Kako se rešiti mrava na human način ?

memento mori

Ističe se
Banovan
Poruka
2.758
a da ih ne povredite i nanesete im zlo ?

Vidite jednog dana da si mravići česti gosti u vašem domu,
imaju svoju putanju, raznose i rasčišćavaju vaše otpatke a vi baš želite da ih - NEMA !

kako se rešavete ovih slatkiša iz vaših domova, koje su metode za neku humanu eliminaciju mravića ?

naravno,, uslov je da ih ne povredite :)
 
Pomešaš sirće i vodu, pola-pola.

Premažeš mesta gde vole da se skupljaju.

Mravi luče određenu supstancu koju koriste da pronalaze put, a sirće ih žestoko odbija i ne dozvoljava da se ponovo pojave na tom mestu.

Mravi najviše vole da idu na mesta gde ima dovoljno vlažnosti, tako da iz predostrožnosti nije loše s vremena na vreme izliti vrelo sirće u slavine jer ih ovo maksimalno može očistiti. Ovo raditi tokom proleća, a pre leta, kada su leteći mravi među najglavnijim bubicama u kupatilu ili kuhinji (ugl tamo gde postoji odvod).

Držati med, šećer i ostalo dobro zatvoreno. Bilo koje parčiće hrane ne ostavljati na podu ili parketu, pločicama. Prebrisati svakodnevno, to je bukvalno 5 minuta posla ujutru. Ako meni za 150 kvadrata treba pet-deset minuta, onda može tako i za druge ljude. A i bolje će da se osećate kada je sve sređeno, čisto i radno. Od 5 ujutru do 6 ujutru kuća može da blista, a kada se vratite sa posla u finu prostoriju uživate sa decom i porodicom. Valja održavati higijenu, a SPREČAVANJE je mnogo bolje nego raditi protiv kontaminacije mravima.

U Makedoniji sam video ljude koji su ZAMOLILI mrave da izađu iz kuće, bukvalno. I mravi su to učinili već sutradan. S obzirom da ja ne mogu da komuniciram s mravima na taj način :mrgreen: biram opciju sirćeta. :mrgreen: :hahaha:
 
a da ih ne povredite i nanesete im zlo ?

Vidite jednog dana da si mravići česti gosti u vašem domu,
imaju svoju putanju, raznose i rasčišćavaju vaše otpatke a vi baš želite da ih - NEMA !

kako se rešavete ovih slatkiša iz vaših domova, koje su metode za neku humanu eliminaciju mravića ?

naravno,, uslov je da ih ne povredite :)
Sedneš na stolici,zatvoriš oči, udahneš nekoliko puta duboko i spremiuš se da prijateljski razgovaraš sa tvojim malim prijateljima. Zamisli ih ispred sebe tako da ispred tebe stoje njihovi glavni organizatori njihove kolonije i porazgovaraš. Objasniš im da je to tvoja izba (stan) i da nije zgodno da oni tu borave jer na taj način jedni drugima ugrožavate egzistenciju i da ih lepo zamoljavaš da se snađu za preživljavanje a tvoj stan ostave tebi i tvojim potrebama. Dodaj ono što smatraš da treba dodati i lepo im se zahvali za razumevanje.
Da li ti se ovo čini besmislenim?
Moguće je!
Ali, jedan od mojih kolega je imao sličan problem sa, ako se dobro sećam, žutim mravima. Hteo je da reši problem radikalnom metodom, vrelom vodom. Međutim, došlo ih je u još većem broju. Uspaničem zatražio je rešenje od njegovog poznanika. Ovaj mu je predložio baš ovu metodu. Ništa ga nije koštalo, probao je.
Rezultat je bio neverovatan - zato što još ne poznajemo život kojeg živimo i bića koja dele sa nama životni prostor.
Možda nas obraduješ dobrim ishodom.
 
ima jedan tužan događaj u vezi mravića
pročitam na netu negde da pospem kukuruzno brašno na mesto gde se pojavljuju jer ne mogu sa svare to i uginu vrlo brzo
uradim to

skupili se mravići na hrpu kukuruznog brašna, mrdaju tamo amo, pokušaju da se pokrenu ka svojoj putanji odakle su došli
mali, jako mali mravi koji idu svojim putem....prilično spori

onda se jedan mravić prevrnuo...uginuo
odmah dolazi njegov drugar i hvata ga i pokušava da ga odnese...tetura se onako majušan ali i dalje ga vuče...uporan je

ja stojim iznad njih kao "gospodar" vremena i prostora i određujem ko će da živi od njih

nepošteno...priroda se ljuti
 
Pomešaš sirće i vodu, pola-pola.

Premažeš mesta gde vole da se skupljaju.

Mravi luče određenu supstancu koju koriste da pronalaze put, a sirće ih žestoko odbija i ne dozvoljava da se ponovo pojave na tom mestu.

Mravi najviše vole da idu na mesta gde ima dovoljno vlažnosti, tako da iz predostrožnosti nije loše s vremena na vreme izliti vrelo sirće u slavine jer ih ovo maksimalno može očistiti. Ovo raditi tokom proleća, a pre leta, kada su leteći mravi među najglavnijim bubicama u kupatilu ili kuhinji (ugl tamo gde postoji odvod).

Držati med, šećer i ostalo dobro zatvoreno. Bilo koje parčiće hrane ne ostavljati na podu ili parketu, pločicama. Prebrisati svakodnevno, to je bukvalno 5 minuta posla ujutru. Ako meni za 150 kvadrata treba pet-deset minuta, onda može tako i za druge ljude. A i bolje će da se osećate kada je sve sređeno, čisto i radno. Od 5 ujutru do 6 ujutru kuća može da blista, a kada se vratite sa posla u finu prostoriju uživate sa decom i porodicom. Valja održavati higijenu, a SPREČAVANJE je mnogo bolje nego raditi protiv kontaminacije mravima.

U Makedoniji sam video ljude koji su ZAMOLILI mrave da izađu iz kuće, bukvalno. I mravi su to učinili već sutradan. S obzirom da ja ne mogu da komuniciram s mravima na taj način :mrgreen: biram opciju sirćeta. :mrgreen: :hahaha:

Ovo s pocetka ti je jedna od humanijih mogucnosti , a skoro sve ono drugo sto smo do sada pisali je sala ili pokusaj sale , bar sa moje strane .
 
Mravi ostavljaju za sobom izvesnu kolicinu mravlje kiseline , kao obelezivac i ako se preko njihovog traga sipa sirce , to zna da ih "osamuti i zbuni" , jer im je na taj nacin sopstveni trag "zatamnjen" i neprepoznatljiv .
Ovo sam "X" puta proverio licno i ako bih im napravio krug sa sircetom oko putanje , oni bi se totalno zbunili i vrteli u krug sa unutrasnje strane .
Cak je bilo dovoljno da navlazim prst i da isto ovo uradim , ako je na keramickim plocicama ...
Mada , postoji i onaj "Bumorin" , pa pokusaj i sa njim .
 
ipak sam morao da primenim radikalne mere proterivanja hemijskim sredstvima za tu namenu
posle jednog prskanja po mestima gde se najviše kretali, nisam već dva dana video nijednog

e sad, videću kako će se odvijati dalje, nadam se da se neće više pojavljivati ili ako su već tu, moj im je savet da se ne pojavljuju
na bojnom polju tj. na otvorenom gde mogu biti ozleđeni, a to ne bih želeo nikako

pokušao sam sa cimetom, lovorovim listom, belim lukom, sirćetom, soda-bikarbonom i ništa nije funkcionisalo stopostotno delotvorno,
zato sam morao da primenim hemiju...jbg.
 
a da ih ne povredite i nanesete im zlo ?

Vidite jednog dana da si mravići česti gosti u vašem domu,
imaju svoju putanju, raznose i rasčišćavaju vaše otpatke a vi baš želite da ih - NEMA !

kako se rešavete ovih slatkiša iz vaših domova, koje su metode za neku humanu eliminaciju mravića ?

naravno,, uslov je da ih ne povredite :)

Sto vise semenki psenice, to im je onako iznad tezine, pa kada se umore odustanu....nikako kukuruz, za njega nece ni da se sagnu...
 
Sto vise semenki psenice, to im je onako iznad tezine, pa kada se umore odustanu....nikako kukuruz, za njega nece ni da se sagnu...

ako su mravi integralci ima da sliste i da ne trepnu :roll:

btw. setih se jednog starog vica kad je neko crnogorsko pleme gladovalo na planini i čekali da im stigne konvoj kukuruza iz Srbije

jedan čoče je sedeo na vrhu i nadgledao kad će da pristigne konvoj i povika: Eheeej, stiže kukuruuuuzzz !!!

neko od pripadnika plemena upita: Jel okruuuunjeeennn, sokoleee ?

ovaj viče: Niijeeeeee !!!

onaj drugi : Onda nek' zajebu, vrati ih nazad !!!!
 

Back
Top