Kako se riješiti mušica u kući?

Neno

Elita
Poruka
20.392
Ništa mi nije gadnije od mušica. Pri samoj pomisli da ih privlači trulež, razni leševi, otpaci, fekalije isl.. čisto mi dodje muka od njih. A nema gdje se ne može naći, u kućama, stanovima, farmama, štalama..
Muhe pokupe patogene organizme u smeću, kanalizaciji i drugim izvorima nečistoća, i onda ih prenose u ustima te ih preko ispljuvka, izmeta i zaraženih vanjskih dijelova tijela prenose na ljudsku i životinjsku hranu. Samim tim mušice prenose klice dizenterije, proljeva, kao i mnoge druge bolesti.

Zato treba ih se riješavati na sve moguće načine.
Izbaciti ili skloniti sve ono u kući što ih privlači kao što je prezrelo i ili trulo voće, povrće, razna hrana i otpaci od nje.
Vrlo bitno da smeće bude dobro zaštićeno, tj propisno zatvoreno.
Pored raznih sprejeva za muhe, raznih lopatica za ubijanje mušica, može se napraviti odlična zamka.
Uzmemo bičnu staklenu teglicu i u nju naopako stavimo lijevak i ulijemo nekoliko kašičica sirćeta (octa) od jabuka.
Miris će privući mušice, a kada ulete u zamku, neće moći izaći iz nje.

Kako se vi bortite sa muhama?
 
Ја прочитах наслов "Како се ријешити мушкарца у кући".
Ja pročitah naslov "Kako se rešiti muškarca u kući", i dođem da napišem to - kadono Alter me preduhitrio. :lol:

Protiv muškaraca pale dve stvari, najbolje u kombinaciji:

587011612_1l.jpg

Mreza_za_prozore-_01.jpg
 
Ništa mi nije gadnije od mušica. Pri samoj pomisli da ih privlači trulež, razni leševi, otpaci, fekalije isl.. čisto mi dodje muka od njih. A nema gdje se ne može naći, u kućama, stanovima, farmama, štalama..
Muhe pokupe patogene organizme u smeću, kanalizaciji i drugim izvorima nečistoća, i onda ih prenose u ustima te ih preko ispljuvka, izmeta i zaraženih vanjskih dijelova tijela prenose na ljudsku i životinjsku hranu. Samim tim mušice prenose klice dizenterije, proljeva, kao i mnoge druge bolesti.

Zato treba ih se riješavati na sve moguće načine.
Izbaciti ili skloniti sve ono u kući što ih privlači kao što je prezrelo i ili trulo voće, povrće, razna hrana i otpaci od nje.
Vrlo bitno da smeće bude dobro zaštićeno, tj propisno zatvoreno.
Pored raznih sprejeva za muhe, raznih lopatica za ubijanje mušica, može se napraviti odlična zamka.
Uzmemo bičnu staklenu teglicu i u nju naopako stavimo lijevak i ulijemo nekoliko kašičica sirćeta (octa) od jabuka.
Miris će privući mušice, a kada ulete u zamku, neće moći izaći iz nje.

Kako se vi bortite sa muhama?
Ali čekaj..Mušice i muve nisu isto ..

Mreža na prozorima obavezno i neki dobar insekticid , za svaki slučaj .
Sklanjanje svega što bi ih privuklo
I par dobrih muholovki ...
 
Mušice u kući idu na voće uglavnom ..
(Cefra-magićni svet za mušice)
Ali mušice nisu prljave i gadne kao muve ....

Skloniš voće , nema ni mušica,,
Najviše volim kada vozim bajs i mušica mi uleti u oko .
Zato i ne skidam naočari za sunce...

Meni su mnogo veći problem komarci ..
Ja muva i nemam toliko .
I smrdibube , užas..Ali bar ne grizu ..
I ušari , od njih bukvalno vrištim ....
 
Ali čekaj..Mušice i muve nisu isto ..

Mreža na prozorima obavezno i neki dobar insekticid , za svaki slučaj .
Sklanjanje svega što bi ih privuklo
I par dobrih muholovki ...

Meni je to sve isto, čim se nadju u kući.. ali, svakako da si u pravu. Mušice su one sitne, vinske, dok su muve mnogo veće a i gadnije.. a tek one zunzare.. fuj.
 
Ništa mi nije gadnije od mušica. Pri samoj pomisli da ih privlači trulež, razni leševi, otpaci, fekalije isl.. čisto mi dodje muka od njih. A nema gdje se ne može naći, u kućama, stanovima, farmama, štalama..
Muhe pokupe patogene organizme u smeću, kanalizaciji i drugim izvorima nečistoća, i onda ih prenose u ustima te ih preko ispljuvka, izmeta i zaraženih vanjskih dijelova tijela prenose na ljudsku i životinjsku hranu. Samim tim mušice prenose klice dizenterije, proljeva, kao i mnoge druge bolesti.

Zato treba ih se riješavati na sve moguće načine.
Izbaciti ili skloniti sve ono u kući što ih privlači kao što je prezrelo i ili trulo voće, povrće, razna hrana i otpaci od nje.
Vrlo bitno da smeće bude dobro zaštićeno, tj propisno zatvoreno.
Pored raznih sprejeva za muhe, raznih lopatica za ubijanje mušica, može se napraviti odlična zamka.
Uzmemo bičnu staklenu teglicu i u nju naopako stavimo lijevak i ulijemo nekoliko kašičica sirćeta (octa) od jabuka.
Miris će privući mušice, a kada ulete u zamku, neće moći izaći iz nje.

Kako se vi bortite sa muhama?
Mreza na vratima od terase.Iako neka udje,tu je bapalica,a zunzare udaram u letu.
 
Pa ti leteći insekti su aktivni leti.. a ja leti zbog vrućine uglavnom držim zatvorene prozore i uključenu klimu, tako da nemam nešto puno problema sa njima. Ako neka i uleti u kuću, a da je sporija (poput onih gundelja i martina), uhvatim je nežno nekom tkaninom i izbacim napolje. A ako je neka brža (poput muva ili osa), onda joj otvorim širom prozor i prsnem u vazduh (ali ne i u nju) sasvim malo Raida.. koji je onda motiviše da sama izađe.

Komarci znaju da mi budu najveći problem, kad ih ne prskaju pa se prenamnože, i tada koristim Raid tablete.
 

Back
Top