš i zakup stana da uzmeš u obzir. Dobar stan kao ni ovde nije baš jeftin, to sad zavisi kakvi su ti prohtevi i šta ti je prihvatljivo . Cene kao što rekoh su manje više ovdašnje,dakle pristojan život ali ne luxuz za te pare, e sad jedino ako ovde baš ne ide ili čisto zbog načina života hoćeš da promeniš,to razumem ali zarade nešto nema u toj varijanti.

Pa i ne bih otišao tamo zbog zarade, već to što kažeš, da promenim malo život, a možda i da otvorim neki biznis pošto imam kombinacije i za njihovo državljanstvo...
 
Pa i ne bih otišao tamo zbog zarade, već to što kažeš, da promenim malo život, a možda i da otvorim neki biznis pošto imam kombinacije i za njihovo državljanstvo...
Samo tako, jer u protivnom kupuješ mačku u džaku sa njihovim pravilom o tajlandskom partneru i 51%
Vijetnam je sa te strane daleko prijemčiviji.
 
Ta protivrednost, a računaj da te troškovi za stan i komunalije izađu oko 300 evra na cene slične ili manje nego ovde...
Тачно, али те зато бела техника, ауто, авио карте и остале ствари коштају исто, без обзира у којој си земљи. Неће се то толико скалирати према куповној моћи.
Један мој другар је тамо већ једно 10 година, мада мислим да не живи нешто претерано на високој нози. Више је тамо због начина живота. Али шта за 10 -20 година, шта за пензију?
 
Kako se tajlandski kralj bori sa koronavirusom?

Tajlandski kralj Maha Vadžiralongkorn samoizolovao se od koronavirusa sa 20 svojih konubina u jednom od najluksuznijih hotela u Nemackoj.
Nalaze se u mondenskom skijaškom centru Garmiš-Partenkirhen u Nemačkoj.

Kralj, inače poznat i kao Rama Deseti, osim konkubina, poveo je i brojne sluge.

%2Fmethode%2Ftimes%2Fprod%2Fweb%2Fbin%2F4ff52d66-b491-11e9-9df9-ac98825b867a.jpg


---------------------

Eto dokle dovede monarhija i zasto nam je demokratija kakva takva, uzurpaciji sklona opet mnogo bolja.

Ovo je cin koji zasluzuje gadjenje. Kralj nije ostao sa svojim narodom. Kralj je sebican i opsednut sexom. ato nastaju burzoaske revolucije. Nadam se da ce vrlo brojna burzoaska klasa na Tajlandu upotrebiti nepismene mase i preuzeti kontrolu za pravednije tajlandsko drustvo.
Nisam siguran da je Tajland prava kraljevina, posto imaju kralja, koji svasta radi, kao i kod simbolicnih kraljevstava, dok su ustvari bili pod vojnom diktaturom...tj odluke donosi vojni vrh...

Tajland ima mnoge cudne osobine , nespojive za srpsku logiku...
Npr nije dozvoljeno da stranac ima zemlju...logicno...kao..
Ali oni uopste ne zure da kad dodju investitori i hoce da plate po 3 , 4 miliona ili 20 miliona dolara za izgradnju jedne zgrade hotela, da im dozvole da to rade...
Nekad se desava da pre dobije dozvolu za gradnju neko ko pravi privatnu zgradu sa time share stanovima, nesto kao vila na tri sprata za 10 mil dolara nego sto dozvole izgradnju hotela...opet logicno , mada pitam se da li je srbima logicno..

Biraju kvalitetnije proizvode za svoje trziste, iako ima korupcije, ali nesto kao u SFRJ, kvalitetnije je ono sto izaberu...
A opet nekad su kao ludaci, jer postuju pravo svih da sami odlucuju o sebi dok ne predju meru...
A siromasni....zvanicno siromasniji od srba, ali biraju bolje od srba....
 

Back
Top