Kako se računa radni sat?

Имаш одређени број радних сати у току сваког месеца.


kalendar-radnih-sati-2018-1.jpg


230 множиш са бројем сати. На то додајеш да за ноћни рад имаш увећање од 26 %

ZAKON O RADU: Zaposleni ima pravo na uvećanu zaradu u visini utvrđenoj opštim aktom i ugovorom o radu, i to za rad noću, ako takav rad nije vrednovan pri utvrđivanju osnovne zarade najmanje 26% od osnovice.


Кад ти се смена падне у празник, тад добијеш увећање од 110 %, тј. дуплу дневницу добијеш.


Ти овде ништа конкретно ниси написао. Нешто би да провериш, очигледно, али да не даш све податке.

Шта ти је, конкретно, проблем?
 
Имаш одређени број радних сати у току сваког месеца.


kalendar-radnih-sati-2018-1.jpg


230 множиш са бројем сати. На то додајеш да за ноћни рад имаш увећање од 26 %

ZAKON O RADU: Zaposleni ima pravo na uvećanu zaradu u visini utvrđenoj opštim aktom i ugovorom o radu, i to za rad noću, ako takav rad nije vrednovan pri utvrđivanju osnovne zarade najmanje 26% od osnovice.


Кад ти се смена падне у празник, тад добијеш увећање од 110 %, тј. дуплу дневницу добијеш.


Ти овде ништа конкретно ниси написао. Нешто би да провериш, очигледно, али да не даш све податке.

Шта ти је, конкретно, проблем?
Ne razumem se druže, ja sam računao 230x8 i 1840x22. Pa mi je drugar rekao da se satnica ne računa tako.
Zanima me plata kao što sam napisao, sat je 230 din i radi se 8 sati, ima 2 dana prva, 2 druga i 2 treća.
 
Је л' није зато што ти сваког месеца леже другачија цифра,

а онда се ти буниш у фирми и тражиш да ти објасне,

а они у обрачунском делу фирме не умеју да ти објасне,

а ти мислиш да су те сигурно преварили,

па 'оћеш да им 'ебеш нану нанину?
 
Nisam promio jer sam bio na razgovor za posao i rekli si mi da je 230 din sat, ja sam mislio da se sat računa normalno 230x8 1840x22 i izadje 40.000din
Ali par drugara mi kažu da se satnica ne računa tako

Испод минималца ти неће ићи, а биће неки динар преко тога. Како рекох, ноћни рад се обрачунава више, као и рад за празнике.
 
Jel može neko da mi izračuna radni sat?
Sat mi je 230 din, 8 sati se radi. Ima 2 dana prva, 2 druga, 2 treca smena
Pa što imaš računati radni sat kad si upravo napisao da ti je radni sat sat 230 din! 🤔
Ti vjerojatno želiš da ti netko obračuna bruto plaću, pretpostavljam?
Da bi to izračunao moraš znati kolika ti je bruto satnica i koliki su ti dodaci na plaću. Znači dodatak na noćni rad, dodatak na rad nedjeljom, dodatak na rad praznikom, dodatak na prekovremeni rad, dodatak na staž (ako to ima), plus ostali dodaci ako ima, topli obrok...
Ja sam iz Hrvatske, pa ne znam kako je kod vas, ali evo otprilike, ako kažeš da ti je satnica 230 dinara, a dodatak 25%, onda tih 230 din moraš pomnožiti sa 0.25, a to je 57.5 i pomnožiti to onda sa brojem odrađenih sati. I tako onda napraviti za sve dodatke. Osim za dodatak na staž.
Nije baš jednostavno, to je manje više čista matematika.
Najbolje ti je da malo proučiš Zakon o radu i pročitaš što ti piše u Ugovoru o radu.
 
Pa što imaš računati radni sat kad si upravo napisao da ti je radni sat sat 230 din! 🤔
Ti vjerojatno želiš da ti netko obračuna bruto plaću, pretpostavljam?
Da bi to izračunao moraš znati kolika ti je bruto satnica i koliki su ti dodaci na plaću. Znači dodatak na noćni rad, dodatak na rad nedjeljom, dodatak na rad praznikom, dodatak na prekovremeni rad, dodatak na staž (ako to ima), plus ostali dodaci ako ima, topli obrok...
Ja sam iz Hrvatske, pa ne znam kako je kod vas, ali evo otprilike, ako kažeš da ti je satnica 230 dinara, a dodatak 25%, onda tih 230 din moraš pomnožiti sa 0.25, a to je 57.5 i pomnožiti to onda sa brojem odrađenih sati. I tako onda napraviti za sve dodatke. Osim za dodatak na staž.
Nije baš jednostavno, to je manje više čista matematika.
Najbolje ti je da malo proučiš Zakon o radu i pročitaš što ti piše u Ugovoru o radu.
Da brate, pogrešno sam napisao
I koliko bi trebala plata biti na kraju sa svim tim i trecim smenama?
 
Ma brate rečeno mi je da je 230 sat i to znači da je 40k plata, zato pitam... Kakvih 200k

230 динара, да. Биће нешто изнад минималца са оним горепоменутим додацима.

А ћале, са 100 динара сатнице, јесте мало чудно да извуче 80 000.

Можда ради 800 сати месечно? Мада, месец има 30 дана х 24 часа = 720 сати.
 
230x176= 40480.
Ali tu su i dodaci na plaću, pa doprinosi i porezi. Ne možeš samo tako računati plaću.
Vjerojatno postoji nekakav kalkulator bruto u neto i neto u bruto. Pa pronađi i to da izračunaš neto plaću nakon što izračunaš bruto plaću.
Pa da, to i pitam koliko je sa svim tim.
Da znam da računam neto i bruto ne bi pisao ovde ovo haha
 
Pa da, to i pitam koliko je sa svim tim.
Da znam da računam neto i bruto ne bi pisao ovde ovo haha
Ne znam ako radis kod privatnika ili ne i opcenito kakav je dogovor. Ako je foksno kao sta si napisao onda ti nije problem izracunati jer samo pomnozis koliko u tom mjesecu imas radnih sati i za izracun koristi tablicu koju je postavio Alter ego

Pisem iz Hrvatske i kod nas u javnoj sluzbi ide drugacije. Radni dan ti se racuna 06-14 jedna tarifa 14-22 druga tarifa i 22-06 treca tarifa. Sada ne znam koliko je razlika u postocima izmedu jutarnje, popodnevne i nocne. U visinu place ti ulazi i prijevoz i topli obrok (neki placaju neki ne) i imas uvjete rada tj slozenost posla, strucna sprema Na placu i razliku u njoj se uracunava i radni staz. Pitanje je radis li vikendom jer se onda drugacije obracunava. Ne znam ako sam mozda jos nesto izostavio.


Zakljucak
Svaka firma ima svoju politiku i tesko je da ces ovdje naci neki jasan odgovor.
 
Ne znam ako radis kod privatnika ili ne i opcenito kakav je dogovor. Ako je foksno kao sta si napisao onda ti nije problem izracunati jer samo pomnozis koliko u tom mjesecu imas radnih sati i za izracun koristi tablicu koju je postavio Alter ego

Pisem iz Hrvatske i kod nas u javnoj sluzbi ide drugacije. Radni dan ti se racuna 06-14 jedna tarifa 14-22 druga tarifa i 22-06 treca tarifa. Sada ne znam koliko je razlika u postocima izmedu jutarnje, popodnevne i nocne. U visinu place ti ulazi i prijevoz i topli obrok (neki placaju neki ne) i imas uvjete rada tj slozenost posla, strucna sprema Na placu i razliku u njoj se uracunava i radni staz. Pitanje je radis li vikendom jer se onda drugacije obracunava. Ne znam ako sam mozda jos nesto izostavio.


Zakljucak
Svaka firma ima svoju politiku i tesko je da ces ovdje naci neki jasan odgovor.
Hvala
 
Kombinacija :)
Ima jedna shema koju sam skuzio kod nas u Hr. Npr. rade dvoje radnika i imaju isti broj viska sati npr. 8. Jedan zeli da mu se isplati taj visak i njemu se plati tih 8 sati. Drugi ne zeli da mu se isplati 8 sati i na svaki sat dobije 0,5 sati sta na kraju ispadne 12 sati. Drugi u mom slucaju ja treba napisati kratki zahtjev u kojem pise da ne zeli da mu se plati visak sati nego bi zelio da ostane i da ide u slobodne dane.

Kada prime placu radnik br. 1 dobije taj mjesec placu vecu za 8 sati. Drugi mjesec radnik broj 1 u slucaju da radnik 1 i radnik 2 nemaju viska sati, radnik 2 dobija placu vecu za 12 sati sta u konacnici izade da radnik dva dobije placu vecu za 4 sata :mrgreen:
 

Back
Top