Kako se prenose instikti?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Znamo da zivotinje nemaju razum u ljudskom smislu, ali imaju INSTIKTE.

To je svakoj zivotinji urodjeno.

I ljudi takodje imaju instikte, ali njima gospodari razum (uglavnom kod vecine, iako instikti u odrtedjenim situacijama mogu da nadvaldaju razum!)

Meni nije jasno kako se instikti prenose?

Da li postoji GEN ZA INSTIKTE? :think:

I ljudi takodje imaju instikte, ali njima gospodari razum (uglavnom kod vecine, iako instikti u odrtedjenim situacijama mogu da nadvaldaju razum!)

Jedino je tačno da je kod čoveka neuporedivo prisutniji razum nego kod životinja , no pogrešno bi bilo reći da životinje nemaju razum (inteligenciju , svest , čak svest o sebi) , one ga imaju samo u neuporedivo manjoj razmeri.
U vezi toga treba pročitati ovaj članak : http://www.sloboda-za-zivotinje.org/sr/info/zivot-zivotinja/inteligencija-i-svest-zivotinja.html

Nauka kaže da se instikti prenose genima.

Kako se prenose instikti?
IJZby.png

Znači, prenosni, kažete, m? Znači, mama i tata, shame on you, što mi niste preneli gen, za prepoznavanje lažljivih ljudi. Gilti ez čardž. Puuuu...znala sam da mora biti to ...to nešto. AhaM. E, baš Vam hvala što ste me "prosvetlili". :)

Nije tacno da je ista zivotinji urodjeno. I zivotinje sve moraju da nauce, kao i ljudi. Proces ucenja kod ljudi zapocinje jos dok je u utrobi i odnosi se na sve sto majka za vrijeme trudnoce vidi, cuje i dozivi.

Teorije o "urodjenosti" i "genima" su najprostije gluposti, i to je ono sto rasizam ocrnjuje. To je povod da sebe nazovu rasom ljudi koji nemaju dvije ciste u glavi. Mudrost je stvorila rasu, ali "gen" nikad ne stvara mudrost. Covjek koji je odrastao medju majmunima je majmun, i nikakav gen mu ne pomaze da bude bolji od drugih majmuna.

Nije tacno da je ista zivotinji urodjeno. I zivotinje sve moraju da nauce, kao i ljudi. Proces ucenja kod ljudi zapocinje jos dok je u utrobi i odnosi se na sve sto majka za vrijeme trudnoce vidi, cuje i dozivi.

Teorije o "urodjenosti" i "genima" su najprostije gluposti, i to je ono sto rasizam ocrnjuje. To je povod da sebe nazovu rasom ljudi koji nemaju dvije ciste u glavi. Mudrost je stvorila rasu, ali "gen" nikad ne stvara mudrost. Covjek koji je odrastao medju majmunima je majmun, i nikakav gen mu ne pomaze da bude bolji od drugih majmuna.

Шта је сисање?

Да ли је тебе неко учио да сисаш, или си одмах по отварању очију прионуо на посао?

Постоје инстинкти и те како.

Мислим да су урођени и специфични за сваку врсту.

Back